18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Mam dla Was parę zdań, które wypowiadam ze smutkiem jako białostoczanin i naprawdę zależałoby mi, żeby nie usuwać tego do polityki i żeby dostało się to na główną.

ak zapewne wiecie lewacka Gazeta Wyborcza zwana wybiórczą, bądź gówno prawdą ma sraczkę na punkcie "rasizmu i faszyzmu'. Niestety w ich mniemaniu takim faszyzmem jest powiedzenie, że muzułmańscy emigranci doją krowę zwaną Polską - właśnie w tym tonie wypowiedział się ostatnio adwokat Skolimowski, który przez białostocką wybiórcza został określony rasistą.

Białystok jest w ogóle odrębnym przypadkiem. Incydenty rasistowskie skierowane w Czeczenów, którzy w sporej części są właśnie takimi imigrantami dojącymi krowę i robiącymi syf na osiedlach są przez gówno prawdę regularnie nagłaśniane. Zorganizowała ona nawet akcję "wykopmy rasizm z Białegostoku", oczywiście manipulując już w samej nazwie - kto nie z nami ten przeciwko nam=ten rasista. Poza tym akcja uderza w dobry wizerunek Białegostoku przez co podupada wiele gałęzi poczynając od turystyki, przechodząc przez szkolnictwo, a kończąc na handlu. Ludzie przez wybiórczą boją się tu przyjeżdżać. W kontrze do tego białostoccy Wszechpolacy zorganizowali akcję "Wyborcza? W Białymstoku dziękujemy."





Białystok, 26 czerwca 2013 r.

Oświadczenie

Wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec działań ,,Gazety Wyborczej’’, jakie ten dziennik podejmuje wobec Białegostoku oraz jego mieszkańców w ostatnim czasie. Nie zgadzamy się na prowadzenie codziennej, negatywnej akcji wymierzonej w nasze miasto. Działania ,,Gazety Wyborczej’’, które oficjalnie miały na celu eliminację ,,postaw rasistowskich’’ w mieście, w naszej opinii przybrały zły obrót.

Białystok, przede wszystkim dzięki nieustannym tekstom środowiska ,,Gazety Wyborczej’’, zaczyna być znany w Polsce i Europie jako domniemane siedlisko ,,rasizmu, faszyzmu i ksenofobii’’. Opinia ,,niebezpiecznego i rasistowskiego’’ miejsca, która zostaje dorobiona naszemu miastu, jest według nas mocno przesadzona, a jednocześnie uderza w dobre imię białostoczan. Odbiorcy przekazów medialnych emitowanych przez opisywany dziennik otrzymują prosty przekaz: Białystok, to nie Pałac Branickich, Jagiellonia Białystok, patriotyczne wartości oraz rozwijająca się stolica regionu, a centrum najgorszych postaw, miejsce, w którym ludzie powinni obawiać się o własne życie. Jakie ma to przełożenie na rzeczywistość?

Uważamy, iż takie działania przyczyniają się do:

Obniżenia prestiżu miasta oraz godzenia w dobre imię lokalnej społeczności.
Wywołania niechęci i strachu wśród turystów, którzy chcieliby odwiedzić nasz region.
Odstraszania potencjalnych uczniów i studentów, którzy w trwającym okresie rekrutacyjnym będą podejmować decyzję o wyborze miasta swojej edukacji.
Odpychania pracodawców czy sponsorów od klubu BKS Jagiellonia Białystok. Nikt bowiem nie chce, aby jego marka kojarzyła się wyłącznie z ,,rasizmem i ksenofobią’’.
Stworzenia stereotypu, w którym białostoczanie będą kojarzeni w sposób jednoznacznie negatywny.

Pragniemy wyraźnie podkreślić, iż rozumiemy zawodowe prawo dziennikarzy zdjecie2,,Gazety Wyborczej’’ do opisywania zaistniałych zdarzeń, których również nie popieramy. Nie zgadzamy się jednak na wyraźnie zwiększone, w porównaniu z innymi mediami działania, które w sposób ewidentny szkalują dobre imię mieszkańców stolicy Podlasia. Naszym zdaniem białostoczan nie cechują postawy opisywane w tym dzienniku.

Ponadto nie zgadzamy się na okazyjne urządzanie polowań na osoby, które nie zgadzają się na politykę bezgranicznego mieszania kultur i cywilizacji w Europie. Przykład tekstu ,,Jak nie rasiści, to adwokat’’ nt. białostockiego adwokata, który choć wyraźnie zaznaczył, iż nie popiera przemocy, jednocześnie sprzeciwiając się multikulturalizmowi na styl zachodni, w naszej opinii najlepiej o tym świadczy.

W ankiecie przeprowadzanej w 2013 roku na ulicach miasta przez jeden z białostockich portali, większość pytanych stwierdziła, iż czuje się w Białymstoku bezpiecznie. My również przyłączamy się do tego głosu i pragniemy postawić tamę działaniom, które według nas dla miasta tylko szkodzą. Dlatego też, rozpoczynamy w naszym mieście kampanię bojkotu ,,Gazety Wyborczej’’. Poprzez szeroką akcję informacyjną, będziemy namawiać mieszkańców Białegostoku, aby nie kupowali niniejszego dziennika i w ten sposób wyrazili swój sprzeciw wobec szkód, jakie w naszej opinii dziennikarze ,,Gazety Wyborczej’’ wyrządzają naszemu miastu. Będziemy apelować również do instytucji publicznych w Białymstoku, aby zrezygnowali z prenumeraty dziennika i zamieszczania w nim płatnych ogłoszeń. Nie wspierajmy środowiska, które kreuje negatywny wizerunek naszego miasta.

Wyborcza? W Białymstoku dziękujemy.

Adam Andruszkiewicz

Koordynator Kampanii ,,Wyborcza? W Białymstoku dziękujemy’’. Prezes Podlaskiego Okręgu Młodzieży Wszechpolskiej. Wiceprezes Zarządu Głównego MW.


fb.com/bojkotgw - oficjalny profil kampanii.

Naprawdę zależy mi, żeby wykopać te ścierwo z Białegostoku. Liczę na Waszą pomoc.
Zgłoś
Avatar
!Timon 2013-06-27, 2:21 5
Byłem u znajomka parę dni w Białymstoku i potwierdzam, że ludzie nie chodzą tam w białych strzelistych kapturach na głowie. Zielono i ładnie - centrum całkiem zadbane.
Może nie trafiłem na odpowiednią porę roku - niech ktoś z Białegostoku powie kiedy macie festiwal gonienia Żyda albo linczujecie czeczenów.
Zgłoś
Avatar
Imper3838 2013-06-27, 2:53
Oto prawdziwa twarz Gówna Wybiórczego. Kto to w ogóle kupuje?
Zgłoś
Avatar
Prown 2013-06-27, 3:02
To ktoś jeszcze czyta gazety?
Zgłoś
Avatar
pit@ 2013-06-27, 5:40
Skoro takie gówniane i tak mało mogą, to po cholerę zwracać na nie uwagę?
O gazety mi chodzi. Takie akcje to swoją drogą.
Zgłoś
Avatar
ukcioo 2013-06-27, 7:38 1
znów moj Białystok
Zgłoś
Avatar
pyto 2013-06-27, 7:42
gdyby zrobic Katarzyna (l. 28) z Augustowa to byloby jak w Fakcie
Zgłoś
Avatar
rysiek0 2013-06-27, 8:09
Wytoczyć proces o pomówienie, zażądać oficjalnych przeprosin w mediach, wydoić jak najwięcej kasy, a za pieniądze z wygranej sprawy postawić coś fajnego w Białymstoku, np stadion Jagiellonii - tak powinien zrobić biały stok.
Zgłoś
Avatar
oozyxak0o 2013-06-27, 8:15 4
Łomża to jedno wielkie gówno w porównaniu do Białegostoku
Zgłoś
Avatar
thor354 2013-06-27, 9:19 1
Czytać wyborczą to jak oglądać Lisa kto by się przejmował co oni tam pierdolą.A dla ludzi którzy
pisali takie komenty na stronie wyborczej nie ma już ratunku im nawet przeszczep mózgu nie pomoże.
Zgłoś
Avatar
dozek 2013-06-27, 9:39 1
Od zawsze wiedziałem że ze śledziami jest coś nie tak
Zgłoś
Avatar
Skrzat 2013-06-27, 9:39
Niestety, nie ma żadnego innego dziennika lokalnego na jakimkolwiek zdolnym do czytania poziomie i czytają Wyborczą.
Zgłoś
Avatar
artur_sz13 2013-06-27, 9:54
Loaloa napisał/a:

Z Łomży? To wymyśliłeś. Nie, nigdy nawet nie byłem w Łomży.

Z Krakowem niestety masz rację. Moje ukochane miasto nigdy nie było najbezpieczniejszym miejscem na świecie, ale dawniej jak ktoś wiedział którędy się nie szwędać i jakich zachowań się wystrzegać, to można było całe życie w jednym kawałku przeżyć. Ostatnio wyczyny bandziorów z maczetami nawet jak na polską hardkorową normę są zdecydowanie poniżej granicy tolerancji. Nie wiem dlaczego władze nic z tym nie robią. Jak tak dalej pójdzie to wyjście do knajpy będzie bardziej ryzykowne od wyjazdu na misję do Afganistanu.



W Białymstoku jak też wiesz gdzie nie chodzić to ci włos z głowy nie spadnie. A jak nie wyglądasz jak hipsterska ciotka to tym bardziej możesz chodzić prawie wszędzie

!Timon napisał/a:

Byłem u znajomka parę dni w Białymstoku i potwierdzam, że ludzie nie chodzą tam w białych strzelistych kapturach na głowie. Zielono i ładnie - centrum całkiem zadbane.
Może nie trafiłem na odpowiednią porę roku - niech ktoś z Białegostoku powie kiedy macie festiwal gonienia Żyda albo linczujecie czeczenów.



Przez 5 lat jak studiuję to nie zrobili takiego festiwalu... Nawet pedałów nie ganiali

oozyxak0o napisał/a:

Łomża to jedno wielkie gówno w porównaniu do Białegostoku



Od Łomży to się proszę odwalić mużyki
Zgłoś
Avatar
Z................7 2013-06-27, 10:41 2
Mieszkam w Białymstoku całe życie. Widać że są tu ,,dresy" wypiją na ławce pare piwy ale nie robią problemów, nawet są bardzo pomocni. Pamiętam że jak miałem z 7 lat i ktoś ukradł mi rower to znaleźli złodzieja szybciej niż policja.
Zgłoś
Avatar
necroorcen 2013-06-27, 11:45
I brawo, w cywilizowany sposób wyrażają sprzeciw, nie jak ci wychwalani kibole.
Zgłoś
Avatar
artur_sz13 2013-06-27, 11:55 1
Zoltan27 napisał/a:

Mieszkam w Białymstoku całe życie. Widać że są tu ,,dresy" wypiją na ławce pare piwy ale nie robią problemów, nawet są bardzo pomocni. Pamiętam że jak miałem z 7 lat i ktoś ukradł mi rower to znaleźli złodzieja szybciej niż policja.



Bo wbrew pozorom dres od sadola mało się różni. Jak z nim rozmawiasz we właściwy sposób bez pogardy i wyższości to taki sam czlowiek.

Białystok to w sumie powinien im dziękować bo dzięki temu nie będziecie mieć multikulti a w sumie białystok blisko granicy to i najblizej tam. W Łomży też protesty przeciw osiedlu Czeczenów były.

Swoją drogą kurde jaka ta nasza wolność słowa której nie ma jest wybiórcza

Koleś nazwał Hindusa ciapatym a jego żonkę zdrajczynią rasy- poszedł do aresztu

Baba nazwała pedała pedałem w sklepie- dali jej mandat 500 zł

Mój współlokator ma na facebooku przeróbkę obrazu Ostatnia Wieczerza gdzie na miejscu Jezusa siedzi diabeł (dokłądniej bafomet z kozim łbem) a na stole leży wypatroszony Jezus. Do tego parę podobnych do tego a jako profilowe ma swój tfu autoportret na wzór Jezusa miłosiernego. I takiego dewianta nikt nawet mandatem nie postraszy bo jedzie po większości czyli Katolikach a po patriotach i katolikach jechać wolno. Tylko po żydach pedarastach i arabach nie

Ot paradoks wolności słowa
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie