18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:04
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Podczas 140. rocznicy urodzin W. Witosa rolnik z Iwkowej wytarł buty flagą UE. Jeden z organizatorów wydarzenia - przewodniczący małopolskiej NSZZ RI "Solidarność" Wojciech Włodarczyk miał z tego powodu nazwać go "psychicznie chorym", twierdzi jednak, że jego wypowiedź wcale tak nie brzmiała. Rolnik nie wyklucza, że sprawę odda do sądu.

Uroczystość zakłóciła manifestacja Włodzimierza Knurowskiego, rolnika z gminy Iwkowa, który na znak protestu przeciw niesprawiedliwemu traktowaniu polskich rolników podeptał, a następnie wytarł buty w flagę Unii Europejskiej.



brawa dla rolnika!!
Zgłoś
Avatar
TheGrzywacz 2014-01-29, 0:15 10
A pierdolicie że rolnikowi to wszystko z nieba leci i unia wszystko dała. Mówicie że sprzęt unia za pół darmo daje, tyle że przed wstąpieniem do UE ceny maszyn, środków ochrony roślin, nawozów etc. były o dobre 40% niższe. W normalnych krajach świata, nadprodukcje produktów (mleka itp.) sprzedaje się, ale nie w Polsce, bo kochana ciocia unia wprowadziła jakieś pokurwione ograniczenia, za każdy litr sprzedanego mleka ponad kwotę rolnik płaci 80gr. A większość rolników i tak spierdoliła by z KRUS'u.
Zgłoś
Avatar
BezaprobacyjnY 2014-01-29, 0:39 10
@up
Jak pamiętam to ceny nawozów były niższe spokojnie od 3 do 5 razy. Tone jakiejś tam soli można było kupić za 300 zł, teraz to kosztuje 1500.

Gadacie, że dotacje rolnikom dają ale to nic innego jak bycie w klatce. Przed wejściem do UE było wiadomo, że z tego co się zrobi w polu z tego będzie się żyć. Teraz musimy prosić jaśnie wielmożnych frajerów czy by przypadkiem nie oddali nam tego co zabierają cały czas od naszych rodaków.

A klatka powoli się robi ciaśniejsza...
Zgłoś
Avatar
stery_srh 2014-01-29, 0:52 4
galanonim napisał/a:

...żerują na dodacjach


Ty za to powinieneś żerować na słowniku.
Zgłoś
Avatar
kenzol 2014-01-29, 8:39 11
filip00 napisał/a:

Rolnicy, jak zaczniecie płacić normalne podatki jak każdy obywatel to będziecie mieć głos. I do roboty kurwa, a nie dotacje chapać, zusu nie płacić i jeszcze narzekać! Mi jakoś kurwa nikt nic za darmo nie dał, a nie chodzę po konferencjach i nie zachowuje się jak psychol tylko zapierdalam, żeby coś mieć! Narzekać potrafi każdy!



Rolnicy płacą podatki i płacą też KRUS. I jak można być takim hipokrytą i wzywać rolników "do roboty" skoro całe ich życie to jedna wielka ROBOTA bez dnia urlopu. Jeśli uważasz, że tak jest dobrze rolnikowi, to w czym problem? Kup sobie ziemie, maszyny, zwierzęta i zacznij utrzymywać się z roli. Gdyby rolnicy płacili wyższe podatki, to może i i te wielkie gospodarstwa dały by sobie radę, jednak te mniejsze, poniżej 50 ha z pewnością by upadły, bo i tak wegetują na granicy opłacalności. Poza tym miej świadomość, że każde podwyższenie podatków dla rolnika, to wzrost cen żywności dla ciebie, jako konsumenta, po to są ulgi dla rolników i po to rolnicy dostają kasę z Unii, żeby mogli za nią modernizować gospodarstwo i kupować nowe maszyny i żeby rolnictwo polskie było konkurencyjne, przy zachowaniu niskich cen żywności. Tylko barany zazdroszczą rolnikom pieniędzy z Unii. Tylko w Polsce są tak popierdoleni ludzie, że zamiast wyjść na ulicę i rozpierdolić ten cały burdel na ul. Wiejskiej, to domagają się większych podatków dla tych, którzy ich nie płacą, w myśl zasady: skoro ja płacę, to niech inni też płacą. Gdy rolnicy wychodzą na ulicę strajkować, to społeczeństwo się z nich śmieje i oburza się, że przez takich spóźni się do roboty na umowę śmieciową, zamiast przyłączyć się do nich. Rudy chuj chce wprowadzić niezgodną z konstytucją opłatę audiowizualną, a społeczeństwo co myśli? Dobrze, niech wprowadzi, jak i tak opłacam abonament, to niech inni też płacą. Z takimi obywatelami, to tutaj nigdy nie będzie dobrze, a ludzie wolą spierdalać za chlebem na zachód niż wziąć sprawy w swoje ręce, żeby godnie żyć w swoim własnym kraju.
Zgłoś
Avatar
tomfrpl 2014-01-29, 8:52 8
Uwielbiam czytać ból dupy ludzi z miasta:) Wasi dziadkowie, rodzicie pouciekali do miasta bo na wsi był tak zapierdol że ręce odpadały, a socjalizm dał 8 godzin pracy, mieszkanko w bloku, wczasy...

A zanim jakiś debil napisze komentarz odnośnie sprawy z postu to polecam zapoznać się z sytuacją tego rolnika, może wasze małe mózgi wyciągną jakieś wnioski.
Zgłoś
Avatar
Catacombe 2014-01-29, 9:40
tomfrpl napisał/a:

Uwielbiam czytać ból dupy ludzi z miasta:) Wasi dziadkowie, rodzicie pouciekali do miasta bo na wsi był tak zapierdol że ręce odpadały, a socjalizm dał 8 godzin pracy, mieszkanko w bloku, wczasy...

A zanim jakiś debil napisze komentarz odnośnie sprawy z postu to polecam zapoznać się z sytuacją tego rolnika, może wasze małe mózgi wyciągną jakieś wnioski.



Wiec to moja wina że rodzice woleli opierdalać się w mieście, niż zapierdalać na wsi? Trzeba sobie radzić w życiu.
Zgłoś
Avatar
Voltron 2014-01-29, 9:56 3
kurwa jebane kościorze (czyt. mieszczuchy, co chuja wiedzą życiu i patrzą sie tylko wpierdolic w TV w swoim chujowym mieszkaniu na bloku i sie opierdalac. Skamla chuje bo nie maja nic - jak beda kurwa miec jak nic nie robia?!). Zauważcie, ze zanim weszła srunia i te jebane dotacje, to maszyny rolnicze byly tancze o połowę (czyt. tancze o dotacje). Wszystko jest zrobione tak aby ktoś na tym zarobił a nie po to abyśmy my - społeczeństwo mieli lepiej... Tak samo ceny nawozów - co roku drozeją. Paliwo rolnicze - ja sie pytam, gdzie ono kurwa jest? We Francji takie paliwo kosztuje grosze, na nasze jakby przeliczyl to z 2-2,50zl. Ale zaraz mnie zhejtuja kościorze, czemu rolnik ma miec rope za 2zl a ja za 6? Dobra, ale czy ty spalisz 500l (żeby tylko) ropy na dzien? NIE kurwa bo ty nie jezdzisz autem bo go kurwa nie masz (albo robisz 5km do roboty w 1 strone), bo sie wiecznie opierdalasz na swoich jebanych blokach. Tak mam ból dupy bo sie wypowiada banda idiotów, ktora nie ma o niczym pojecia.
A pomysleliscie o tym, ze moze byc jakas susza lub nieurodzaj i caly plon wpizdu? I potem z czego ten rolnik bedzie zyl, jak cala kase wyjebal na nawozy, nasiona i paliwo? Jakos tym sie nikt nie przejmuje.
Zgłoś
Avatar
tomfrpl 2014-01-29, 9:59 2
Catacombe napisał/a:



Wiec to moja wina że rodzice woleli opierdalać się w mieście, niż zapierdalać na wsi? Trzeba sobie radzić w życiu.



No to o co teraz ludzie mają pretensje? Że komuś może być lepiej, czy że nic nie jest dane nam na zawsze i występuje coś takiego jak zamiany w gospodarce? Taka prawda każdy orze jak może, w latach 90 na wsi ledwo wiązało się koniec z końcem teraz jest trochę lepiej jak ktoś ma głowe to stać go na rozwój i inwestycje.
Ale najlepiej mieć pretensje do rolników że pracują i coś z tego mają .
Zgłoś
Avatar
Voltron 2014-01-29, 10:08
tomfrpl napisał/a:

Ale najlepiej mieć pretensje do rolników że pracują i coś z tego mają .



dokladnie tak jest. A jak sasiad ma lepiej ode mnie to sie mu na zlosc robi i nagaduje, bo czego on ma lepiej. Ta zawisc nas zgubi.
Zgłoś
Avatar
method321 2014-01-29, 10:28
Albo nie pracują (bo im się nie opłaca), ale i tak coś z tego mają. Bo to im się nie opłaca, to się nie opłaca, tu za mało zarobią, tam sprzęt za chujowy itd. I jakie kurwa dotacje, dotacje mogą być na rozpoczęcie działalności, później zrobisz-zarobisz-masz, a nie ciągle-mi-mało. Hajs z Unii dostają- o fajnie, są pieniądze. Ale w zamian są też wymagania- ma być stempelek na jajku, ma być świnia karmiona odpowiednio, a jak się nie podoba- to nie wyciągajcie łap po kasę.

A już najbardziej wkurzają Ci od "klęsk żywiołowych". "Panie, susza przyszła, paanie ulewy są, wszystko chujowo, wszystko na zmarnowanie" i ostatni- powodzianie- "paanie zalało wszystko, wszystko do wyjebania, nic się nie nadaje". No tak ciężko pomyśleć żeby się ubezpieczyć? Jak się mieszka w terenach zalewowych to ciężko przewidzieć że czasem może wylać? Klęski żywiołowe były od zawsze, to nie pomysł Unii, a mimo wszystko co rok słychać pierdolenie rolniczków jacy oni pokrzywdzeni.

Co jak co, ale to właśnie w rolnictwo poszło najwięcej hajsu z Unii. Ja zapierdalam w sprywatyzowanej fabryce dla włoskiej firmy, gdzie choćby jęknięcie że mi źle zakończyłoby się wyjebaniem z pracy, a takiemu rolniczkowi zawsze mało.

A wracając do wydarzenia-
Cytat:

Wojciech Włodarczyk miał z tego powodu nazwać go "psychicznie chorym", twierdzi jednak, że jego wypowiedź wcale tak nie brzmiała. Rolnik nie wyklucza, że sprawę odda do sądu.

No kurwa, flagę sobie podeptał- wszystko spoko, bo on się tak buntuje, ale za nazwanie od psychola będzie walczył o odszkodowanie. Też Unii nie chce, ale no chyba tylko bezrobotni z wyboru, ciapaci i cygaństwo wkurwia mnie bardziej niż pazerni rolnicy.
Zgłoś
Avatar
wrobel242424 2014-01-29, 11:09 2
w dupie byliście i gówno wiecie zawistne miastowe pizdy
Zgłoś
Avatar
606 2014-01-29, 12:56
wrobel242424 napisał/a:

w dupie byliście i gówno wiecie zawistne miastowe pizdy



Zabronił ci ktoś wyprowadzić się do miasta, leżeć chujem do góry i przy okazji zarabiać? Ojej no tak, nie masz wykształcenia ani pieniędzy, a twoi rodzicie dzień po dniu zaganiają do świniaków? Tak mi przykro.

