18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:05
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:41
🔥 Głaskanie misia - teraz popularne
Zastrzelił muzułmańskiego złodzieja, trafił do aresztu i stał się bohaterem.
Już ponad 1.000.000 francuzów domaga się uwolnienia jubilera z Nicei.

Jubiler z Nicei zastrzelił złodzieja, który obrabował jego sklep. Mężczyzna trafił do aresztu i jest podejrzany o zabójstwo. We Francji stał się jednak bohaterem. Pod nieoficjalną petycją o jego uwolnienie podpisało się na Facebooku już pół miliona osób.

Do napadu doszło w środę. Dwóch uzbrojonych rabusiów wtargnęło do sklepu i zażądało, by właściciel sklepu otworzył sejf. Następnie złodzieje zabrali pieniądze i rzucili się do ucieczki na skuterze.

Właściciel zaczął ich gonić pieszo. Świadkowie zdarzenia opisywali, że usłyszeli trzy lub cztery strzały. Jedna z kul, wystrzelona przez jubilera, trafiła jednego z rabusiów. Zmarł na miejscu. Drugi - ten, który prowadził skuter, uciekł.

Jubiler został zatrzymany przez policję pod zarzutem zabójstwa. Nadal trwają poszukiwania drugiego napastnika.
"Niech żyje jubiler!"
Właściciel sklepu trafił do aresztu. W piątek areszt zamieniono na dozór elektroniczny, ale mężczyźnie nadal grozi więzienie. Według policji, jego życie nie było bezpośrednio zagrożone.

Dla Francuzów 67-letni jubiler stał się jednak bohaterem. W ciągu 48 godzin od napadu facebookowa strona poparcia dla mężczyzny zgromadziła pół miliona osób, które domagają się jego uwolnienia. Według nich, właściciel działał w obronie własnej, broniąc nie tylko siebie, ale i interesu, z którego żyje jego rodzina. "Niech żyje!" - piszą internauci. Apel o jego uwolnienie i zmianę kwalifikacji czynu poparli także lokalni politycy.
Strona na facebooku: facebook.com/soutienaubijoutierdenice

tekst PL z tvn24 więc poprawny politycznie.

oryginalny link lefigaro.fr/actualite-france/2013/09/13/01016-20130913ARTFIG00277-les-...

Francuziki może zaczynają się budzić i w końcu otworzą oczy, ujrzą swój kraj w pedalstwie i brudzie i zaczną o niego walczyć.
Zgłoś
Avatar
h................n 2013-09-15, 10:05 2
Jestem ciekaw jaki będzie finał tej sprawy.

Swoją drogą to że złodziej okazał się być muzułmaninem jest dla mnie kompletnie bez znaczenia,
równie dobrze mógłby to być Rosjanin, Rom, inny Francuz czy nawet Polak, prawo
do obrony własnego mienia powinno być takie samo nie zależnie od tego kto nam to mienie
próbuje zabrać.

Wciskanie problemu islamizacji europy do tego typu przypadków może tylko
zaszkodzić tym którzy pragną bronić swoich praw do ochrony siebie i swojej własności,
szkodzi przez zaciemnianie sytuacji i odwracanie uwagi od istoty problemu.

Za sformułowanie postu tak jakby narodowość/religia miała jakiekolwiek znaczenie dla istoty
problemu piwa nie będzie.

Pozdrawiam.
Zgłoś
Avatar
i................y 2013-09-15, 10:17 1
Jakbym wrzucił gifa jak ktoś robi kuku sierściuchowi lub nie daj boże psu, to by wam brakło pomysłów na tortury, jakim byście mnie poddali gdybyście mogli. A teraz nagle to nie było morderstwo, bo nie zabił człowieka tylko zwierzaka? WTF?
Zgłoś
Avatar
greesha 2013-09-15, 10:50
Zabil zlodzieja ktory bezczelnie okradl go z jego zyciowego dorobku.

Oczywiscie, ze bardziej by mi bylo zal zwierzatka.
Zgłoś
Avatar
kemcia 2013-09-15, 11:17
@isitsaturdey
Właśnie obraziłeś wszystkie zwierzęta tego świata.
Zgłoś
Avatar
necrofallus8 2013-09-15, 11:18
Zabić ciapatego to nie grzech.
Zgłoś
Avatar
tronez 2013-09-15, 11:32 4

Pewnie pomylił pistolety

huginn napisał/a:


Za sformułowanie postu tak jakby narodowość/religia miała jakiekolwiek znaczenie dla istoty
problemu piwa nie będzie.


Moim zdaniem autor tematu bardzo dobrze zrobił.
Z tego co widzę, to teraźniejszym problemem w sprawie jubilera jest jego ofiara/napastnik wyznająca islam. Myślisz, że w takim zepsutym(pod względem wyczynów muslimow, jak i nie - reakcji rządu i obywateli) kraju, jakim jest Francja, prawo będzie przychylne jubilerowi?
Załóżmy nawet, że go uniewinnia to założę się, ze kozojebcy wyjdą na ulice pokazywać swoje niezadowolenie w sprawie jubilera- rzekomo zabójcy, który nadal prowadzi swój biznes. No, jeszcze mu pewnie głowę upierdo*ą a sklep zdemolują.
Zgłoś
Avatar
Światłocień 2013-09-15, 11:41 1
Cytat:

Jakbym wrzucił gifa jak ktoś robi kuku sierściuchowi lub nie daj boże psu, to by wam brakło pomysłów na tortury, jakim byście mnie poddali gdybyście mogli. A teraz nagle to nie było morderstwo, bo nie zabił człowieka tylko zwierzaka? WTF?


Nie wnikaj, to użytkownicy Sadistica...
Zgłoś
Avatar
Nikczemny_Płód 2013-09-15, 12:10
Bo kurwa zabił zwierzaka pokroju tasiemca. Widziałes kiedys, żeby się ktoś nad tasiemcem litował? Pasożyt nic więcej.

Mniejsza z tym. Rzadko wchodze na fb, jeszcze rzadziej cokolwiek wrzucam, od 2 lat mojego istnienia tam, to chyba były 3 cytaty, 2 zdjecia, 2 piosenki. Wrzuciłem więc to, by pokazać jakie to ważne i co się stało?

WYJEBAŁO mi internet. Przypadek? NIE SĄDZE KURWA
Zgłoś
Avatar
korinogaro 2013-09-15, 12:40
To jest właśnie wynik lewactwa. W Szwecji czy Norwegi mogą kobietę gwałcić na środku ulicy ale nikt nic z tym nie zrobi tylko zadzwoni po policję bo za interwencję wsadzą go do ciupy. Bo przecież np. naruszył nietykalność cielesną gwałciciela a do tego prawo mają tylko służby takie jak policja.
Zgłoś
Avatar
satan263 2013-09-15, 13:03
Chore. W tym roku miałem okazje być we Francji , a dokładniej w Paryżu. To że jak się pójdzie dalej od centrum to czarnych jest więcej niż białych to nic, ja akurat spałem w hotelu w takiej dzielnicy że białego znaleźć to cud był , ale to co się działo pod samą wieżą ajfla to kurwa w ogóle inna bajka ciapatych, rumunów , szmat w burkach, cyganów , pojebów i w ogóle to tego w ogóle się opisać nie da. Stoisz i co chwile podchodzi do ciebie jakaś cygańska kurwa z jakimś notesikiem, wymachuje ci logiem coś ala unicef i mówi: you want to give me 20 euro for i tu animal/children/poor children no kurwa człowiek chce obejrzeć ta jebaną wierze a nie. A że akurat trochę przed samą więżą zarzuciłem sobie trochę marihuany dożylnie, to mój szok spowodowany tą różnorodnością tego wszelakiego ścierwa uświadomił mnie jak bardzo francuzi to imbecyle że dali sobie wpuścić tyle syfu do kraju
Zgłoś
Avatar
anetamineta 2013-09-15, 14:42
moze sie wkoncu kurwa obudza francuzi ,wkoncu za 20 lat bedzie to kraj islamu
Zgłoś