18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 37 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 2024-09-13, 13:31
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 12:14
własny okręt wojenny
Hans-Kloss • 2014-02-01, 13:51
nie jeden z nas pewnie chciał mieć taki w dzieciństwie

Oto koleś nie jaki William Terra z USA który postanowił sam sobie zbudować takowy okręt spełniając swoje marzenie z dzieciństwa.

Model przedstawia niemiecki krążownik ciężki Admiral Graf Spee w skali 1:20

dorzucam jeszcze kilka informacji na temat modelu w języku angielskim gdyż nie chce mi się tego tłumaczyć. myślę że jeśli ktoś zna angielski na poziomie podstawowym spokojnie ogarnie o co kaman.

Additional Information
The model is scratch build like a canoe using 2,54 - 10,16 cm (1 - 4 in) bass wood strips and then covered with fiberglass.
Estimated weight 318 kg (700 lbs).
The beam is 1,32 meter (52 in).
The length is about 9,1 meter (30 foot).
It can carry 2 persons.
The model is powered by a 15 hp (11,2 kw) outboard engine under rear gun turret.
It can sail 24 kilometer per hour (15 mph).
Furthermore the model has a music system build in.
While William Terra cruise the lakes of Maine he enjoy listen to Wagner.
The Commander-in-Chief in the photographs below is William Terra.
William Terra would like to see more models build in this scale.

Construction time 4 years, so far. It is estimated to require at least two more years of work to make the model complete.

































Zgłoś
Avatar
Naila 2014-02-01, 18:58
Ciekawe jak oni sie zmieszczą do tych szalup ratunkowych w razie czego.
Zgłoś
Avatar
CrazyEdek 2014-02-01, 19:01 1
Naila, w razie czego, trzeba pokazać cycki
Zgłoś
Avatar
Schabik 2014-02-01, 19:37
Dobrze że nie amerykański albo brytyjski okręt bo by go jeszcze jego kumpel w U-Boocie zatopił
Zgłoś
Avatar
Plecionkarz 2014-02-01, 20:26 1
Też trochę budowałem ale z kartonu i nie chcą pływać. Jak ktoś chce to mogę dać namiary skąd można sobie ściągnąć, druknąć i posklejać. Fajna sprawa.

Zgłoś
Avatar
Hans-Kloss 2014-02-01, 21:15
Plecionkarz, dawaj dawaj !!!
Zgłoś
Avatar
FieraSS 2014-02-02, 9:35
Serio, mnie te błędy irytują..
Zgłoś
Avatar
p................a 2014-02-02, 12:39
Eh viader zabłysnąć chciałeś a sam żeś czytał jakieś chińskie opracowanie. Rzekomi silni Anglicy wysyłali dowództwu alarmujące prośby o wsparcie, bo wiedzieli że tymi siłami go nie zatrzymają. Co po szybkości, gdy wróg ma działa większego zasięgu i kalibru a do tego lepiej ich używa. Podzielenie ognia też nie było złym pomysłem. Uszkodzonym wielokrotnie przeciwnikom łatwiej uciec nawet z własnymi awariami. Wtedy decydują tylko działa. Powinni próbować przebicia i oderwania zamiast kryć się w porcie, dając czas przeciwnikowi na wezwanie wsparcia z lotniskowcem, którego samoloty nie pozwolą się zgubić.
Zgłoś
Avatar
Lord_Viader 2014-02-03, 12:44
Laik.

Anglicy w starciu z rajderami Kriegsmarine dążyli do maksymalnej przewagi, wiedząc, że będą unikać walki (Bismarck, Scharnhorst - kompletna dysproporcja sił). Nie ma sensu w atakowaniu silniejszej jednostki, dysponując przewagą prędkości po prostu nakierowaliby własne silniejsze jednostki i zastawili pułapkę. Odnośnie: "Co po szybkości, gdy wróg ma działa większego zasięgu i kalibru a do tego lepiej ich używa" widać, że po prostu pieprzysz głupoty, wystarczy prześledzić walkę Bismarcka i utrzymywanie zasięgu wzrokowego przez brytyjski krążownik poza zasięgiem artylerii pancernika (a tu zaledwie mieliśmy ciężki lub też najcięższy" krążownik o nieporównywalnie mniejszej donośności niż 380mm).

Podzielenie ognia było tragicznym pomysłem, szczególnie przy 6 działach artylerii głównej, który przesądził o klęsce jednostki niemieckiej i podkreślają to wszystkie publikacje o bitwie La Plata - to właśnie pocisk z praktycznie wyeliminowanego Exetera uszkodził urządzenia uzdatniające paliwo, a ten fakt widać nie może do Ciebie trafić. Poczytaj sobie o maszynowni tego okrętu i napędzie dieslowskim (wyjątkowo ciekawa ale jak się okazało pechowa konstrukcja). Lekkie krążowniki na większym dystansie były praktycznie niegroźne w przeciwieństwie do 203mm Exetera.

"Powinni próbować przebicia i oderwania zamiast kryć się w porcie" - powinni, gdyby od razu wyeliminowano Exetera - Langsdorff nie zdawał sobie sprawy jak ciężko uszkodził Exetera, w dodatku dochodzą argumenty z mojego poprzedniego postu.

Anglicy w tym rejonie nie mieli lotniskowca, błędnie rozpoznano, że w pobliżu jest Ark Royal i krążownik liniowy Renown. W rzeczywistości pojawił się jedynie Cumberland.
Zgłoś