18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Warszawa 1958 w kolorze
blackluck • 2013-11-29, 8:22
Witam drodzy Sadole i Sadolki!

Znalazłem kilka ciekawych zdjęć Warszawy z lat 50-tych w kolorze. Jak będzie zainteresowanie, wrzucę więcej
Na tym zdjęciu jest symboliczny wieżowiec w sąsiedztwie eleganckie Pałac Kultury i Nauki (1955) i brzydki ruinę wojskowej:


Wysokie budynki wokół nieużytków i pozostałości starych budynków:


Ruiny:


Pierwszy temat, choć na Sadolu jestem nie od dziś
Ps. Tłumaczenie fotek za pomocą translatora, gdyż nei znam rosyjskiego.
Zgłoś
Avatar
L................o 2013-11-29, 12:35
mare30ks napisał/a:

Generalnie w wawce nawet w okolicy centrum stoi jeszcze sporo budynkow pamietajacych tamte czasy, jak chodzilem na zajecia Emili Plater to pamietam staly tam budynki ktorych cale sciany byly poznaczone kulami. I z tego co wiem dalej stoja.


Jeszcze kilka lat temu budynek w którym mieszkam miał ślady po kulach. Dopiero teraz go odnowili
Zgłoś
Avatar
Naila 2013-11-29, 12:43 1
Ma ktoś Sosnowiec w kolorze z tamtych lat?
Zgłoś
Avatar
modoc 2013-11-29, 12:51
wwfdfetfthyeeqwsdqwqeqewr napisał/a:

@modoc

Wkurwił się, bo czytał ten artykuł, ale nie wrzucił i nie będzie piwek... Tak poza tym, jak masz problem to idź i sam skądś zajeb coś ciekawego, czego na Sadolu jeszcze nie było, a nie płaczesz, kurwa.



Płaczesz to po analu co najwyżej.
Jak skąd się bierze czyjś materiał to kultura wymaga przynajmniej poddania źródła a nie przypisuje sobie, że znalazłem.
Zgłoś
Avatar
Avalanger 2013-11-29, 12:56 2
Kurwa, modoc, zamknij ryj, zdjęcia pojawiły się oryginalnie na jakimś ruskim wordpressie, a Ty pierdolisz o gazecie.pl i szukaniu źródeł. Zwłaszcza, że te żydy z gazeta.pl takowych zazwyczaj nie podają, a ukradzione obrazki są w tak chujowym rozmiarze i jakości, że szkoda gadać.

Zresztą, to takie ważne? Na Facebooku jest kupę różnych stron z historycznymi zdjęciami Warszawy. Te zdjęcia zostały umieszczone co najmniej na trzech z nich, ale nie umieściłem na sadolu, bo nie wiedziałem, że będzie taki odzew

Mogę pomóc przy określaniu miejsc/nazywaniu zdjęć.

PS. Patrzcie, co znalazłem. Sądząc po Złotej 44, fota gdzieś z ubiegłego roku :


Źródło : Warszawa Nieznana/FB
Zgłoś
Avatar
mare30ks 2013-11-29, 13:02
@virutz jak pisalem przespaceruj sie chocby Emili Plater miedzy mariotem a koszykowa, costam powinienes znalesc(na jednym jest chyba nawet tablica pamiatkowa), kolo muzeum powstania warszawskiego tez cos oile pamietam jest. Generalnie trzeba nieco pospacerowac po bocznych uliczkach a napewno znajdziesz
Zgłoś
Avatar
Avalanger 2013-11-29, 13:09 23
Każde z tych zdjęć ma swą historię...
UMIESZCZAM JE W MOIM POŚCIE, ABY UMILIĆ WAM IDENTYFIKACJĘ TYCH MIEJSC - (nie musicie przeskakiwać pomiędzy pierwszą a drugą stroną tematu).

#1


Ujęcie wykonano na ul. Kilińskiego w kierunku południowo-zachodnim.

13 sierpnia 1944 r. to jedna ze szczególniejszych i jakże tragicznych dat w historii Powstania. Tego dnia, w godzinach popołudniowych na ul. Kilińskiego eksplodował tzw. "czołg pułapka", a w zasadzie ciężki nosiciel ładunków typu Sd.Kfz.301, określany też jako Borgward B IV: LINK. Powstańcy nieobeznani z tego rodzaju bronią, uradowani zdobyciem "czołgu" nieopatrznie dokonali detonacji ładunku wybuchowego. Zginęło wówczas około 300 osób, w tym wielu cywilów i dzieci, którzy przybiegli zobaczyć zdobyczny pojazd. Zachęcam do zapoznania się z artykułem poświęconym temu tragicznemu wydarzeniu: KLIK!

--------------
Poszperałem jeszcze trochę. Tak te miejsce wygląda dziś :


________________________

#2 :



To oczywiście Plac Krasińskich, na pierwszym planie ruiny Pałacu Badenich w głębi Pałac Krasińskich już odbudowany. Przed wojną jeden z okazalszych placów Warszawy. Dokładniej róg Długiej i Miodowej.
Dla mniej kumatych : okolice Sądu Najwyższego, granica Starówki.

---
Tak to wyglądało przed wojną, odpowiednio dwa pałace obok siebie :

_______________________

#3 :


"To jest na rogu Świętokrzyskiej. Teraz mniej więcej w tym miejscu jest Sezam. Był pomysł by ten dom zachować jako pomnik wojny. Ale potem postawiono Ścianę Wschodnią. Szkoda, że go zburzono."

_______________________

#4



Zniszczony Barkakan, dokładniej to jest widok z Barbakanu na mury obronne.

_______________________

#5



Rynek Starego Miasta, w 80-90% odbudowany od zera dopiero 5 lat wcześniej, zachowując w miarę możliwości wygląd starówki i starych kamienic

______________________

#6



"Odbudowany Nowy Świat i Warszawy jeżdżące po ulicach Warszawy."

______________________

Odnośnie innych zdjęć objaśnienia nie są konieczne, bądź jeszcze do nich nie dotarłem. Gdzieś widziałem fajną rozpiskę z siatką przedwojennych ulic w odniesieniu do pierwszego zdjęcia, postaram się je znaleźć.

Zajęło mi to jakieś 40min, mam nadzieję, że pomogłem, pozdro
Zgłoś
Avatar
~tip.top 2013-11-29, 13:10
Naila napisał/a:

Ma ktoś Sosnowiec w kolorze z tamtych lat?



A co... tęsknisz za starymi czasami?
Zgłoś
Avatar
Paskudny Stary Dżon 2013-11-29, 13:40
No właśnie stary! Uważaj, żeby cię Szechter nie pozwał
Zgłoś
Avatar
J................S 2013-11-29, 13:50 1
a chuj w warszawiokami
Zgłoś
Avatar
szadzio 2013-11-29, 15:38 2
Warszawa, Warszawa - przyjedźcie do Łodzi - zobaczycie tramwaj co bez konia chodzi.
Zgłoś
Avatar
makabrax 2013-11-29, 16:19
zdj 1 i 2, łosz kurwa to on był kiedyś biały o-0
Zgłoś
Avatar
Gossu1988 2013-11-29, 16:40
jak dla mnie dokładnie to samo, nic sie nie zmieniło, dalej ta sama wiocha i tyle
Zgłoś
Avatar
ellsworth 2013-11-29, 18:19
Pałac był biały? No jaja.
Zgłoś
Avatar
p................a 2013-11-29, 20:09
PKiN im. Józefa Stalina
Zgłoś
Avatar
mario7778 2013-11-29, 20:50
jest to na onecie zdjecia robil jakis amerykaniec w latach piedziesiatych!
teraz rozkminiaja czy nie doprowadzic palacu do takiego stanu jak byl ale jak twierdza koszt umycia calego tego kramu to 20 mln zlotych i nie stac ich na to!

ale na kibel za 5 mln to kurwa bylo ich stac.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie