18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 57 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
🔥 Sportowe osiągnięcie - teraz popularne
🔥 GTA Darłowo - teraz popularne
Avatar
Sert93 2013-05-28, 18:42
michimisiek napisał/a:

co do tematu potrojnego chromosomu X
tutaj ten pan to ladnie opisal
jmg.bmj.com/content/39/3/217.long



Tutaj został omówiony zespół Turnera, czyli braku jednego z chromosomów płciowych (X) w organizmach samic lub części komórek organizmu (monosomia).

Również poruszony został temat mozaikowatości, tzn. organizm posiada dwie linie komórkowe. Oprócz swojej naturalnej linii, wykształciła się druga linia na drodze mutacji pochodząca z tej samej zygoty. Kariotyp takiego organizmu posiada dwa typy linii komórkowych np.: 45,X/46,XX

Podobna patologia do mozaikowatości to chimeryzm, wszystko identycznie, również dwie lub więcej linii komórkowych jednak pochodzą one z dwóch różnych zygot, bardzo często spotykana patologia w ciążach bliźniaczych u bydła w przypadku płodów różnej płci.
Zgłoś
Avatar
orzech1991 2013-05-29, 1:07 1
gdzie jak gdzie ale nie sądziłem, że będąc na 3. roku biotechnologii właśnie na Sadisticu powtórzę podstawy genetyki dobrze mieć dociekliwych użytkowników
Zgłoś
Avatar
Jack Daniel's 2013-05-29, 4:06 1
orzech1991, witam kolegę biotechnologa
Zgłoś
Avatar
Perfect 2013-05-30, 20:17
Koledzy biotechnolodzy... Da się wczepić wysuwane ostrzę w przedramię nie naruszając ścięgien?
Zgłoś
Avatar
orzech1991 2013-05-31, 15:27
PerfecT nie doszedłem jeszcze do tak skomplikowanych operacji i sądzę, że nigdy nie dojdę. To temat dla chirurga. Ale z dzisiejszą technologią myślę, że jest to możliwe. Trzeba by zamontować jakieś prowadnice, z tym że jeśli ostrza mają być sztywne to musiałyby wychodzić nadgarstków, a nie zza kości sródręcza. chyba że chowałyby się tak głeboko, że nie uniemożliwiałyby ruchów nadgarstkiem.
Zostawiając tę luźną dywagację - to w ogóle nie robota biotechnologa
Zgłoś