18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Żartownisie?
slam • 2013-06-25, 12:37
Alarmy bombowe w szpitalach i prokuraturach m.in. w Warszawie, Katowicach, Krakowie i Koszalinie


"Seria ewakuacji w prokuraturach w całej Polsce. Służby przeszukują też kilkanaście szpitali. Informacje o ładunkach wybuchowych pojawiły m.in. w Warszawie, Krakowie, Katowicach i Koszalinie.

Jak powiedział w TVN24 Mariusz Sokołowski, rzecznik KGP do kilkudziesięciu instytucji w całym kraju został wysłany mail z tą samą treścią. Prawdopodobnie są to fałszywe alarmy. Sokołowski dodaje, że policja robi wszystko, aby ustalić IP użytkownika, który wysłał maile z alarmami.

Warszawa

W Warszawie informacje dotyczą szpitala im. Orłowskiego przy ul. Czerniakowskiej na Powiślu oraz szpitala Bródnowskiego przy ul. Kondratowicza.

- Nie potwierdzamy informacji o ewakuacji szpitala Bródnowskiego. Na miejscu jest straż pożarna i policja, którzy sprawdzają teren. Nie są wprowadzane nowe osoby do budynku - mówi WP.PL Marta Sulowska z Komendy Rejonowej Policji w Warszawie. Rzeczniczka potwierdziła, że policja dostała anonimową informację, po której policja zdecydowała się sprawdzić budynek szpitala.

W Warszawie ewakuowano również ok. 300 osób z Prokuratury Generalnej przy ul. Barskiej. Jak powiedziała WP.PL Edyta Adamus ze stołecznej policji trwa przeszukiwanie budynku.

Katowice

Jak powiedziała WP.PL rzeczniczka prasowa policji w Katowicach mł.asp. Adrianna Mazur w Katowicach ewakuowano dwa szpitale oraz budynek prokuratury. - W szpitalach przy ul Raciborskiej przy ul. Józefowskiej trwa ewakuacja pacjentów. W sumie ewakuowano ok. 700 osób - powiedziała Mazur. - Część z pacjentów opuściła lecznice na własną rękę, część jest wywożona karetkami - dodała. Budynek prokuratury przy ulicy Wita Stwosza został już ewakuowany.

Jak informuje "Dziennik Zachodni" zgłoszenie o ładunku wybuchowym dotyczyło również centrum handlowego Silesia City Center.

Kraków

W Krakowie informacje o ładunkach dotyczą Prokuratury Okręgowej przy ul. Mosiężniczej. Jak powiedział WP.PL dyżurny z małopolskiej policji z budynku ewakuowano ok. 200 osób. Na miejscu są służby, które sprawdzają budynek.

Koszalin

Także w Koszalinie policja ewakuowała pracowników Prokuratury Okręgowej, Sądu Rejonowego i Urzędu Pracy.

Szczecin

Jest też informacja o ewakuacji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Jelenia Góra

- O godz. 8:25 dostaliśmy zgłoszenie, że w prokuraturze okręgowej w Jeleniej Górze mógł zostać podłożony ładunek wybuchowy. Na miejsce została wysław straż pożarna, policja i pogotowie. Ewakuowano w sumie 90 osób, w tym z prokuratury rejonowej, okręgowej i pobliskiego budynku mieszkalnego. Powiadomiono sztab kryzysowy - mówi WP.PL podinsp. Edyta Bagrowska z komendy miejskiej policji w Jeleniej Górze. Dopytywana o przyczynę ewakuacji mówi, że maila z taką informacją otrzymała prokuratura. Nie chce jednak na razie ujawniać szczegółów.

Z budynku prokuratury w Gliwicach ewakuowano 200 osób. Informację tę w rozmowie z WP.PL potwierdził kom. Marek Słomski z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach. Przyznaje, że przyczyną był mail, jaki komenda policji otrzymała ok godz. 10. - Na miejscu trwają czynności sprawdzające - mówi kom. Słomski.

Cały czas dochodzą informacje o alarmach w innych częściach Polski. Ewakuowana jest Komenda Główna Policji w Sosnowcu oraz szpital neuropsychiatryczny w Lublińcu. "

źródło: wp.pl

Zgłoś
Avatar
maciek69997 2013-06-25, 14:32 2
ale zrobiłem ich wszystkich w chuja !
Zgłoś
Avatar
clf111 2013-06-25, 14:48 7
@maciek69997 Właśnie zgłosiłem Twój post policji. Brałem udział już w ewakuacji szpitala i serdecznie dziękuję taki gnomom jak TY. Czekaj na patrol. Pozdrawiam.
Zgłoś
Avatar
wakkon 2013-06-25, 14:49 9
za prokuraturę, sądy, policje, URZĘDY PRACY to flaszka dla "żartownisia" w końcu urzędasy srały pod siebie.

ALE ZA SZPITAL TO MU/IM JAJA POWINNI UCIĄĆ!!!!!! bezmózg/i
Zgłoś
Avatar
Dobrutro 2013-06-25, 14:55 2
Do łask powinny wrócić stare sprawdzone dyby w centrum miasta. Gdzie na dzień dwa, góra trzy przykuwa się jakiegoś pajaca. Wandalizm, drobne kradzieże, rozboje. Zamiast wsadzać do pierdla, to zakuwasz typa w dyby i staje się pośmiewiskiem całego miasta. Dzieci mu paszczę psim gównem będą smarować, co starsi w dupę kopać i nawet jego "wielcy" koledzy będą z niego drwić. A co za tym idzie jest szansa na resocjalizację takiego człowieka upodlonego. Ma to też pozytywny aspekt życia miejskiego, "my" praworządni mieszkańcy mamy możliwość poczucia jedności i solidarności społecznej. Co na pewno przełoży się na inne dziedziny życia.
Zgłoś
Avatar
F-ICE 2013-06-25, 14:56 1
Jak dla mnie kolejna akcja typu false flag zobaczymy co będzie tego skutkiem.
Zgłoś
Avatar
maciek69997 2013-06-25, 15:01
pl.wikipedia.org/wiki/Sealand

to z jego serwerów zrobiłem więc nic mi nieudowodnicie !
Zgłoś
Avatar
goldtigrera 2013-06-25, 15:03
a mówiłem starej, że będą kłopoty
Zgłoś
Avatar
Pan_Generał 2013-06-25, 15:10
Już wyskakujecie z teoriami false flag Ktoś sobie robi jaja, i ma niezły ubaw w tv.
Zgłoś
Avatar
Dranzes 2013-06-25, 15:13 1
Zgłoś
Avatar
santaxl 2013-06-25, 15:18
jakby nie mogli o bombach w sejmie alarmować.
Zgłoś
Avatar
ściwanek 2013-06-25, 15:19
Namierzyć IP? powodzenia...

Zgłoś
Avatar
borisklinga 2013-06-25, 15:36 1
jesli go złapią powinni upublicznić jego ryj i wpierdolic dozywocie
Zgłoś
Avatar
Mell_Rebook 2013-06-25, 15:47
W Krakowie również była ewakuacja Szpitalu Uniwersyteckiego
Zgłoś
Avatar
C................s 2013-06-25, 16:04 1
Jaką trzeba być zjebaną kurwą żeby zawiadamiać o bombie w szpitalu :/
Zgłoś
Avatar
Wójcik 2013-06-25, 16:15 2
Kto idzie o zakład że pierwszy podejrzany będzie dziwnym trafem związany ze środowiskiem kibiców/narodowców?

Jeśli ktoś ma jakiekolwiek pojęcie elektronice i informatyce szansa jego złapania jest zerowa. To nie głupi żart gimbusów o bombie w szkole bo na klasówkę się nie nauczyli...

Czy to telefonicznie, czy to mailowo można taką akcje przeprowadzić na kilka sposobów i nie zostać wykrytym
Jak ktoś chce coś wysadzać to wysadza a nie informuje.

Takie działanie może mieć wg. mnie 4 warianty:
-Głupi żart
-Zastraszenie i zdestabilizowanie działalności w tych placówkach/społeczeństwie coś jak terroryzm
-False flag np. w celu przepchnięcia po ciuchu ustawy czy wprowadzenia nowych ograniczeń
-Wykorzystanie zamieszania w policji do innej działalności przestępczej. (wiem za dużo filmów oglądam)

Edit:
Akurat przedwczoraj ktoś wrzucił infografikę jak być anonimowym w sieci i.sadistic.pl/pics/4c294312e154.jpg

Przypadek?
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie