18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 3 minuty temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Watch Dogs
CookieMonssster • 2013-06-12, 11:47
Trailery z tegorocznego E3 dobrze się przyjmują, więc wrzucam, jedną z propozycji Ubisoftu - Watch Dogs. Czyżby wreszcie jakiś powiew świeżości na rynku gier? Przekonamy się już za kilka miesięcy. Enjoy!

Zgłoś
Avatar
mr_9mm 2013-06-12, 18:36
Szkoda, że sporo tytułów nie zostało wydanych na pc. Nie wszyscy mają konsole. To działa również w drugą stronę.
Chociaż istnieją emulatory gier z konsol dla pc, ale wymaga to dość dobrego sprzętu (dla gier z ps2).
ps
CookieMonssster napisał/a:

Trailery z tegorocznego E3 dobrze się przyjmują


Wiesz czemu dobrze się przyjmują?
Moderacja zamiast ogarnąć sadola, czytaj wrzucać trailery do zbiorczego (który jest), sceny z filmów do zbiorczego (który jest) itd, woli wlepiać warny za posty typu "wypierdalać" i "było".
Kiedyś to coś robili by nie było burdelu na głównej, teraz odnoszę wrażenie, że ograniczyli się do pisania w shoutboxie i usuwaniu tych dwóch rodzajów postów o których pisałem.
Teraz nawet jak ludzie podają linki do zbiorczych to i tak nie przenoszą.
Smutne i żenujące.
Zgłoś
Avatar
F................m 2013-06-12, 18:57
thoruus napisał/a:

martin78 ma rację, siłą konsol jest hermetyczny hardware - po prostu łatwiej się ten badziew programuje. Niestety - po 5 latach to wciąż jest ten sam hardware, trochę pomaga optymalizacja systemu i sztuczki programistyczne pozwalające wycisnąć "więcej" (stąd mowa o generacjach gier). I wszystko pięknie tylko to w żadnym stopniu nie jest postęp technologiczny - to czysta kasa dla producentów danej konsoli, rok w rok wycisnąć jak najwięcej przy jak najmniejszym wkładzie. A przecież nie będzie konkurencji w postaci mocniejszych PC - bo siła nabywcza konsolowych casuali jest większa. Nad tym boleję najbardziej, taki mechanizm blokuje rozwój…



Badziew jest jeden - nazywa się PC. I "postęp" technologiczny to właśnie wyciśnięcie z danej architektury maxa, a nie dokładanie kolejnych GB i GHz, aby coś tam uzyskać. Niedługo hardware uderzy łbem o ścianę i nastąpi zastój. Przeskok z krzemy na coś innego nie nastąpi z dnia na dzień i wtedy okaże się, że konsole odjadą piecykom w siną dal. Zresztą już odjechały.

Konsole to wyspecjalizowane maszynki do grania i blaszane złomki im do ptaka nawet nie podskoczą. Który blaszak o parametrach PS3 czy Xboxa uciągnie COKOLWIEK z nowych tytułów? ŻADEN. A już o Far Cry 3 czy GTA V nie wspominając. A konsole proszę bardzo! I błagam - bez męczenia buły, że na komputerze można robić wiele innych rzeczy. Do tych "innych" starczy komputer za 1500 zł na kilka lat, a jak chodzi na Ubuntu to i z dekadę pociągnie. W zestawie z konsolą i tak wychodzi taniej niż komputer do grania. Zresztą sam pomysł jest chory! Jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego! I tak jest z PC. Może sobie jeszcze wmontujcie do komputera klopa, wiertarkę udarową i młynek do kawy! To jest dopiero wielofunkcyjność!

A PC i gry na niego to nic innego jak kasa. Dla producentów procków i kart graficznych, których od dawna boli dupa, że już nie ma idiotycznego wyścigu zbrojeń, więc twój argument się kupy kolego nie trzyma.

Dlatego zresztą AMD poleciało w konsole. Tam jest przyszłość.
Zgłoś
Avatar
Zaethrael 2013-06-12, 19:18
Przecież hardware (i software) jest niemalże taki sam w piecach i konsolach. Po prostu nie opłaca się robić gier dla zbyt otwartych systemów bo trzeba wydać jeszcze sporo pieniędzy na kompatybilność, zabezpieczenia i tak dalej. A bierzesz konsolę - wiesz co tam jest i że to się nie zmieni i zaczynasz pisać z myślą o tym co jest tobie dane. I nie pierdol już, że piece cokolwiek uwsteczniają. To zamknięta architektura ogranicza wynik w postaci gry. Co nie zmienia faktu, że może być dzięki temu 'zajebista'. Nie mniej to ograniczenie wygląda prawie jak troska o graczy. Bo na PC po prostu wkładają do środka reaktor atomowy i piszą pod to grę. A konsolową produkcje trzeba wymaksować co niejednokrotnie przekłada się na lepszą jakość gry na konsolce.

Co do konsol to z racji ograniczenia dostępnej mocy będzie trzeba stosować sztuczki i optymalizować grę, żeby zachować jakość. Więc zmniejszają mapki, rozdzielczość tekstur, zaczynają więcej skryptować mniej stawiać na AI itp. Po prostu konsola jest dedykowania do grania (no a ostatnio do tiłi tiłi tiłi) i o wiele łatwiej się zarabia kasę jak dajesz relatywnie tanią bazę która przynosić może straty ale wyciągasz nadmiar z licencji oraz gier które trzeba po prostu kupić. Nie mniej platformy typu steam nieco jeszcze dbają o firmy sprzedające gry pecetowcom. Zresztą mam starcrafta, diablo i gry typu fallout 1/2 i niech konsole i piece spierdalają ze swoimi wodotryskami bo chodzi o porządny gameplay który cierpi na tej "grafie". Ledwo się wczujesz w historie omamiony renderami a Twój rachunek za grę wygląda mniej więcej tak 50pln/h rozrywki.

Zresztą bardziej wolę poczekać na mody czy dodatek za 30 zeta niż wydać kolejne 250 zloty na część 3 gry która jest tak samo krótka Konsola i piec są tak samo zajebiste - to producenci gier mają pewien problem z piecem którego rozwiązanie polegało na ucieczce do zamkniętej architektury. Co zrozumiałe oczywiście.

Do konsoli "dopłaca" ich producent więc musza ileś milionów sztuk sprzedać żeby dopiero zarabiać. A kompa po prostu kupujesz za pełną cenę i stąd ta różnica.

Znajdź speca i znajdź ile to wszystko (lub sprzęt jak najbardziej odpowiadający) kosztuje w detalu
Zgłoś
Avatar
bingo100 2013-06-12, 21:14
Jedyne co mi się podoba w grafice to sposób w jaki wyglądają ubrania (jakkolwiek dziwnie to nie zabrzmiało )
Żadna z gier na konsole nie obsługuje anty-aliasingu przez co wyglądają kanciasto. A w odniesieniu do tego konkretnego trailera, to wygląda znacznie lepiej niż to, co widać na gameplayach. Tam już grafika nie powala niestety.
Zgłoś
Avatar
Adulka 2013-06-12, 22:25
trójkąty, trójkąty wszędzie!
Zgłoś
Avatar
smiechlem 2013-06-12, 22:48 2
Mnie najbardziej przekonał Mirror's edge 2. Jaram się soundtrackiem:



"Mirror's Edge 2 Teaser Trailer Theme Extended"
Zgłoś
Avatar
H................a 2013-06-12, 22:50 1
A teraz cisza tam na górze. Małe porównanie Crysis 1 na PC i Xboxie 360:


Na korzyść Xboxa:
-lepsze oświetlenie
-fajniejsza woda (bardziej mętna)
-parę nowych bajerów graficznych
-nie trzeba nic kombinować, gra działa w 25-30 fps
Na korzyść PC:
-bujna roślinność
-szczegółowa geometria
-ostre tekstury
-zasięg rysowania obiektów
-można (na dobrym sprzęcie) wycisnąć około 60 fps

Wniosek jest jeden: frajda z grania na PC jest taka jak na Xboxie 360.
Zgłoś
Avatar
avalanch 2013-06-12, 23:24 2
Hurtownia napisał/a:

A teraz cisza tam na górze. Małe porównanie Crysis 1 na PC i Xboxie 360:



Na korzyść Xboxa:
-lepsze oświetlenie
-fajniejsza woda (bardziej mętna)
-parę nowych bajerów graficznych
-nie trzeba nic kombinować, gra działa w 25-30 fps
Na korzyść PC:
-bujna roślinność
-szczegółowa geometria
-ostre tekstury
-zasięg rysowania obiektów
-można (na dobrym sprzęcie) wycisnąć około 60 fps

Wniosek jest jeden: frajda z grania na PC jest taka jak na Xboxie 360.



TO teraz Cię zaskoczę
NA x360 wszystko jest biedniejsze nawet przy wybuchu spadają klatki gdzie na PC tego nie ma po drugie mgła, blum wszystko po to żeby zamaskować biedotę w teksturach woda też biedniejsza bo na PC w ultra była przeźroczysta że hej to wszystko co wypisałęś na korzyść x360 to są wady (nawet na PC jest więcej klatek) a po za tym na kompach 4-5 letnich można spokojnie odpalić crisisa na ultra wiem co mówię bo sam nie mam mega high end-owego a śmiga aż miło.

A teraz popatrz na gta4 z x360 a na PC niby marny port niby tak narzekali wszyscy a wyglądało lepiej na PC.

Konsola to jest taki jak by PC ale z narzuconymi podzespołami wszystko zgrane na kilka lat takie "Masz i grasz" a PC co kwartał to lepsze podzespoły konsole się kupuje głównie dla exclusivów
A teraz najfajniejsze cena xbox one to 499 euro czyli po przeliczeniu na dzis 2120 zł gdzie za 2000 można mieć to:

Cytat:

Procesor:Intel Core i3 3220 (450zł)
Ram:kingston drr3 1600mhz cl9 4GB (100zł)
Karta graficzna:Zotac gtx650ti 2gb (650zł)
Dysk twardy:Seagate Barracuda ST500DM002 500gb(250zł)
płyta głowna:Asus P8H61-MX (200zł)
zasilacz:XFX ProSeries 450W (200zł)
obudowa: jaką chcesz (125zł)
napęd: LiteOn iHAS124 (75zł)


i to jest zestaw proponowany w poście z zeszłego roku na forum benchmark.pl

To tylko moja opinia
Zgłoś
Avatar
s................k 2013-06-12, 23:31
mam nadzieje ze wyjdzie to w polskiej wersji językowej na xboxa 360 to se zakupię
Zgłoś
Avatar
kih0n 2013-06-13, 0:25
już w tamtym roku zapowiadali tą grę...
Zgłoś
Avatar
m................l 2013-06-13, 3:20
avalanch napisał/a:

Procesor:Intel Core i3 3220 (450zł)
Ram:kingston drr3 1600mhz cl9 4GB (100zł)
Karta graficzna:Zotac gtx650ti 2gb (650zł)
Dysk twardy:Seagate Barracuda ST500DM002 500gb(250zł)
płyta głowna:Asus P8H61-MX (200zł)
zasilacz:XFX ProSeries 450W (200zł)
obudowa: jaką chcesz (125zł)
napęd: LiteOn iHAS124 (75zł)

Chujowe. Tak jak benchmark.pl. Tam jebany 12 latek z nickiem "jaazik" składa komputery. Jak już to GTX650Ti Boost - wydajniejsza, GTX650Ti nie jest warta swojej ceny. Zamiast i3 i chujowego Asusa lepiej AMD i ASrocka/MSI. Swoją drogą żałuję że nie ma Abita, Epoxa, Solteka i DFI na rynku. Oni wiedzieli jak robić płyty główne. Oprócz tego za 250zł można mieć 1TB, zasilacz XFX jest chujowy bo okrojony a za 200zł można mieć SilentiumPC Deus G1 500W (Polska firma). Ram też chujowy bo GoodRam lepszy. W lutym za 150zł kupiłem 8GB 1333Mz i podkręciłem do 1600MHz nie ruszając napięcia. Podsumowując - "gotowe" zestawy z forów są chujowe i nie warto ich brać pod uwagę.

Co do gier - nie gram w nowe ale w Mirrors Edge 2 zagram.
Zgłoś
Avatar
avalanch 2013-06-13, 7:04
miomol napisał/a:

Chujowe. Tak jak benchmark.pl. Tam jebany 12 latek z nickiem "jaazik" składa komputery. Jak już to GTX650Ti Boost - wydajniejsza, GTX650Ti nie jest warta swojej ceny. Zamiast i3 i chujowego Asusa lepiej AMD i ASrocka/MSI. Swoją drogą żałuję że nie ma Abita, Epoxa, Solteka i DFI na rynku. Oni wiedzieli jak robić płyty główne. Oprócz tego za 250zł można mieć 1TB, zasilacz XFX jest chujowy bo okrojony a za 200zł można mieć SilentiumPC Deus G1 500W (Polska firma). Ram też chujowy bo GoodRam lepszy. W lutym za 150zł kupiłem 8GB 1333Mz i podkręciłem do 1600MHz nie ruszając napięcia. Podsumowując - "gotowe" zestawy z forów są chujowe i nie warto ich brać pod uwagę.

Co do gier - nie gram w nowe ale w Mirrors Edge 2 zagram.



Luz ze ta karta którą zaproponowałeś wyszła w tym roku, ale chuj że ja wcześniej pisałem że zestaw z zeszłego i to w dodatku października nie napisałem też ze to mega zestaw ale na teraz można by kupić dużo lepszy sprzęt do 2000 zł w zamian za x klocka one
Zgłoś
Avatar
Mr.Benny 2013-06-13, 19:44
Ciekawe czy gameplay z tej gry jest zrobiony na tym samym poziomie. Szczerze wątpię. Kolejna growa sztuczka speców od marketingu we współpracy z grafikami
Zgłoś