Gówno masz między zębami wiejski parobie.
Zgłoś
Avatar
wrobel242424 2014-01-29, 15:12 2
@ up wypowiadasz się na temat o którym nie masz pojęcia zjebie
Jak skurwiałym, tępym idiotą trzeba być, żeby ciągle mieć w głowie obraz mieszkańca wsi jako typowego chłopa pańszczyźnianego. Co do przytyków ad personam to się nawet nie wypowiem, bo znowu gówno wiesz i myślisz, że jesteś fajny jak pojedziesz oklepanym schematem.
Pluję na ciebie gównem spomiędzy moich zębów pajacu.
Zgłoś
Avatar
b7kj 2014-01-29, 15:22
606 napisał/a:



Zabronił ci ktoś wyprowadzić się do miasta, leżeć chujem do góry i przy okazji zarabiać? Ojej no tak, nie masz wykształcenia ani pieniędzy, a twoi rodzicie dzień po dniu zaganiają do świniaków? Tak mi przykro.

Gówno masz między zębami wiejski parobie.



Tak kurwa, niech najlepiej wszyscy rolnicy rzucą robote wpizdu i wyjadą do miast albo za granicę. Wtedy chyba będziesz musiał iść w ślady cyganów i gruz wpierdalać cepie, albo jeść jakieś chemiczne gówno na piętnastu różnych nawozach, środkach ochrony itp bo tylko to w sklepach będzie.
Co do tego tam powyżej poruszającego temat klęsk żywiołowych : O ile tereny zalewowe są powtarzalne i trzeba być kompletnym idiotą żeby się nie ubezpieczyć (swoją drogą, ubezpieczając się prywatnie można nie dostać ubezpieczenia od powodzi na takich terenach) o tyle klęski takie jak np. brak deszczu czy coś nie są regularne, a poza tym jakoś nie wydaje mi się żeby bank rwał się do wypłaty odszkodowania za brak opadów przez powiedzmy miesiąc Bo wiesz - Sorry, taki mamy klimat.
Zgłoś
Avatar
606 2014-01-29, 18:02
@wrobel242424gejgej

Na wsi mam większą część rodziny i bywałem tam na tyle często, że doskonale poznałem każdą możliwą pracę od wywalania gnoju przez dojenie krów, żniwa i czyszczenie BINa od środka. Pomijam już cały okres jesienno-zimowy, i miliard prac "w obejściu" od naprawy dachu przez stawianie kurnika. Ty w tym czasie pewnie jebałeś owce za płotem albo macałeś kury, bo przecież jesteś jebanym tłukiem bez szkoły i edukacji. Dziadek miał 200 świń, na których zbijał więcej siana niż ty kurwa ze swoim wykształceniem kiedykolwiek zarobisz. Więc, ty jebany żałosny parobku, pluj sobie dalej gównem spomiędzy żółtych zębów. Łatwiej sprowokować takiej pizdy się nie dało.

@b7kj

Dobrze ogarnięty rolnik potrafi napierdolić kasy na swojej ziemi lub na zwierzętach hodowlanych, głupi (jak np. wrobel242424) nie zrobi NIC ani w mieście, ani na wsi, więc twój argument o wyjeździe wszystkich jest w ogóle z dupy wyjęty. Proste, jak ktoś potrafi to wyjeżdżać do miasta nie musi. Ale taka pizda jedna z drugą ZOSTAJE na wiosce i NARZEKA, że tak ciężko, a te "jebane mieszczuchy" to nic nie robią i zarabiają.
Jak ci tak źle i nie masz z tego zysku to PO CHUJ dajesz się jebać w dupę? Wyjedź do miasta, nabij kabzę jak jesteś taki cwany i wróć na wieś z nowiutkimi maszynami. Co, ciężko? Może ci kurwa Deere z pola wyrośnie.
I co ty mi pierdolisz o zdrowej żywności, teraz we wszystkim masz mniej lub więcej chemii, a jak ci liczba rolników zmaleje to nie znaczy, że będziesz plastik wpierdalać. Gadasz jakby żaden nie nawoził kurwa.

Także drogie dzieci cwany Polak zawsze sobie poradzi, nawet jak jest jebany przez zus jak ja, ale trafił się kurwa 23-letni pastuszek wróbelek i żal mu dupę ściska, bo "miastowy to ma lepiej". A weź się kurwo do roboty to nawet na wsi zarobisz.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie