18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 16 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:16
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
Ciągle się słyszy o klasykach przekładanych na rap, tym razem Zbigniew Wodecki skoczył na głębszą wodę i przełożył rap na jazz.
Użył tekstu Peji z utworu "Jest jedna rzecz" i przy akompaniamencie Konglomeratu Big Band nagrał ten utwór. Płyta "Albo Inaczej" wyszła 10 kwietnia i śpiewali na niej jeszcze m.in. Krystyna Prońko i Ewa Bem. Sam dziś przesłuchałem i byłem pod dużym wrażeniem. Warto obejrzeć to video dla zobaczenia samego efektu pracy nad takim kawałkiem.
Enjoy

Kto przerzuci to do Rapowych Wypocin to jest kozojebcą (Ten kawałek z rapem prawie nie ma nic wspólnego), a kto do sucharów to totalnym bezguściem. Niech wypieprza słuchać swojego pedalskiego hałsu.
Zgłoś
Avatar
androgenius 2015-04-14, 19:09
^^ Ziemia cztery miliardy lat temu też
Zgłoś
Avatar
Kowal. 2015-04-14, 19:13
dla mnie sa 2 rodzaje "muzyki" ktore uwazam za kompletne dno i gowno ktorych nie slucham i zawsze staram sie ich unikac. 1 to jazz a na rowni z nim hip hop/rap. I w chuju to mam co bedziecie pisac.
Zgłoś
Avatar
Z................_ 2015-04-14, 19:28 1
choćby Freddie Mercury ożył i nagrał własną wersje tego kawałka nadal bym twierdził że to badzie kaszana bo ten tekst nie nadaje sie na covery
Zgłoś
Avatar
Ależ oczywiście 2015-04-14, 19:32
@Szatan
nic nie będziemy pisać bo mamy to w dupie.
Zgłoś
Avatar
tranzystor 2015-04-14, 19:38
stalowalowa napisał/a:

Ciągle się słyszy o klasykach przekładanych na rap, tym razem Zbigniew Wodecki skoczył na głębszą wodę i przełożył rap na jazz.
Użył tekstu Peji z utworu "Jest jedna rzecz"



Chyba skoczył na dno.
Zgłoś
Avatar
Noside 2015-04-14, 19:39 3
Zgłoś
Avatar
Hereticus 2015-04-14, 20:13
Wodecki niszczy całą polską scenę hiphopową, bez dwóch zdań.
Zgłoś
Avatar
wutekaRR 2015-04-14, 20:28
fajnie że się ładuje szybko . poczekam to może do jutra obejrzę
Zgłoś
Avatar
smj12 2015-04-14, 20:35 1
Rychu Peja w grobie sie przewraca;D
Zgłoś
Avatar
Severio 2015-04-14, 21:07 4
puszkaibutelka napisał/a:

Całkiem dobre, ale obiektywnie patrząc teksty to najsłabsza strona tego projektu, wokale i muzyka klasa, ale te teksty gubią rytm całej kompozycji. W ogóle teksty dwudziestoparoletnich raperów w ustach takich artystów brzmią trochę groteskowo, no ale można na to oko przymknąć jak się słyszy taki jazzik



Myślę że to kwestia tego, że na ruszt poszły stare kawałki, które nie były jakoś bardzo zaawansowane tekstowo. Chociaż też do końca nie mogę się zgodzić, bo w innych numerach z tej płyty trzymają poziom. Czuć od nich ten pazur, nie są tak miałkie i poetyckie, które zazwyczaj śpiewają ci artyści. Ogólnie ostatnią rzeczą do jakiej można się przyczepić w rapie są teksty, które moim skromnym zdaniem deklasują te występujące w innych gatunkach muzycznych.
Zgłoś
Avatar
WyJEgErMaN 2015-04-15, 2:40
@Rinko

Pierdolisz jak potłuczony. Wodecki jest i będzie dobrze śpiewał.

Fajnie to zinterpretował. Tak, a teraz zobacz ile mam piw, zrób screena i powiedz że nie mam prawa głosu.
Zgłoś
Avatar
Popeusz 2015-04-15, 9:37
Rinko... a Ty się skończysz na sadisticu...
Zgłoś
Avatar
wormgoro 2015-04-15, 12:31
Nieznany typ próbuje się wypromować przerabiając starego klasyka.
Kim on jest że ma prawo do sięgania po kawałki które tworzyły historię na naszych oczach.
Kolejna gwiazdka która wykorzystuje swoje 5 minut w TV żeby zaistnieć wykorzystując szlagiery poprzedniego pokolenia.

co do typa z długimi kudłami co tak żałośnie próbuje naśladować Mistrza Peję pozwólcie że zacytuję autora oryginału:

"Ja pierdolę twój styl, ja pierdolę twój skill
Ja pierdolę twój klip, ja pierdolę cię w ryj
Ja pierdolę twój szmal, ja pierdolę twoje bity
Ja pierdolę twoje hity, ja pierdolę takie kity"
Zgłoś
Avatar
ukcioo 2015-04-15, 15:05
stalowalowa napisał/a:

[...]Użył tekstu Peji z utworu[...]



no bo nie wyrobie...

A jak Bronek wyjebał wtope z "nadzieją" to kurwa koniec świata, jebani intelektualisci kurwa wasza mać
Zgłoś