18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (8) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 18:40
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 21:28
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: 3 minuty temu
🔥 Z dupy takie hamulce - teraz popularne


Amerykańscy inżynierowie opracowali antygrawitacyjną kulę ZeroN

Naukowcy z Instytutu Technologii w Massachusetts stworzyli metalową kulę, która potrafi unosić się w powietrzu i przemieszczać tak jakby nie dotyczyły jej żadne prawa grawitacji. Kula jest w stanie utrzymać się w powietrzu dzięki silnie nakierowanemu polu magnetycznemu.

Kula ZeroN może być dowolnie manipulowana ręką lub komputerem i według naukowców posiada ogrom zastosowań. Wynalazek można na przykład wykorzystać do odtworzenia realistycznych modeli orbitujących planet. Prezentacja przedstawiona na poniższym filmie jest możliwa dzięki systemowi magnetycznej kontroli, opracowanej przez naukowców z MIT.

Zachowanie kuli w przestrzeni można zaprogramować w komputerze i będzie podążać wyznaczoną drogą nawet gdy użytkownik przeniesie ją w inne miejsce. Jak twierdzi twórca tej technologii Jinha Lee, ZeroN wyzwala materiały z ograniczeń czasu i przestrzeni poprzez połączenie świata fizycznego i cyfrowego.

Źródło
Zgłoś
Avatar
Option 2013-12-02, 20:07
@Pac, no kurwa faktycznie, przecież to takie proste musiało myć że ogarneli to dopiero na MIT.
Zgłoś
Avatar
Siwy9990 2013-12-02, 20:13 2
Brawo na serio w końcu udało im się przenieść do realnego świata jedno z głupich zadań z fizyki na poziomie liceum.... Jedyny fajny myk to cyfrowe sterowanie pola elektromagnetycznego.
Zgłoś
Avatar
L................o 2013-12-02, 20:22 3
Czytając tytuł i opis myślałem, że ta kulka będzie zapierdalać po całym pokoju...

A to zwykły stoliczek 20x20 z wbudowanym precyzyjnym elektromagnesem, połączonym z kamerkami...

Zgłoś
Avatar
PegasiBierzeWDupe 2013-12-02, 20:22
przeczytałem "Zenon"
Zgłoś
Avatar
Catacombe 2013-12-02, 20:34 2
pylaochos napisał/a:



Naprawdę twój mały rozumek nie podpowiada ci żadnych zastosowań dla takiej technologii? Wskaże kierunek: loty kosmiczne.



Powiedz jeszcze w jaki sposób mała kulka która unosi się trochę w powietrzu ma pomóc w lotach do innych planet. Bo jaka to technologia, bardziej ładna sztuczka bez większego zastosowania.
Zgłoś
Avatar
ame 2013-12-02, 20:46
Nathaniel_Demerest napisał/a:

[cytat]antygrawitacyjną kulę [/cytat]

Wkurwia mnie te amerykańskie pierdolenie, kurwy wsadzą metalową kule w pole elektromagnetyczne i srają kurwa już nonsensami "antygrawitacyjnymi". Jak na to kule nie działają siły grawitacji, to ja kurwa jestem Bogiem Majów.

Chuj w dupe amerykańskim naukowcom, za 5 groszy.



Ty pewnie wsadzałeś kule metalową w pole elektromagnetyczne już w podstawówce i w ogóle masz kosmos w domu, oraz ogromny problem ze słowem "anty"
Zgłoś
Avatar
pylaochos 2013-12-02, 20:48 1
Catacombe napisał/a:



Powiedz jeszcze w jaki sposób mała kulka która unosi się trochę w powietrzu ma pomóc w lotach do innych planet. Bo jaka to technologia, bardziej ładna sztuczka bez większego zastosowania.



Zauważ, że z kontekstu wynikało, że "gdyby to było naprawdę a nie była to prostacka sztuczka" (ja nie mam żadnych wątpliwości, że szumne użycie słowa >antygrawitacja< jest bezedurą, mimo iż istnieje całkiem spora grupa fizyków którzy tłumaczą oddziaływanie grawitacyjne jako oddziaływanie oparte na przepływie nośników - >grawitonów <, ja jednak stoję po stronie która to tłumaczy jako zniekształcenie czaso - przestrzenne tkzw. "efekt masy" ).

Kontynuując, GDYBY istniała technologia pozwalająca na (huehue) "antygrawitacyjną lewitację" kulki, to można łatwo przeskalować do przykładu który zasugerowałem ja
Tera Ty panimajesz?
Zgłoś
Avatar
zbijok 2013-12-02, 20:51 2
Takie rzeczy były wielokrotnie opisywane w pismach dla elektroników, elektromagnes+fotodioda+laser i trolololo hamerykańska technologia 21 W.
Dodam, że takie oto cuda chujemuje każdy może sobie zrobić jeśli posiada mózg i lutownicę.
Podejrzewam, że elektromagnes przemieszcza się na np. stole krzyżowym sterowanym komputerem.
Tak więc cała technologia w pizdu, a żeby podnieść statek kosmiczny na odpowiednią wysokość elektromagnesem, to chyba trzeba by było energię bomby atomowej w ciągu 1 sekundy przenieść do elektromagnesu, a zapomniałem- tradycyjnie bombą bez elektromagnesu też można.
btw. Już dawno na poduszkach magnetycznych popierdalają szybkie pociągi, które w Polsce będziemy mieli tuż po tym jak murzyni zbudują całą sieć kolejową połączoną z europą i obiema amerykami.
Zgłoś
Avatar
ame 2013-12-02, 21:00
AKEVITT napisał/a:

@cys23 na przykład ?



weź sobie wyobraź wmontowane w ziemie u babci na polu jakieś elektromagnetyczne gówna które pozwalają na takie "zaprogramowane" działania przedmiotów metalowych. załóżmy, że to działa i kulka popierdala w te i we w te (na małym wyznaczonym do tego polu) zanim zdążysz wziąć łyk ambrosiusa z kauflandu. wtedy budowane po całym świecie podziemne gówno które pozwala na takie rzeczy (oczywiście chuj w ludzi bo oni i tak umieraja jak nie od promieniowania to od trucia się całe życie powiedzmy zdrową żywnością z tesco-żeby nikogo nie obrazić od biedaków) mógłbyś się dostać z gdziekolwiek jesteś na floryde szybciej niż zajęło Ci czytanie tego postu
Zgłoś
Avatar
Magnic 2013-12-02, 21:01 1
quark napisał/a:

nie ma czegoś takiego jak antygrawitacja...




Pierdolnij się człowieku z rozpędu w mur albo w coś twardego, zrobisz przysługę dla ludzkości.
Zgłoś
Avatar
NewYorkOrange 2013-12-02, 21:20 1
Domyslam sie, ze zaden z Was, moi drodzy współsadole, nie wpadł na to, że w 0:30 pojawia sie napis "ZeroN", a zaraz pod nim "Levitated Interaction Element". Jeżeli weźmiecie sobie pierwsze litery każdego z tych trzech (HL3 confirmed) wyrazów, to wyjdzie Wam piękne angielskie słówko "LIE", czyli kłamstwo.
Zgłoś
Avatar
Catacombe 2013-12-02, 21:28 1
pylaochos napisał/a:


Kontynuując, GDYBY istniała technologia pozwalająca na (huehue) "antygrawitacyjną lewitację" kulki, to można łatwo przeskalować do przykładu który zasugerowałem ja
Tera Ty panimajesz?



No wlaśnie, GDYBY istniała
Zgłoś
Avatar
DynX 2013-12-02, 21:34
magiczne kulki gejszy..... same wchodza do dupy ;D
Zgłoś
Avatar
L................6 2013-12-02, 22:25
Nathaniel_Demerest napisał/a:

[cytat]antygrawitacyjną kulę [/cytat]

Wkurwia mnie te amerykańskie pierdolenie, kurwy wsadzą metalową kule w pole elektromagnetyczne i srają kurwa już nonsensami "antygrawitacyjnymi". Jak na to kule nie działają siły grawitacji, to ja kurwa jestem Bogiem Majów.

Chuj w dupe amerykańskim naukowcom, za 5 groszy.



Rozumiem, że masz swoich własnych naukowców, którzy są lepsi od ludzi z dyplomami, doświadczeniem i nagrodami? Każdy z was pierdoli, że wszystko jest kłamstwem a potem nie macie nawet nic żeby udowodnić swoją tezę.
Zgłoś
Avatar
dnr 2013-12-02, 22:27
Nathaniel_Demerest napisał/a:

[cytat]antygrawitacyjną kulę [/cytat]

Wkurwia mnie te amerykańskie pierdolenie, kurwy wsadzą metalową kule w pole elektromagnetyczne i srają kurwa już nonsensami "antygrawitacyjnymi". Jak na to kule nie działają siły grawitacji, to ja kurwa jestem Bogiem Majów.

Chuj w dupe amerykańskim naukowcom, za 5 groszy.



Top komentarz - największy cebulak i polaczek. Gdzie naukowcy mówią o antygrawitacji? Jakaś dziennikarzyna tak napisała. Jak amerykańscy naukowcy są za 5 groszy to nasi są za darmo. Jest tu przedstawione do czego służy ta kulka i jest to fajny wynalazek. A lewitować obiekt w polu magnetycznym i sterować jego ruchem z taka dokładnością łatwo nie jest. Ale zamiast pomyśleć to lepiej ponarzekać, opluć się z bólu dupy i dojechać przy okazji złym hamerykanom bo to takie fajne.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie