18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 31 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Z wizytą w Fabryce im. Małyszewa
P................C • 2012-06-04, 16:22
Fabryka im. Małyszewa, dawniej Charkowska Fabryka Parowozów (ChPZ) – ukraiński państwowy producent sprzętu ciężkiego w Charkowie, wcześniej zakład rosyjski i radziecki.

Wcześniej produkowano m.in. lokomotywy. Wśród czołgów produkowanych w fabryce najbardziej znane były T-34, T-54, T-64 i T-80. W stoich najlepszych latach produkował ok. 60 czołgów i 55 silników do czołgów miesięcznie.



Reszta fotek w komentarzach.
Zgłoś
Avatar
Szwancolot 2012-06-04, 23:21
Tu na złomie więcej czołgów się marnuje niż polska armia ma na stanie. PODOBNO sprawnych.
Zgłoś
Avatar
stery_srh 2012-06-04, 23:34
obrso napisał/a:

gdyby na świecie nie było wojen to szybko doszło by do przeludnienia i wielkiego głodu oraz degradacji planety


Śmiem w to wątpić - ofiary wojen nigdy nie pochłaniały jakiejś znaczącej części populacji. Np. bilans II WŚ, która była jedną z najbardziej kosztownych w dziejach ludzkości, to około 72 miliony zabitych - a to jest niecałe 4% ówczesnej populacji świata. Co więcej, są kraje w których w trakcie II WŚ zginęło zaledwie kilkaset osób (np. Szwajcaria czy Szwecja), co stanowiło ułamek procenta ich ludności - i co, czy dzisiaj jest tam przeludnienie, albo bieda?

mrkler napisał/a:

wam się panowie chyba portale popierdoliły.... bez urazy ale pozwólcie ze was przekieruje dzieckonmp.wordpress.com/


Łaaaał... Ale ty jesteś twardziel, normalnie czapki z głów - nie ma to tamto.
Swoją drogą to znasz ciekawe strony.

jun0 napisał/a:


tak się składa drogi kolego ze gdyby nie wojny to dziś byś się wykrwawił od pierwszego większego skaleczenia


Możesz rozwinąć tę myśl? Ja wiem, że dzięki wojsku/militaryzacji rozwija się szybko zarówno technika jak i medycyna, ale chyba nie zrozumiałeś tego, co napisałem wcześniej.
Zgłoś
Avatar
Z................y 2012-06-05, 0:02
mattheo napisał/a:

zal tych wspanialych maszyn, stoją i niszczeją, piwo za temacik.



Wolałbyś żeby wjechały nam do kraju?
Zgłoś
Avatar
R................n 2012-06-05, 0:45
stery_srh napisał/a:


No niestety... Gdyby środki przeznaczane na niszczenie życia, były przeznaczone na jego ratowanie, to na świecie chyba nikt by nie chorował. Niestety po świecie chodzą nie tylko normalni, uczciwi ludzie - pełno jest bezlitosnych cwaniaków, dla których liczy się tylko własny interes, po trupach do celu. Swoje robią też religie.
No ale mniejsza z tym - miejsce jest klimatyczne.



Na ziemi jest za dużo ludzi.
Zgłoś
Avatar
Loaloa 2012-06-05, 1:33
Akurat Szwajcaria i Szwecja były państwami neutralnymi i na ich terenie nie toczyły sie działania wojenne. Nic więc dziwnego, że prawie nie było ofiar wśród obywateli tych właśnie dwóch krajów.
Zgłoś
Avatar
stery_srh 2012-06-05, 1:56
Revan napisał/a:

Na ziemi jest za dużo ludzi.


Gdzie tak słyszałeś? Za przeproszeniem, póki co - to gówno prawda. Zerknij sobie to:


Loaloa napisał/a:

Akurat Szwajcaria i Szwecja były państwami neutralnymi i na ich terenie nie toczyły sie działania wojenne. Nic więc dziwnego, że prawie nie było ofiar wśród obywateli tych właśnie dwóch krajów.


Serio? Brawo Sherlocku, ale co to wnosi/zmienia w kontekscie tego co napisałem? Nic? Aha, pewnie dlatego o tym nie wspominałem.
Zgłoś
Avatar
TheByQ 2012-06-05, 2:34
@up Niby miejsce jest, ale lasy na asfalcie nie urosną.
Zgłoś
Avatar
stery_srh 2012-06-05, 3:06
@up - no nie urosną. Ale co z tego? Przecież lasy nie rosną wszędzie. Uważasz, że ludzie akurat będą najpierw chcieli osiedlać się tam, gdzie są lasy? Obejrzyj filmik jeszcze raz. Albo rozejrzyj się po swojej okolicy w promieniu tylko 20km od miasta i zobacz jakie jest wykorzystanie przestrzeni. No i powiedz czy są tam same lasy dookoła.
Nawiasem mówiąc, ja mieszkam w dużym mieście, a drzew i wszelakiej zieleni wokól jest ogrom.
Zgłoś
Avatar
R................n 2012-06-06, 2:41
stery_srh napisał/a:


Gdzie tak słyszałeś? Za przeproszeniem, póki co - to gówno prawda.



Cejrowski dobrze gada, ale ja społecznikiem nie jestem.

Co z tego, że miejsca jest dużo, jak ludzi też jest dużo? Co z tego, że ziemia może pomieścić więcej osób, jak ludzie tłoczą się w jednym punkcie jak w mrowisku? Ja do mrówki nie podobny, w mrowisku robić nie będę. Inne mrówki mi przeszkadzają.
Zgłoś
Avatar
P................C 2012-06-10, 0:59
i recykling czołgów, w bardzo ekologiczny sposób













Zgłoś
Avatar
CarlosPOL 2012-08-08, 1:35
OFF napisał/a:

Nasi złomiarze wynieśliby to wszystko w jeden dzień

Z tego co mi dziadek opowiadał (dorastał w latach '50) ,to jak znaleźli z kolegami porzucony czołg (tygrys) w zagajniku,to od momentu gdy się wygadali na wsi za tydzień nic z niego nie zostało.
Zgłoś