18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:20
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 54 minuty temu
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 11:56
Avatar
Adamko52 2012-07-30, 6:49
laskaww
sami geniusze, w błąd to wprowadzasz ty, podczas swobodnego spadania (w spadochroniarstwie pozycja płaska/normalna ) to może i 200 km/h, ale można spadać np. głową w dół wtedy opór jest mniejszy i prędkości mogą być kilkukrotnie większe

Boże, przecież gość spada z dużej wysokości gdzie powietrze nie jest tak gęste jak przy normalnym skoku, dlatego ma na sobie skafander, inaczej długo by nie pożył tak lecąc.
Prędkość dźwięku juz tak była osiągnięta.
Głową w dół to mnie rozwaliło.
Zgłoś
Avatar
laskaww 2012-07-30, 18:03
ewidentnie chodziło w tym konkretnym przypadku o osiągnięcie prędkości dźwięku, a nie światła, co oczywiście na dużych wysokościach jest możliwe z racji tego co napisałeś,
ja natomiast mówię o sytuacji, w której skoczkowie skaczą z "przeciętnej" wysokości na której "do głosu" dochodzi siła tarcia Ziemi oraz gęstość powietrza, która wyrównuje prędkość spadania skoczka do ok 200 km/h (przy pozycji płaskiej), bo do takiej sytuacji odniósł się kolega raatos w swoim poście sugerując, że na niskich wysokościach nie da się osiągnąć większych prędkości, co jest nieprawdą.
Zgłoś
Avatar
ala963 2012-07-30, 21:48
@up siła tarcia ziemi to jest jak mu sie spadochron nie otworzy
Zgłoś