18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:18
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 1:21
🔥 Zguba motocyklisty - teraz popularne
Avatar
NieWiemZeWiem 2014-03-10, 13:39 5
@vass

Ty i ja pierdolisz w zależności kto jak na c patrzy.
Socjalizm w norwegii,szwecji,dubai,monaco ma się dobrze bo oni maja surowce i moga pokrywac potrzeby pieniędzmi z surowców. Po prostu wyrzucaja pieniądze w błoto, mogą w kółko opłacać budynki"zusowskie" jak i urzędzników a pieniądze, które obywatel gromadzi w instytucji "zusowskiej" będa nie tknięte. Socjalizm natomiast nie ma prawa istniec w takich krajach jak polska itp. bo nie mamy czym pokrywac wydatków na urzednikow i budynki gdzie jest obywatelski kapitał. Tak wiec twoje pieniadze nie idą na emeryturę tylko ida na utrzymanie budynku w ktorym siedzi urzędnik, który obraca twimi pieniędzmi ale żeby nimi obracąć musiał 90% przeznaczyć na swoją pensję itp.

Po drugie w szwecji,norwegii itp. nie ma czystego socjalizmu bo tam socjalizm jest połączony z wolnym rynkiem. Dowód....Wenezuela ma tyle surowców, że mogła by mieć darmową opiekę dla wszystkich obywateli i jeszcze mogli by mieć darmowe paliwo ale tak nie jest po w Wenezueli jest czysty socjalizm a socjalizm czysty to komuna. Gdyby wenezuela dopuściła chodź trochę wolnego rynku w ciągu 10 lat by było tam lepiej niż w polsce. Wszystkie artykuły jakie znajdziesz na temat wenezueli zaczynaja się nagłówkami "lewicowe rządy wenezuelskie, socjalistyczne państwo" i tak dalej.

Dla mnie powinien powstać nowy system, który ma coś z socjalizmu ale więcej z wolnego rynku dodatkowo przystosowany do kraju a nie że każdy kraj ma mieć taki sam system socjalistyczny...to bez sensu.

W wenezueli w imię równości i wszystko dla wszystkich=socjalizm=komuna to żołnierze mogą żądać obniżenie cen jakiegoś produktu(zrobili tak jak weszła na rynek jakaś nowinka techniczna-producent nic nie zarobił i upadł)... w ogóle radze poszukać i poczytać o socjaliźmie w wenezueli
Zgłoś
Avatar
guznadupe 2014-03-10, 14:48
i tak wszyscy mają głęboko w końcu przewodu pokarmowego co się dzieje w jakiejś wenezułeli, ważniejszy jest krym z ruską grą w szachy. Poza tym wenezuela kojarzy mi się tylko z cycolinami z nudnych, rozpustnych telenowel.
Zgłoś
Avatar
Policeman 2014-03-10, 14:53 3
Wielcy fachowcy konfliktów na świecie, pomocy gospodarczej, sytuacji geopolitycznej. Na koniach przepłyniemy do ameryki południowej, husaria zaprowadzi tam porządek. Ale to oczywiście po tym, jak zniszczymy rosję naszymi czołgami [wszystkimi dwoma!]. Pomożemy ukrainie, damy ze 100 miliardów...a co tam, 200 miliardów, bo przecież nam się przelewa, od tej kasy z gazu łupkowego. Podobno Hiszpania, Portugalia, Włochy, Irlandia są na granicy upadku...wspomożemy ich sektor finansowy, bo przecież ten sektor tak dba o nas, nie?

I byłoby to śmieszne, gdyby nie fakt, że tak żałosna, idiotyczna i krótkowzroczna polityka jest przecież właśnie uskuteczniana w Polsce. Co nas obchodzą sprawy Ukrainy? Zrobili sobie przewrót w kraju, w skomplikowanej sytuacji, posiadając protektorat nad Krymem. Myśleli, że Putin nie sprawdzi ich blefu. Sprawa problematyczna, co robi Polska? Oczywiście okoniem do Rosji, wprowadzamy sankcje...jakie my kurwa sankcje im wprowadzamy? Nie będziemy im wysyłać mięsa? Zbankrutujemy nasze firmy w ramach "solidarności" z ukrainą? Jaką ukrainą? Tam jest garstka oligarchów, którzy żrą się o władzę, nikt nie ma pojęcia kto tam rządzi, jaki jest ich stosunek do nas, a my już jesteśmy z nimi. Ukraina to kraj, który nigdy nas nie wspomagał, przeciwnie, zawsze nas atakowali jak pojawił się jakiś agresor, któremu mogli usługiwać.
I dalej mają silne nastroje antypolskie, ale co tam...Wysyłanie pieniędzy Polaków do wrogów Polaków, to zdrada państwa i politycy, którzy to robią, powinni być powieszeni.

Rosja. Nie jestem fanem Rosji, mają oni silne zapędy imperialistyczne i co najważniejsze NIE UZNAJĄ naszej niepodległości, kwestionują traktat wersalski etc. To co powinniśmy zrobić, to zainwestować w przemysł zbrojeniowy, a nie w sprzęt wojskowy. 100 mld zł chce wydać PO, to oczywiście marchewka wyborcza, ale z drugiej strony nie ma chyba durniejszej obietnicy "wywalimy 100 mld w błoto". Jeśli skończy się na tym, że zamienimy nasze muzealne okręty i samoloty [nie mówię tylko o samolotach wielozadaniowych] na tuż-przed-muzealne, za 100 mld, to znowu powinno się takich polityków powiesić. Prawda jest taka, że nie kupimy dobrego, nowego i taniego sprzętu, najlepiej sami go sobie zróbmy, mamy zakłady zbrojeniowe, mamy bogate złoża żelaza, siarki, węgla, możemy spokojnie postawić na przemysł zbrojeniowy i patrzeć jak rozwija się z nim i przy nim gospodarka. W niemieckiej zbrojeniówce pracuje więcej ludzi niż w ich armii!!

W dupie mam kraje ameryki południowej, tam się zawsze zabijali i będą się zabijać.
Zgłoś
Avatar
nectovelius 2014-03-10, 15:06
Będą cycki?? Bo jak nie to nawet nie będę oglądał!!
Zgłoś
Avatar
Choinix 2014-03-10, 17:05
nectovelius napisał/a:

Będą cycki?? Bo jak nie to nawet nie będę oglądał!!



Nie pokazuje cycków - nie ma potrzeby oglądać!
Zgłoś
Avatar
longmanslownik 2014-03-10, 17:19
Nie jebnie, bo są bomby atomowe.
Zgłoś
Avatar
macicek 2014-03-10, 18:13
modne się zrobiło kręcenie panienek opowiadających o zamieszkach w swoim kraju
Zgłoś
Avatar
Majozen 2014-03-10, 18:36
Jak jeszcze zaczną się nasi wpieprzać w Wenezuelę, to mur beton będą wcielać rezerwy do jednostek... Mam w rodzinie pułkownika, który mówił, że już chcieli to zrobić, ale sprawy na Ukrainie zaczęły przycichać.
Zgłoś
Avatar
opona_zapasowa 2014-03-10, 20:45
chicken toilet paper
Zgłoś
Avatar
towelie 2014-03-11, 0:31
ja pierdole, socjalizm.. kiedy to gówno zniknie z tej planety?
Zgłoś