18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Avatar
DarknessHawk 2011-08-03, 16:06
Ryuk napisał/a:

Jako ciekawostkę dodam, że podczas 2 wojny światowej, bodajże ruscy (nie pamiętam dokładnie, więc nie bić) odpalali bomby atomowe, po czym kazali swoim żołnierzom biec ku źródła eksplozji. Byli oni ubrani w (teoretycznie) "przeciw promieniotwórcze" kombinezony i maski gazowe. Chcieli w ten sposób sprawdzić jak szybko można pozbyć się wrogów wokół miejsca wybuchu. Tzn. Planowali zrzuty bomb atomowych na konkretny cel, ale żeby dopełnić swoich oczekiwań żołnierze mieli za zadanie "czyścić" teren z ludzi starających się uciec ze śmiertelnej strefy... Innymi słowy - ginęli wszyscy, dosłownie wszyscy.



"Również w Stanach Zjednoczonych w latach 40. i 50. XX w. wykonywano próby nuklearne z własnymi żołnierzami. Testy polegały najczęściej na przebywaniu w niewielkich odległościach od epicentrum w płytkich okopach oraz przemarszu przez strefę 0 w kilkanaście minut po wybuchu"
pl.wikipedia.org/wiki/Testy_atomowe

To było akurat normalne w trakcie zimnej wojny. Częścią programów nuklearnych były badania wpływu promieniowania na ludzkość.
Zgłoś
Avatar
Lumpy 2011-08-03, 16:21 3
kontrateksty.pl/files/news/20040324134336.html ciekawy artykuł.
Zgłoś
Avatar
pakicito 2011-08-03, 16:21 2
Cytat:

I właśnie takie zjawisko życzę zaobserwować sobie w Afryce,Chinach i Indiach...


a ja na wiejskiej w Warszawie i pod twoja chata
Zgłoś
Avatar
fejzez 2011-08-03, 16:35
zajebsite
a tu jak by ktoś chciał filmik z detonacji podwodnej :
sadistic.pl/bomba-atomowa-pod-woda-vt83515.htm :p
Zgłoś
Avatar
u................t 2011-08-03, 16:46
pakicito napisał/a:


a ja na wiejskiej w Warszawie i pod twoja chata



Po avatarze widać że zwolennik afryki...
ps.Nie mam chaty,mam apartament
Zgłoś
Avatar
lotnik_1 2011-08-03, 20:10
Fajnie było patrzeć na wybuchy jak się nie wiedziało że to szkodliwe ;]
Zgłoś
Avatar
clinton 2011-08-03, 20:39 2
@Everizon

to nie sa zadne znaczniki odleglosciowe tylko rakiety(bez ladunkow wybuchowych) zsynchronizowane z wybuchem, w ten sposob badano wplyw czynnikow razacych na efektywnosc srodkow bojowych (w tym przypadku rakiet). jest ich kilka z jednego powodu ulatwia to pomiar, na kilku rownoleglych przebiegach bardzo latwo widac dewiacje od toru lotu. przy eksplozji podwodnej tory lotu byly poziome, na tym drugim juz pionowe co wplynelo od razu na jakosc badania bo wszystko widac jak na dloni. dlaczego testowano rakiety ??? byly to poczatki rakiet, wczesniej jak wiadomo napierdalano sie z dzial przeroznych, powstalo nawet takie na pociski atomowe (autor nie dodal akurat tego zdjecia ale jest ono dosyc popularne w sieci, moze wzial je za fake nie wiem, ale takie dzialo istnialo!) lecz gdy skala mocy bomby wykroczyla z kiloton do megaton, oczywistoscia stalo sie ze takie dzialo nie ma sensu i tu dochodze do sensu pytania dlaczego rakiety! przypominam to byla zimna wojna i ktos wpadl na wypierdolony pomysl zeby kierowac je na cel wlasnie za pomoca rakiet. zakladano wtedy wiele scenariuszy ale jeden najbardziej wojna atomowa! w skrocie : sprawdzamy czy jak oni beda w nas napierdalac to czy my bedziemy mogli w nich napierdalac bez problemu. wynik byl pozytywny dzis nieaktualny ze wzgledu na nasza polprzewodnikowa rzeczywistosc, dlatego teraz wypierdalamy nasze glowice na orbite i mozemy ja wlasciwie wylaczyc poniewaz opada swobodnie dokladnie na cel i bum
Zgłoś
Avatar
cysio0407 2011-08-03, 21:51
@clinton
M65 Atomic Annie


Co do pocisków balistycznych - jedna rakieta UGM-133 Trident II potrafila wynieśc na orbite do 12 głowic o mocy od 100 do 300 kiloton każda, a kazdy pocisk dzieki silnikom manewrowym mógł trafić inny cel, jak na zdjęciu (tu akurat inny pocisk tego systemu więc mniej głowic)
Zgłoś
Avatar
G................y 2011-08-03, 22:01 1
clinton napisał/a:

@Everizon

to nie sa zadne znaczniki odleglosciowe tylko rakiety(bez ladunkow wybuchowych) zsynchronizowane z wybuchem, w ten sposob badano wplyw czynnikow razacych na efektywnosc srodkow bojowych (w tym przypadku rakiet). jest ich kilka z jednego powodu ulatwia to pomiar, na kilku rownoleglych przebiegach bardzo latwo widac dewiacje od toru lotu. przy eksplozji podwodnej tory lotu byly poziome, na tym drugim juz pionowe co wplynelo od razu na jakosc badania bo wszystko widac jak na dloni. dlaczego testowano rakiety ??? byly to poczatki rakiet, wczesniej jak wiadomo napierdalano sie z dzial przeroznych, powstalo nawet takie na pociski atomowe (autor nie dodal akurat tego zdjecia ale jest ono dosyc popularne w sieci, moze wzial je za fake nie wiem, ale takie dzialo istnialo!) lecz gdy skala mocy bomby wykroczyla z kiloton do megaton, oczywistoscia stalo sie ze takie dzialo nie ma sensu i tu dochodze do sensu pytania dlaczego rakiety! przypominam to byla zimna wojna i ktos wpadl na wypierdolony pomysl zeby kierowac je na cel wlasnie za pomoca rakiet. zakladano wtedy wiele scenariuszy ale jeden najbardziej wojna atomowa! w skrocie : sprawdzamy czy jak oni beda w nas napierdalac to czy my bedziemy mogli w nich napierdalac bez problemu. wynik byl pozytywny dzis nieaktualny ze wzgledu na nasza polprzewodnikowa rzeczywistosc, dlatego teraz wypierdalamy nasze glowice na orbite i mozemy ja wlasciwie wylaczyc poniewaz opada swobodnie dokladnie na cel i bum



są to znaczniki odległościowe ( coś a`la flar ) stawiane przy wybuchach naziemnych. Poziomych nigdy nie widziałem, poziome to fala uderzeniowa podczas wybuchu atomowego zwana potocznie pierścieniami atomowymi.

polecam
antykwariat.waw.pl...wej,172012.html

czytelnia.onet.pl/...o_czytania.html

jak to przeczytasz to bedziesz wiedział

na nowej ziemi też testowali rakiety ?? hmmm na tockoje też ?? prosze cię ... od momentu wybuchu WW I każdy był w stanie coś takiego osiągnąć ( przytoczę tutaj V1 stworzone w 1939 przez Von Brauna )
Zgłoś
Avatar
admiralsuchy 2011-08-04, 0:26
ehh piszecie ale nie wiecie do końca co.
Ci żołnierze co rzekomo przebywali w strefie zero nie przebywali tam od początku tylko po pewnym czasie od wybuchu, gdyż istnieje takie coś jak czas wypadania (czas po którym opad promieniotwórczy opada na ziemię). Strefa zero jest niszczona automatycznie falą uderzeniową i temperaturą. A co do tych rakiet owszem ale rakiety przeważnie stosuje się do broni chemicznej (biologicznej). Nuklearka jest przenoszona za pomocą bomb. A tak nawiasem dodam, że podczas w razie jakiejkolwiek najbliższej wojny żaden z nas nie ujrzy takiego "grzyba" chyba że państwo atakujące ma gorszych "rządzących" od naszych. Prędzej zginiemy od broni chemicznej bądź biologicznej, bo nikt głupi nie rzuci jądrówki na teren, który będzie chciał "zająć". Chyba, że dwa kraje tak się znienawidzą, że będą dążyły do wyniszczenia a wtedy będą piękne zdjęcia w TVN24:D
Zgłoś
Avatar
Everizon 2011-08-04, 12:02
Ok. Panu gordon_gekko jak i Panu Clinton bardzo dziękuję za wyjaśnienia. Resztę sobie doczytam.

A odnośnie armat miotających balistyczne pociski z głowicami jądrowymi to takowe widziałem "na żywo" w pewnej Brygadzie Artylerii Armat. (lepiej nie podam w której) (Jak byłem w woju choć nie w tej brygadzie służyłem) To kurewstwo było samobieżne zamontowane na sześciokołowym podwoziu i w ogóle wyglądało zajebiście jak na filmach. Mówili nam że "armatka" przystosowana jest do rosyjskich pocisków balistycznych z głowicami jądrowymi. Armatka miotała podobno na odległość 40-60km (już nie pamiętam która wartość jest prawdziwa). Za czasów sowietów w polsce było w chuj rozmieszczonych tych dział na naszej zachodniej granicy. Aha mówili też żeby o tym nie gadać...
Zgłoś
Avatar
cysio0407 2011-08-04, 12:47
@admiralsuchy
W dzisiejszych czasach w wypadku wojny krajów zaawansowanych militarnie bomby jądrowe nie mają racji bytu z powodu zaawansowanych systemów obrony przeciwlotniczej, szanse zestrzelenia bombowca są dużo większe od szansy zestrzelenia pojazdu fazy postartowej wchodzącego w atmosferę.

Broni biologicznej nie użyje bojowo nikt (poza terrorystami), bo nie będą mieli jaj, trudno przewidzieć dokładnie jak zadziała.

Co to broni chemicznej jest używana na szeroką skale już dziś, na przykład pociski z białym fosforem używane przez amerykanów i Izraelczyków.
Zgłoś
Avatar
D4ron 2011-08-04, 15:24
ulthart napisał/a:

I właśnie takie zjawisko życzę zaobserwować sobie w Afryce,Chinach i Indiach...



zapomniałeś dodać że na swoim podwórku też
Zgłoś
Avatar
clinton 2011-08-04, 16:59
@admiralsuchy
@gordon_gekko
@ reszta ferajny

nie chce tu sie wymadrzac ale niektorzy z was siew myla bron jadrowa ma zastosowanie nawet dzis, to co wy wiecie z serii fallout to tez dosyc spoko wiedza ale szczatkowa. w dzisiejszych czasach mozna kontrolowac wszystkie, powtarzam wszystkie czynniki rażace lad. jadrowych. mozna ograniczyc strefe promieniowania lub maksymalnie ja poszerzyc (ekrany kobaltowe), wykorzystywac fale uderzeniowa (burzaca- ladunki KT do niszczenia miast np), jest mnostwo opcji zastosowan wymieniam tylko kilka bo nie czas ani miejsce na to. traktujcie to jako skromne info bo temat jest wrecz przepastny... zgadzam sie lad jadrowe sa przenoszone za pomoca bomb i ma to sens przez podpisanie przez rosje i usa paktu o rozbrojeniu atomowym, ale to tylko sie tak nazywa, bo oba mocarstwa postanowily pozostaic tylko ladunki do ilustam kiloton (zgodzili sie na likwidacje tylko ladunkow typu tzar itd) poza tym technologia rozkwita. detonacja 15 kilotonowego ladunku 300 km nad ziemia powoduje wylaczenie sieci elektrycznej na powierzchni usa itd itp moglbym to opisywac godzinami bo zglebilem wiedze jeszcze w wojsku, teraz pracuje w innej flocie, handlowej bo tam mozna zarobic i miec spokoj niemniej jednak moja wiedza nie pochodzi z wikipedii tylko kurwa z wyksztalcenia wojskowego wiec mi tu nie sapac bo ja nie jestem jakims podjaranym gimbusem tylko podoficerem rezerwy wiec podczas wojny to tacy ludzie jak ja beda was uczyc a nie wiki, jak sie zachowac i co jest 5 pozdrawiam
Zgłoś
Avatar
G................y 2011-08-04, 17:23
clinton napisał/a:

@admiralsuchy
@gordon_gekko
@ reszta ferajny

nie chce tu sie wymadrzac ale niektorzy z was siew myla bron jadrowa ma zastosowanie nawet dzis, to co wy wiecie z serii fallout to tez dosyc spoko wiedza ale szczatkowa. w dzisiejszych czasach mozna kontrolowac wszystkie, powtarzam wszystkie czynniki rażace lad. jadrowych. mozna ograniczyc strefe promieniowania lub maksymalnie ja poszerzyc (ekrany kobaltowe), wykorzystywac fale uderzeniowa (burzaca- ladunki KT do niszczenia miast np), jest mnostwo opcji zastosowan wymieniam tylko kilka bo nie czas ani miejsce na to. traktujcie to jako skromne info bo temat jest wrecz przepastny... zgadzam sie lad jadrowe sa przenoszone za pomoca bomb i ma to sens przez podpisanie przez rosje i usa paktu o rozbrojeniu atomowym, ale to tylko sie tak nazywa, bo oba mocarstwa postanowily pozostaic tylko ladunki do ilustam kiloton (zgodzili sie na likwidacje tylko ladunkow typu tzar itd) poza tym technologia rozkwita. detonacja 15 kilotonowego ladunku 300 km nad ziemia powoduje wylaczenie sieci elektrycznej na powierzchni usa itd itp moglbym to opisywac godzinami bo zglebilem wiedze jeszcze w wojsku, teraz pracuje w innej flocie, handlowej bo tam mozna zarobic i miec spokoj niemniej jednak moja wiedza nie pochodzi z wikipedii tylko kurwa z wyksztalcenia wojskowego wiec mi tu nie sapac bo ja nie jestem jakims podjaranym gimbusem tylko podoficerem rezerwy wiec podczas wojny to tacy ludzie jak ja beda was uczyc a nie wiki, jak sie zachowac i co jest 5 pozdrawiam



nie wiem czy masz na myśli Fallout jako gre czy jako opad radioaktywny. Ja poprostu podjąłem dyspute na temat broni atomowej. Sam się tym może nie pasjonuje ale interesuje. Co do informacji odnośnie rozszerzenia stref itd... ( poniekąd zgoda ) co do wybuchów naziemnych... cóż nie trzeba rozpierdalać pół miasta wystarczy bomba neutronowa wszystko będzie całe tylko my będziemy pukali do bram tego na górze. Co do aspektów o nie rozszerzaniu broni atomowej "NoNT" z 68r. niby wszystko pięknie ładnie a jednak CHUJ.

Do dzisiaj nie mamy pewności czy ktoś nie dokonuje prób, a jak sie dowiemy to minie ze 60 lat o ile takowe dane ujawnią. Nie jestem tutaj za teorią spiskową dziejów. Do dzisiaj brakuje od 28 - 40 walizek atomowych ( wg. różnych źródeł ) czy to wg. wywiadu USA czy ex. Związku radzieckiego.

Wiedze, która posiadam nie posiadam z Wiki tylko z książek mimo wszystko nie zatraciłem zmysłu czytania i w CV nie będe musiał wpisywać że potrafie pisać za pomocą długopisu czy też ołówka.

Ciesze się że przeszedłeś do rezerwy, jednak nie mierz wszystkich jedną miarą. To że ja nie służyłem w wojsku nie było moim wymysłem tylko tym iż mój stan zdrowia na to nie pozwolił.
Co nie oznacza iż nie uważam że masz napewno większą wiedze ale nazywanie ( bo nie wiem czy to było do mojej osoby gimbusem ) jest lekka przesadą.

PS. podoficerem jesteś, a masz wiek 24 lata i już w rezerwie ?? hmmm coś mi tutaj lekko nie pasuje.

admiralsuchy napisał/a:

Prędzej zginiemy od broni chemicznej bądź biologicznej, bo nikt głupi nie rzuci jądrówki na teren, który będzie chciał "zająć". Chyba, że dwa kraje tak się znienawidzą, że będą dążyły do wyniszczenia a wtedy będą piękne zdjęcia w TVN24:D



tutaj raczej nie bedzie chodziło oto żeby walczyć tylko nastąpi efekt domina, jeden rzuci jedna bombkę, drugi odrzuci swoją, właczą sie inni a nastepnego dnia o ile dożyjemy bedziemy zapierdalać z maczugami i mieszkać w norach...Tak jak to powiedział Albert Einstein - nie wie jak bedzie wyglądała III WW, ale IV WW bedzie na kije i maczugi. ( jakoś tak to szło )
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie