18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Wystrzałowe szachy
zły_jodyn • 2014-03-11, 19:24
Poniżej zdjęcia przedstawiające niezwykłą szachownicę i pionki, które zostały wykonane z łusek.






...a także "rosyjskie szachy". Praktycznie zawsze wygrywa zawodnik, który wylosował czarne pionki.
Zgłoś
Avatar
zły_jodyn 2014-03-11, 22:23
pakozi napisał/a:



W szachach są figury nie pionki, ignorancie.



Pakozi, jeżeli chcesz być już tak dokładny, to pozwól że Cię dokształcę...ignorancie.
Grając w szachy używasz bierek szacowych, osiem figur i osiem pionków.
Zgłoś
Avatar
pakozi 2014-03-11, 22:29
@up
Nie pozwalam.
Zgłoś
Avatar
ellsworth 2014-03-11, 22:31
clean_east_wood napisał/a:

w tych głowy używa się podwójnie Obrazek


Raczej marne szanse ma koleś, który ma same pionki, no chyba że są napełnione jakimś spirytusem to przeciwnik podda partię nim je wszystkie wychleje.
Zgłoś
Avatar
Magnic 2014-03-11, 22:57 1
"Rusz w końcu tym pionem, bo ci strzelę"
Zgłoś
Avatar
zły_jodyn 2014-03-11, 23:01
pakozi napisał/a:

@up
Nie pozwalam.



W takim wypadku pozostań ignorantem i próbuj zabłysnąć gdzie indziej.
Zgłoś
Avatar
wcz_e 2014-03-12, 1:45
a tutaj link do ceny etsy.com/listing/123849325/large-17-inch-custom-made-steampunk-50?ref=... taniocha
Zgłoś
Avatar
zajęcza_łapka 2014-03-12, 2:28
Dla nie-szachistów: Rosyjskie szachy różnią się tym od zwykłych, że bierki to kieliszki o różnej objętości, np. pionek - 0,25 gr wódki, im ważniejsza figura tym więcej, skoczek i goniec - 0,50 gr, wieża 100 gr, hetman i król 150 gr (króla nie można zbić, więc pije ten, który dostał mata, choć i tu są wyjątki, pamiętajmy, że 8 pionków to prawie flaszka, a w normalnej grze giną również figury, dlatego końcówka partii wymaga wyjątkowego skupienia i tzw. mocnej głowy). Zasady są do dogadania, pije ten, który zbił, lub ten, któremu zbito. Osobiście rozegrałem kilka takich partii, ale nie mogę pochwalić się zwycięstwem, ani nie wstydzę się przegranej, bo... sami zgadnijcie:P
Zgłoś
Avatar
Loczysław 2014-03-12, 10:06
Już myślałem że tu szachy na śmierć i życie z prawdziwymi pociskami gotowymi w każdej chwili do strzału, a Tu tylko pioneczki Ale nie powiem, wystrzałowe są
Zgłoś