18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (10) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Losowe Szukaj Forum Odznaki Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się

wypadek
Go...........ay • 2014-05-13, 06:07
potrącenie na przejściu dla pieszych


2014-05-13, 09:17
Gliniarz założył ręce na głowie i pomyślał "ja pie**ole,co mam teraz zrobić,na szkółce to było,ale spałem w ostatniej ławce". Bezterminowe prawko też jest chorym rozwiązaniem,powinny być badania co jakiś rozsądny okres,aby wyeliminować ledwo widzących dziadów z naszych dróg

2014-05-13, 09:29
Sooo close to hard :p ale kierowca idiota i szkoda osoby która została potrącona, niech wraca do zdrowia :)

2014-05-13, 09:30
Siwa głowa nie ogarnia już jazdy, pieszy bez wyobrazni zobaczył mundury i dziarsko wpie**olił się pod koła tzw. spotkanie na szczycie...

2014-05-13, 09:44
Ale panowiem milicjanci sie spiesza.

2014-05-13, 10:07
enjoypoznan napisał/a:


Pieszy nie może sobie wejść na przejście w dowolnym momencie, kiedy mu się to tylko podoba.



Mnie uczyli, że może i że jak widzę człowieka w pobliżu pasów, nawet jak nie mam pewności, czy będzie przechodził, to muszę przynajmniej bardzo zwolnić. "Wtargnięcie" jest wtedy, jak nie ma przejścia dla pieszych. Prawko robiłem za granicą. W Polsce te przepisy nie obowiązują?

2014-05-13, 10:08
pragnę dodać że sprawca wypadku to 81 letni dziadek.

2014-05-13, 10:14
Na takich drogach, gdzie występują więcej niż 2 pasy ruchu powinni buduwać światła i tyle.

2014-05-13, 10:24
Powiem tak, pieszy i kierowca to barany. Już argumentuję.... po pierwsze kierowca myślał o wyżej wymienionej cipie po drugie pieszy jest zj***ny bo na środku przejścia jest wysepka wyłączona z ruchu i to są dwa osobne przejścia w świetle naszych przepisów. Sam często spotykam się z ostrym hamowaniem przed samym przejściem bo idą ludzie jak Ci policjanci tyle ze nikt im nie ustępował a po prostu nic nie jechało i idą nie patrzą już co się dzieje za wysepką z drugiej strony bo oni już są kurde na przejściu łeb w asfalt spuści i zapiernicza nie patrzy a ta wysepka to też poj***ne bo malowanie tego to dodatkowe pieniądze na oznakowania itd.

2014-05-13, 10:37
Koleś chyba z domu dziecka, bo mi zawsze mama powtarzała: Spojrzyj w prawo, w lewo i połowie znowu w prawo ;-)

2014-05-13, 10:38
@up Gdzie Ty tam masz wysepkę? o.O Ja tam widzę jedne ciągłe pasy, czyli jeśli policjanci weszli na jezdnię to kierowca, który był sprawcą miał obowiązek się zatrzymać.

2014-05-13, 10:40
Ducze90 napisał/a:

Powiem tak, pieszy i kierowca to barany. Już argumentuję.... po pierwsze kierowca myślał o wyżej wymienionej cipie po drugie pieszy jest zj***ny bo na środku przejścia jest wysepka wyłączona z ruchu i to są dwa osobne przejścia w świetle naszych przepisów. Sam często spotykam się z ostrym hamowaniem przed samym przejściem bo idą ludzie jak Ci policjanci tyle ze nikt im nie ustępował a po prostu nic nie jechało i idą nie patrzą już co się dzieje za wysepką z drugiej strony bo oni już są kurde na przejściu łeb w asfalt spuści i zapiernicza nie patrzy a ta wysepka to też poj***ne bo malowanie tego to dodatkowe pieniądze na oznakowania itd.



Jeżdżę tą droga codziennie i uwież mi . Nie ma tam żadnej wysepki.
Wyłączony wg. ciebie pas ruchu też jest używany ale przez tramwaje. Przed poprzednimi dwoma wypadkami był to normalny pas ruchu dla aut ale wypadki polegały na tym że kierowca z prawej się zatrzymywał a kierowca z lewej potrącał pieszego. Co ciekawe wypadki zdażyły się w obu kierunkach a pas z ruchu wyłączono tylko w jednym kierunku. Po wypadkach ustawiono tam goromne ledowe oczojebne znaki informujące o przejściu dla pieszych. Zamontowano kocie oczka (nie prawdziwe), ledowe światła w jezdni które napie**alaja dla ślepaków w nocy i nic to nie dało. Później zawieszono kamerę która rejestruje wyprzedzanie na tych pasach przez ok 70 pojazdów dziennie. Ta liczba nie maleje. Jadę tamtędy codziennie i prtawie za każdym razem jak staję na tych pasach jakiś pie**olony idiota mnie wyprzedza mimo iż już teraz lewy pas jest dla niego wyłączony z ruchu. Moim zdaniem są tylko dwa wyjścia z tej sytuacji. Światła lub niestety na głównej gdańskiej arterii wysokie progi zwalniające. Z tego co wiem miasto chce tam faktycznie wykonać wysepki wysokie na obu wewnętrznych pasach i będzie to dobra rozwiązanie. Może poza tym że większe auta będą miały problem by tędy przejechać bo jest tam dosyć wąsko między torowiskami a krawężnikami. Ale w sumie jest tam obok wiadukt pod który co chwilę klinuje się debil w tirze więc może wysepka go wcześniej zatrzyma.

2014-05-13, 10:41
Dziadek z Babcią w samochodzie :/ prawie jak kobieta za kierownicą :/

2014-05-13, 10:42
Kierowca 81 lat to już wiele tłumaczy, poza tym pan pieszy w ogóle nie spojrzał czy coś jedzie, zasugerował się chyba pewnym krokiem panów z naprzeciwka. Nie pierwszy raz w tym miejscu taka akcja, polecam link do artykułu na trójmiasto kropka pl więcej info dla zainteresowanych

2014-05-13, 11:02
Ogólnie zauważam u niektórych osobników ludzkich brak instynktu samozachowawczego. Drogą dedukcji, samochód o wadze przekraczającą masę człowieka co najmniej 10 razy, rozpędzony do nawet przepisowej prędkości 50km/h może przy zderzeniu przynieść śmierć człowiekowi. Dlatego wg mnie (pomijając nadmierną prędkość kierującego samochodem) sam jest sobie winien. Widział, że samochody się zatrzymują na innym pasie to czemu nie sprawdził tego na który najpierw wejdzie ? Nie wiem czego rodzice uczą teraz dzieci w okresie wychowania, ale je miałem od dziecka wpajane że patrzymy w lewo, w prawo a potem znów w lewo i przechodzimy jak nie widzimy nadjeżdżającego zagrożenia. Jakby się do tego zastosował to by wypadku nie było.

2014-05-13, 11:11
Zacharael napisał/a:

Koleś chyba z domu dziecka, bo mi zawsze mama powtarzała: Spojrzyj w prawo, w lewo i połowie znowu w prawo ;-)



Wychowywałeś się w Anglii? :roll:

Ja mam dla pieszego jedno małe usprawiedliwionko... on nie wszedł na pasy, bo ludzie z naprzeciwka weszli, tylko on tam stał już dobre kilka sekund! :lodowka: jak można nie widzieć człowieka który już jest na przejściu? :idzwch*j: