18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (6) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:15
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 5:57
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: 18 minut temu
Avatar
lubie_to 2017-03-18, 22:47
aby wiedzieć kiedy przyjebać w dupę
Zgłoś
Avatar
WAFology 2017-03-19, 0:58 1
ePeeL napisał/a:



Zajebiście, tyle, że auto to nie tylko konie i moment obrotowy, ale również ekonomia i wygoda. Co do tego drugiego to myślę, że w środku nie jest taki zły, ale ekonomicznie to robi zapewne pod siebie i bierze 15+ L/100 co mi nie potrzebne. Mam ekonomiczne autko 1.4 benyznka plus gaz z 6-biegową skrzynią i bierze ok. 7 L gazu na setkę, więc nie narzekam specjalnie, a to że odejście spod świateł będę miał gorsze niż jakieś plastikowe gówno to raczej mnie nie martwi. Pośmiejemy się przy tankowaniu.



Już abstrahując od kosztów to jednemu zależy na spalaniu możliwie najbliższym zeru, a drugiemu na takim samym czasie sprintu do setki.
Zgłoś
Avatar
TT4 2017-03-19, 4:56 5
Cytat:


Zajebiście, tyle, że auto to nie tylko konie i moment obrotowy, ale również ekonomia i wygoda. Co do tego drugiego to myślę, że w środku nie jest taki zły, ale ekonomicznie to robi zapewne pod siebie i bierze 15+ L/100 co mi nie potrzebne. Mam ekonomiczne autko 1.4 benyznka plus gaz z 6-biegową skrzynią i bierze ok. 7 L gazu na setkę, więc nie narzekam specjalnie, a to że odejście spod świateł będę mł gorsze niż jakieś plastikowe gówno to raczej mnie nie martwi. Pośmiejemy się przy tankowaniu.

n Call me Janush
Zgłoś
Avatar
modyf 2017-03-19, 11:16 3
@up jakbym mojego ojca słyszał... i dziadka...
Nie jest sztuką tanio jeździć, sztuką mieć fajnie jeżdżące auto, dające chociaż odrobinę radości i umieć zarobić na paliwo do niego.

A w ogóle to sam piszesz - "również ekonomia i wygoda"... Jestem pewny, że Twoje auto nie jest wygodne jego nie jest ekonomiczne, dlaczego o wygodzie nie wspominasz?

Równie dobrze mogę napisać:
Moje spala raptem 12-14 litrów, więc nie narzekam specjalnie. A jak widzę takiego ~TT4 zgarbionego w swoim śmiesznym, malutkim 1,4 w LPG, zwłaszcza próbującego wyprzedzić cokolwiek, to śmiech mnie pusty ogarnia...

Przecież to jest dość proste - żeby auto było wygodne musi być duże, żeby jechało musi palić i tyle. Albo samochód jeździ fajnie albo ekonomicznie.
Zgłoś
Avatar
ePeeL 2017-03-19, 11:50
@up

Jest wygodne i przestrzenne Mam (haha, ale śmieszne) Fiata Stilo. Zobacz sobie recenzje tego auta jak i również przejedz się nim parę razy, a wtedy zobaczysz jak bardzo to auto jest wygodne oraz ekonomiczne. Na pewno nie umywa się do innych aut klasy wyżej typu Audi A6 czy może Mercedes klasy C czy też E, ale na pewno za mniej niż dziesięć tysięcy to lepszego auta nie dostaniesz (możliwe, że tej samej klasy).
"Raptem" 12-14 litrów? Przecież to dużo... Jeśli Cię stać to owszem - nie problem, ale w tym pojebanym kraju nie każdego stać na tankowanie do pełna co 300-400 kilometrów (zakładając, że masz ok. 45 L bak).

@TT4

To, że chcę oszczędzać to znaczy, że jestem Januszem? Łał... Wyższy poziom bycia zjebanym został osiągnięty. Może nie każdego, jak Ciebie - bogolu, stać więc ta reszta sobie oszczędza na każdy sposób. Ale wiadomo - jeden lubi ekonomiczne auta, a drugi jak mu z butów śmierdzi.
Zgłoś
Avatar
Belweder 2017-03-19, 12:29 1
Stilo nie jest ekonomiczne, sam chciałem kupić ale jak zobaczyłem ilość napraw jakie pakowali ludzie w to auto to podziękowałem. To, że ktoś oszczędza na paliwie to nie zawsze oszczędza na częściach i na odwrót. Bawią mnie ludzie, którzy kupią zajebane 1.2 i twierdzą, że są w chuj ekonomiczni bo auto mało pali a co roku muszą włożyć w auto 2k bo się sypie. To już wole więcej lać do baku i mieć z głowy polskich Januszy mechaników, którzy jedynie co umieją to niemców naprawiać...
Zgłoś
Avatar
ePeeL 2017-03-19, 20:23
@up

Tyle, że silnik 1.2 w Stilo jest chujowy. Jak już się bierze to 1.4 albo 1.6 benzyna albo 1.9 JTD i wtedy nie masz takich kłopotów. Jeżdżę nim od roku i nic się nie stało poza śmiercią akumulatora, ale to moja kieszeń zniosła Mojemu znajomemu ostatnio padł Mercedes CLK 2.0 benzyna, a konkretniej uszczelka spod głowicy mu wyjebała. To co się dzieje z autem nie zależy od marki tylko od tego jak się o ten samochód dba i na dodatek jaki ma przebieg. On lał do baku więcej, ja mniej i on musiał władować ponad dwa koła w wymianę uszczelki a ja 170 zł w wymianę akumulatora, a auta mniej więcej mamy taki sam czas.
Zgłoś
Avatar
Belweder 2017-03-19, 21:58
ePeeL, No to trafił Ci się fajny model tego Stilo. Jak ja się rozglądałem to same truchła a ludzie tylko narzekali, że co chwile coś się pierdoli. No różne nieszczęścia chodzą po ludziach teraz się pewnie cieszysz, że mu jebło a Tobie nie
Zgłoś
Avatar
ePeeL 2017-03-19, 23:48
Nie no co Ty Ponad dwa koła wyrzucił na to, więc trochę mi go szkoda, ale go ostrzegałem że Merc na start to jest ryzykowny wybór, no ale cóż... A to Stilo było mega. Oryginalny przebieg 102 tys. Nic się nie jebie, tylko czasem dyskoteka wlatuje, ale to normalka we fiacie. Generalnie jestem zadowolony i może fakt faktem wszystkie szlory nie są moje, ale po to mam gitarę i umiem śpiewać, żeby wyrwać
Zgłoś