18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Wzór pisma dla komendatna
K................t • 2012-09-12, 14:46
Dziś na facebookowej stronie Wojciecha Cejrowskiego przeczytałem taki oto post.
Przyda się każdemu, kto dostanie swoje(?) zdjęcie z fotoradaru.

Kod:
Szanowni Państwo, <br>  Zamiast zwiększać prędkość naszego podróżowania budując drogi, władza utrudnia życie i stawia kolejne setki fotoradarów. <br>  W tej sytuacji trzeba sobie jakoś radzić. <br>  Mam prawników w rodzinie - dostałem od nich wzorek pisma, który przy najbliższej okazji zastosuję z wielką przyjemnością. <br>  wc <br> <br>  ---<br> <br>  Szanowny Panie Komendancie, <br> <br>  W dniu 22.07.2012 o godz. 19.30, zostało zrobione zdjęcie (rzekomo mojego pojazdu) o Numerze Rej. 12PIGS43 i przesłano dokumentację na mój adres. Jednakże obawiam się, że przesłana dokumentacja jest niestety niekompletna, a co za tym idzie, obawiam się również, że wykazany na zdjęciu z fotoradaru - pomiar prędkości - może niestety nie być prawidłowy, o ile na zdjęciu został faktycznie uwieczniony mój pojazd. Bardzo chciałbym pomóc Panu Komendantowi w ustaleniu sprawcy wykroczenia, ale najpierw proszę o rozwianie wszelkich moich wątpliwości. Jednak - do rzeczy: <br> <br>  Oświadczam zgodnie z prawdą, iż nie wiem, czy na zdjęciu został uwieczniony mój pojazd, gdyż po polskich drogach porusza się wiele pojazdów podobnych do tych z przesłanego przez Państwa zdjęcia, natomiast tablice rejestracyjne są elementem łatwo wymienialnym i można je bez problemu podrobić i zamontować w innym pojeździe. Moje wątpliwości mogłyby zostać rozwiane w przypadku umożliwienia porównania znaków szczególnych pojazdu jak numer identyfikacyjny pojazdu czy numer silnika z danymi w dowodzie rejestracyjnym mojego pojazdu, tak jak to jest sprawdzane na przeglądach okresowych. Nie wspomnę już o tym, że na zdjęciu nie widać /ani marki ani modelu pojazdu ani rodzaju nadwozia/, a także nie mam możliwości sprawdzenia koloru pojazdu, co budzi moje wątpliwości czy to faktycznie jest mój pojazd. Tutaj jednak poproszę o przesłanie zdjęcia w wyższej rozdzielczości (i jeśli to możliwe w kolorze), co niewątpliwie pozwoli na rozpoznanie pewnych cech szczególnych sfotografowanego pojazdu, natomiast nie ulega wątpliwości, że większość samochodów, wygląda podobnie (szczególnie w perspektywie zdjęcia „od tyłu” / „z przodu”), więc i mój samochód jest podobny do tego pojazdu ze zdjęcia. Dlatego też zwracam się z uprzejmą prośbą o przesłanie fotografii w wysokiej rozdzielczości i w kolorze – rozpoznanie cech szczególnych mojego pojazdu, oraz niewykadrowanej, żeby mieć pewność, że na oryginalnym zdjęciu nie znajduje się inny pojazd, którego ewentualna obecność mogłaby zafałszować pomiar prędkości. <br> <br>  Poproszę o przesłanie dokumentu uprawniającego Komendę Policji w Pacanowie do użycia fotoradaru marki /nazwa marki fotoradaru/ o numerze /numer fotoradaru/ w dn. 22.07.2012 na /lokalizacja sfotografowanego zdarzenia/ lub podanie odpowiednich aktów prawnych, na mocy których Komenda Policji w Pacanowie dokonała pomiaru prędkości. A także dokumentu zezwalającego funkcjonariuszom Komendy Policji w Pacanowie na prowadzenie pomiarów w lokalizacji umiejscowienia fotoradaru przy użyciu radarowego przyrządu kontroli prędkości, wydaną i podpisaną przez odpowiedzialnego za ten rejon Komendanta Policji na wskazany czas kontroli (Ustawa prawo o ruchu drogowym Dz. U. z 2005 r. nr 108, poz. 908, z późniejszymi zmianami). <br> <br>  Poproszę o podanie dokładnego adresu umiejscowienia fotoradaru w dniu 22.07.2012 na /lokalizacja sfotografowanego zdarzenia/. <br> <br>  Poproszę o przesłanie dokumentacji potwierdzającej, iż zgodnie z przepisami prawnymi obowiązującymi od 1 lipca 2011 r. strefa pomiaru prędkości była oznaczona znakiem D-51. a urządzenie fotoradaru było oznaczone kolorem żółtym. <br> <br>  Poproszę o przesłanie dokumentu legalizacji wtórnej oraz ponownej/kolejnej/okresowej urządzenia użytego w czasie pomiaru. <br> <br>  Poproszę o przesłanie dokumentacji potwierdzającej brak występowania zakłóceń mechanicznych, elektromagnetycznych i innych mających wpływ na dokonywanie pomiaru przez radarowy przyrząd pomiaru prędkości wydany przez właściwy Państwowy/ Okręgowy Urząd Miar w formie oficjalnego pisma np. świadectwa legalizacji miejsca dokonywania pomiaru lub świadectwa homologacji miejsca dokonywania kontroli. Prośbę swoją motywuję faktem, iż miejsce pomiaru prędkości musi spełniać wymagania wskazane w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 9 listopada 2007 r. w sprawie wymagań, którym powinny odpowiadać przyrządy do pomiaru prędkości pojazdów w ruchu drogowym. <br> <br>  Poproszę o przesłanie informacji na temat sytuacji meteorologicznej w dniu 22.07.2012 (ze szczególnym uwzględnieniem godzin /zakres godzinowy przed i po godzinie zdarzenia/), która również ma wpływ na wynik prowadzonego pomiaru tj. temperatury oraz wilgotności względnej powietrza. Szczególnie ważnym czynnikiem jest wilgotność względna powietrza, a z tego co pamiętam to /tu wymienić np. że w miesiącu kiedy nastąpiło zdarzenie/ był dość bogaty w opady atmosferyczne, więc istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że wilgotność względna powietrza przekroczyła graniczną wartość 95%, a więc pomiar dokonany w wilgotności powietrza powyżej 95% byłby nieprawidłowy. <br> <br>  W przesłanej przez Państwa dokumentacji brakuje danych funkcjonariuszy dokonujących kontroli i/lub instalujących urządzenie wraz z osobowym zezwoleniem do wykonywania kontroli wydanym przez KPP (Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dn. 18 lipca 2008 r. w sprawie kontroli ruchu drogowego Dz. U. z dnia 18 lipca 2008 art. 14), a zgodnie z kodeksem drogowym dokonujący kontroli ma obowiązek okazać te dokumenty samodzielnie lub na żądanie osoby kontrolowanej. Pomijam fakt, że wysłana do mnie korespondencja była podpisana faksem, a nie oryginalnym podpisem funkcjonariusza Policji. Stąd prośba o przesłanie stosownych dokumentów. <br> <br>  W przesłanej przez Państwa dokumentacji brakuje również informacji o sposobie instalacji fotoradaru oraz jego osłonie w czasie przeprowadzenia pomiaru, czyli rodzaj gruntu, na jakim umiejscowiono fotoradar, kącie, jaki oś fotoradaru tworzyła z osią jezdni w chwili pomiaru. Nieprawidłowe ustawienie kąta powoduje zafałszowany pomiar prędkości, a przez to niezachowanie urzędowego wymogu dokładności pomiaru urządzenia. Nie znając kąta pomiaru urządzenia, nie można ustalić rzeczywistej prędkości mierzonego pojazdu, a urządzenia radarowe mogą pokazywać błędne dane w przypadku niezachowania wymaganego kąta między osią fotoradaru a osią jezdni. Dlatego też proszę o przesłanie stosownych dokumentów. <br> <br>  Proszę o dokładne informacje - czy w przesłanej przez Państwa dokumentacji prędkość zarejestrowanego pojazdu jest już pomniejszona o błąd pomiarowy, który dla urządzenia /nazwa fotoradaru/ wynosi ± /podać błąd pomiarowy urządzenia/ km/h (dla prędkości poniżej 100 km)? <br> <br>  Na jakiej podstawie prawnej Komenda Policji w Pacanowie wystawia wezwanie i mandat karny? Proszę o podanie stosownych regulacji prawnych. <br> <br>  Uprzejmie proszę o przesłanie informacji kto jest właścicielem fotoradaru marki /nazwa fotoradaru/ o numerze /numer fotoradaru/, a także czy Komenda Policji w Pacanowie sama zajmuje się obróbką zdjęć wykonanych przez ww. fotoradar czy zleca to firmom zewnętrznym? Jeżeli tak, to proszę o podanie danych podmiotu. <br> <br>  Na zakończenie pragnę zwrócić się do Pana Komendanta z prośbą o przesłanie ww. dokumentów (podanych w punktach), dzięki którym będę mógł rozwiać swoje wątpliwości odnośnie przesłanego mi wezwania / mandatu karnego, a także odnośnie pojazdu oraz osoby znajdującej się na zdjęciu z fotoradaru. <br> <br>  Niekompletna dokumentacja stawia pod znakiem zapytania zasadność wskazania sprawcy wykroczenia, gdyż nie jest do końca jasnym, czy faktycznie doszło do wykroczenia, tj. czy zarejestrowane zdarzenie spełnia warunki określone w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki w sprawie wymagań, którym powinny odpowiadać przyrządy do pomiaru prędkości pojazdów w ruchu drogowym, oraz szczegółowy zakres badań i sprawdzeń wykonywanych podczas prawnej kontroli metrologicznej tych przyrządów pomiarowych z dn. 9 listopada 2007 r. Proszę o przesłanie ww. dokumentacji w ciągu 14 dni kalendarzowych od daty otrzymania niniejszego pisma. <br> <br>  W przypadku braku przesłania ww. dokumentacji będę mieć podstawy do przypuszczenia, iż Komenda Policji w Pacanowie nie posiada ww. dokumentów a jednocześnie, że doszło po prostu do próby wyłudzenia grzywny (przez Urzędników Administracji Terenowej w celu podreperowania moim kosztem - budżetu Państwa oraz Gminy Pacanów – co stanowi podstawę (i jest moim prawnym obowiązkiem) do złożenia w Prokuraturze doniesienia o popełnieniu przestępstwa z Art. 300 KK. <br> <br>  Oczekując na Państwa odpowiedź, pozostaję <br> <br>  Z poważaniem, <br> <br>  Jan Koza-Kozłowski
Zgłoś
Avatar
HolyCrom 2012-09-12, 19:33 1
Sporo hipokrytów krytykujących tylko za to od kogo wyszło takie pismo. Skoro to "ten pajac z telewizji" to trzeba mądrze zjechać, a prawda jest taka, że każdy by tak chciał. Nie dla tego, że przekracza się prędkość w mieście, dlatego, że stawia się ograniczenie na trasie do 50 i fotoradar bez żadnej przyczyny innej niż chęć zdzierania z kierowcy ostatniej złotówki. Niech nikt nie wmawia sobie że fotoradary mają na celu podnoszenie bezpieczeństwa na drogach. Zresztą statystyki z innych krajów pokazują, że często fotoradary mają odwrotny skutek.
Zgłoś
Avatar
b................0 2012-09-12, 19:45
cwaniak na papierze, a jak komor go odwiedzi to od razu zmięknie mu pała
Zgłoś
Avatar
dlugowieczny 2012-09-12, 20:01
HolyCrom napisał/a:

Sporo hipokrytów krytykujących tylko za to od kogo wyszło takie pismo. Skoro to "ten pajac z telewizji" to trzeba mądrze zjechać, a prawda jest taka, że każdy by tak chciał. Nie dla tego, że przekracza się prędkość w mieście, dlatego, że stawia się ograniczenie na trasie do 50 i fotoradar bez żadnej przyczyny innej niż chęć zdzierania z kierowcy ostatniej złotówki. Niech nikt nie wmawia sobie że fotoradary mają na celu podnoszenie bezpieczeństwa na drogach. Zresztą statystyki z innych krajów pokazują, że często fotoradary mają odwrotny skutek.



Skoro jeździsz zgodnie z przepisami, to po co się produkujesz z tymi fotoradarami? Skoro uważasz, że państwo robi to specjalnie żeby kasę od ciebie wyciągnąć, to zrób państwu na złość i jeździj zgodnie z przepisami. Mandaty powinny być jeszcze większe i powinny być obliczane procentowo, na podstawie rozliczenia podatkowego z poprzedniego roku, a tym co nie pracują, powinni obliczać mandat procentowo od średnie krajowej, razy dwa.
Zgłoś
Avatar
wojas30 2012-09-12, 20:04 5
Dlaczego wy wszyscy negujecie te wypociny? Aż tak was już urobili w tym kraju że dajecie się ruchać w te wasze owrzodzone dupska? Czy według was należy trząść portkami jak "pan władza" mocniej tupnie? Schylać głowy jak urzędnik pierdolnie pięścią w stół?

GÓWNO PRAWDA!

Nawet jeśli reszta tego tekstu to badziew, to jeśli w ustawie jest napisane że fotoradar ma być żółty a nie był i jebnął mi fotkę to dlaczego mam im tego nie zarzucić tylko jak pisze Marshal "a ja juz zlapia to nie kombinowac tylko placic i tyle"?

TAKI CHUJ JAK BATOREGO KOMIN!!!

Piwo wielkie masz ode mnie za ten artykuł. Skonsultuję go z kumplem który jest radcą prawnym, delikatnie poprawię jak się pojawią jakieś nieścisłości i wydrukuję sobie na wyrost.

A tym urobionym przez ruchające nas Państwo Polskie życzę powodzenia i przyjmujcie i biegajcie w zębach jak pieski na pocztę i płaćcie te jebane mandaty! Kij wam w oczodoły.
Zgłoś
Avatar
marlboro 2012-09-12, 20:04
@szczotkadokibla Coś tam wiesz, ale po otrzymaniu pozwolenia na postawienie fotoradaru przenośnego wlepianiem mandatów zajmuje się sama Straż Miejska/Wiejska. Aż się zarejestrowałem, żeby cię poprawić.
Zgłoś
Avatar
ypsilanti 2012-09-12, 20:50
Jestem dorosły i ponoszę odpowiedzialność za to co zrobiłem. Spowodowałem wykroczenie to płacę, a nie kombinuję i proszę o taryfę ulgową. Mam swój honor.
Zgłoś
Avatar
dlugowieczny 2012-09-12, 20:52 1
wojas30 napisał/a:

Dlaczego wy wszyscy negujecie te wypociny? Aż tak was już urobili w tym kraju że dajecie się ruchać w te wasze owrzodzone dupska? Czy według was należy trząść portkami jak "pan władza" mocniej tupnie? Schylać głowy jak urzędnik pierdolnie pięścią w stół?

GÓWNO PRAWDA!

Nawet jeśli reszta tego tekstu to badziew, to jeśli w ustawie jest napisane że fotoradar ma być żółty a nie był i jebnął mi fotkę to dlaczego mam im tego nie zarzucić tylko jak pisze Marshal "a ja juz zlapia to nie kombinowac tylko placic i tyle"?

TAKI CHUJ JAK BATOREGO KOMIN!!!

Piwo wielkie masz ode mnie za ten artykuł. Skonsultuję go z kumplem który jest radcą prawnym, delikatnie poprawię jak się pojawią jakieś nieścisłości i wydrukuję sobie na wyrost.

A tym urobionym przez ruchające nas Państwo Polskie życzę powodzenia i przyjmujcie i biegajcie w zębach jak pieski na pocztę i płaćcie te jebane mandaty! Kij wam w oczodoły.



Kocham takie frajerskie teksty. Prawo jest od tego żebyś je przestrzegał, a jak masz problem, to państwo powinno cie gnoić, aż zaczniesz je przestrzegać. Takie jest moje zdanie. Prawo nie jest doskonałe, bo jest tworzone przez ludzi, ludzie mają go przestrzegać i też egzekwować, a jak każdy wie, daleko nam do doskonałości. Natomiast uregulowanie zasad współżycia jest niezbędne w cywilizowanym kraju, a jak ci się nie podoba, to jedz do afryki, tam jest wiele krajów, gdzie przepisy prawie nic nie regulują.
Zgłoś
Avatar
thewhitestar 2012-09-12, 20:53
Kurwa, jaki krętacz. Przepisy są po to żeby zgodnie z nimi jeździć, jak je łamiesz to przyjmij konsekwencje na klatę a nie wykręcaj się jak gimbus przed nauczycielką. Nigdy Cejrowskiego nie lubiłem, ale tym wpisem to przeszedł sam siebie, pozbawiony godności i honoru krętacz.
Zgłoś
Avatar
chiver5 2012-09-12, 21:02 1
@Kabe, ok, może nie 'odsetki', ale jeśli tak jak ja - po roku płacisz mandat to masz koszt manipulacyjny, czy jakkolwiek go sobie możesz nazwać. Zdjęcie z fotoradaru obejrzałem w sierpniu 2011, zapłaciłem tydzień temu - nie 200 zł, lecz 212 zł. Nie chcę sprawdzać co mi jeszcze naliczą po 2 lub 3 latach... w każdym razie zrobiło się więcej, choć i tak nie tyle więcej ile się spodziewałem.

thewhitestar napisał/a:

Kurwa, jaki krętacz. Przepisy są po to żeby zgodnie z nimi jeździć, jak je łamiesz to przyjmij konsekwencje na klatę a nie wykręcaj się jak gimbus przed nauczycielką. Nigdy Cejrowskiego nie lubiłem, ale tym wpisem to przeszedł sam siebie, pozbawiony godności i honoru krętacz.



A nie wkurwia Cię fotoradar co 10 km na trasie? No dobrze, zrób sobie 1 dzień 'przepisowej jazdy' w mieście. Nie zdziw się jak na światłach będą Cię wyzywać od chujów, bo jako jedyny jedziesz 50 km/h dwupasmówką. I to lewym pasem, bo za Kierfurem chcesz skręcić, a nikt nie wpuści kogoś takiego przed siebie. W Niemczech jeździsz po autostradach 150, lub 270 km/h, od czasu do czasu masz ograniczenie do 120. Te przepisy rozumiem. Polskich nie rozumiem.
Zgłoś
Avatar
thewhitestar 2012-09-12, 21:05
chiver5 napisał/a:


A nie wkurwia Cię fotoradar co 10 km na trasie? No dobrze, zrób sobie 1 dzień 'przepisowej jazdy' w mieście. Nie zdziw się jak na światłach będą Cię wyzywać od chujów, bo jako jedyny jedziesz 50 km/h dwupasmówką. I to lewym pasem, bo za Kierfurem chcesz skręcić, a nikt nie wpuści kogoś takiego przed siebie. W Niemczech jeździsz po autostradach 150, lub 270 km/h, od czasu do czasu masz ograniczenie do 120. Te przepisy rozumiem. Polskich nie rozumiem.


Rozumiem że te Niemcy to znasz tylko z opowiadań? Bo tam co krok są poustawiane 30 (!!) i co ciekawe - niemiaszki tyle jeżdżą (!!!). Także jakbyś zrobił sobie 'dzień przepisowej jazdy w mieście w Niemczech' to byś chyba ochujał.
Zgłoś
Avatar
chiver5 2012-09-12, 21:14
thewhitestar napisał/a:


Rozumiem że te Niemcy to znasz tylko z opowiadań? Bo tam co krok są poustawiane 30 (!!) i co ciekawe - niemiaszki tyle jeżdżą (!!!). Także jakbyś zrobił sobie 'dzień przepisowej jazdy w mieście w Niemczech' to byś chyba ochujał.



No, nie trafiłeś. Gdzie masz te trzydziestki, opowiedz mi. W centrum Hannoveru? Berlina? U nas masz dwudziestki... mówię o prędkościach na autostradzie i terenach niezamieszkałych.
Zgłoś
Avatar
Kruncher 2012-09-12, 21:36
KeithFlint napisał/a:

władza utrudnia życie i stawia kolejne setki fotoradarów.



Racja, lepiej wszystkie powypierdalać, i niech banda debili nakurwia 150 na godzinę... Poza tym Cejerowski to pojeb.
Zgłoś
Avatar
makabrax 2012-09-12, 22:18
jak już tak odnosicie się do Niemiec i jak tam można zapierdalać w waszym mniemaniu, to zobaczcie sobie jak tam wyglądają pochowane w krzakach fotoradary na autostradach i praktycznie zawsze stoją w miejscu gdzie akurat są roboty drogowe/zwężenia, lub w miejscach gdzie często dochodzi do najechań...
ja pierdole jak mnie wkurwia takie pierdolenie, "zakurwiałem 150 na 70tce ale chuj nie będę płacił mandatu bo mnie bezprawnie skontrolowali" zacznijcie pizdy jeździć zgodnie z przepisami, to raz że ilość wypadków zmaleje, dwa nie będziecie musieli kombinować jak tu nie płacić tego mandatu, oraz najważniejsze 3 chyżemu rujowi się budżet posypie bo sobie założył że wpływy z mandatów mają wynieść 1,5mld zł...
dura lex sed lex...
Zgłoś
Avatar
chiver5 2012-09-12, 22:50
@up 'pochowane w krzakach fotoradary na autostradach'... człowieku, proszę pokaż mi gdzie? Kiedy ostatnio byłeś na trasie? Bo mam wrażenie, że pojechałeś 5 km za Odrę i z powrotem do Polski, bo każdy kto jechał przez Niemcy i dalej na zachód albo południe - powie inaczej. Masz ograniczenia, kiedy jest to konieczne, bo np. są roboty drogowe, które zdarzają się często, bo drogi nie są klejone tak jak w Polsce, tylko porządnie reperowane. Druga sprawa to również "częste" zwężki i korki. Zwalniasz, bo widzisz, że NALEŻY, a nie dlatego, że rada gminy czy chuj wie czego ma takie widzimisię. Ilość wypadków również nie ma tutaj nic do rzeczy - i nie podawajcie argumentów o dresach w beemkach, bo to jest margines. To co się wyprawia z fotoradarami to jeden wielki burdel - dosłownie co 10 minut musisz zwalniać, a przy takiej pogodzie jak dzisiaj na północy Polski to stwarza bardzo duże niebezpieczeństwo. Ale my się tu możemy produkować, a sytuacja i tak będzie się pogarszać. Niedługo będziemy wszyscy wieszać zdjęcia na ścianach, albo, kurwa, zakładać albumy.

DurNa lex, sed lex.
Zgłoś
Avatar
bartekmmm 2012-09-12, 23:08
Próbowałem kilka razy w sądzie podnosząc takie argumenty jak:
- fabrycznie dopuszczalny błąd pomiaru 2km/h (zapis w legalizacji)
- kąt pomiaru (powinien być jak najbardziej na wprost)
- drżenie ręki psa
- kolor auta (ciemne kolory mocniej odbijają fale)
- podgrzewana przednia szyba (druciki fałszują pomiar)
- kąt pochylenia grila i szyby
- ruchy wentylatorów (chłodnicy, chłodnicy klimy)
Ni chuja, każda instancja zbijała mnie mimo, iż przedstawiłem badania DEKRy.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie