18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (6) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 3 minuty temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
ginx2666 2014-02-12, 1:27 1
nosoundz napisał/a:

Czy mi się wydaje czy tam leży drewniana pałka/zniszczony kij bejsbolowy? Jeżeli tak to ja się kurwa pytam jakim trzeba być kozakiem żeby chodzić z drewnianym kijem po Krakowie i startować do gości z maczetami do karczowania puszczy?!



Maczeta żeby spełniła swoją funkcję, powinna być skierowana ostrzem do celu, a kijem to jakkolwiek pierdolniesz to boli.

Poza tym, z kija łatwiej się wytłumaczyć, maczetą pałki nie przetniesz (spróbuj kiedyś trzasnąć maczetą w gałąź o średnicy mniej więcej kila bejsbolowego), kijem powybijasz szyby i zęby...

Najlepsza to jest jednak stara, dobra siekiera.
Zgłoś
Avatar
Ciesin 2014-02-12, 7:49
Geho:
Pieprzysz kolego. Od czasu kiedy pierwszy raz miałem okazję ciąć drewno takim fiskarsem, nie chcę już wracać do "technologii przodków". Ostrze jest tak ukształtowane, że wystarczy minimalny wkład sił żeby rozłupywać twarde kawałki, całość dobrze wyważona, a sam trzonek jest zajebiście wygodny i poręczny.
Zgłoś
Avatar
Lord_Rzeźnik 2014-02-12, 10:11 1
Też mam, o!



I jeszcze przyjąłbym do kolekcji taką, jak robi Cold Steel ("latin machete") ale żeby miała tak z 70 cm, drewnianą rękojeść i nieczernione ostrze- ale pewnie nieprędko bo to już jest rzadkość...Prędzej sam zrobię

Życie ostre, jak maczeta
Zgłoś
Avatar
Nizaryta1 2014-02-12, 11:54
Ja chcę coś takiego mieć, kupcie mi.
Zgłoś
Avatar
t................t 2014-02-12, 16:04
Osobiście, w swojej kolekcji, posiadam Cold Steel SRK.
Powiem jedno - jeżeli ktoś ma jakieś wątpliwości co do jego zakupu, to myślę, że zakup rozwieje je w mig.
Nóż praktycznie nie do zniszczenia, rąbałem nim drewno poprzedniej zimy jak byłem u babci na feriach (wbijałem w drewno i tłukłem niezbyt dużą gałęzią), kiedyś nawet mi zjechał z kijka (ostrzyłem kij w celu nabicia na niego kiełbasy na ognisku) i nawet się nie wyszczerbił, ani nie stępił.
Polecam wszystkim zakup, porządna stal i pochwa z secure-exu.
Zgłoś
Avatar
smaciekpl 2014-02-13, 7:48
@Lord_Rzeźnikco to jest na 1 na zdjęciu?
Zgłoś
Avatar
takapl 2014-02-14, 1:35 1
Uśmiechnięte maczety... Żartownisie
Zgłoś