18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 8:57
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:16
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
Avatar
AfroMan25 2011-07-16, 9:44
wszystko spoko tylko jak oni niby to obliczyli?? wysylali sygnal czy co...jakos nie wierze w dane szacunkowe czy statystyke choc same filmiki robia na mnie wrazenie..a tak pozatym na drugim filmiku wenus obraca sie nie w te strone w ktora powinna...ale to maly szczegol...sorry za moje wywody, wzielo mnie na madrosci ,napinaczom dziekuje zycze milej soboty
Zgłoś
Avatar
Psychiczny 2011-07-16, 11:15
AfroMan25 napisał/a:

wszystko spoko tylko jak oni niby to obliczyli?? wysylali sygnal czy co...jakos nie wierze w dane szacunkowe czy statystyke choc same filmiki robia na mnie wrazenie..a tak pozatym na drugim filmiku wenus obraca sie nie w te strone w ktora powinna...ale to maly szczegol...sorry za moje wywody, wzielo mnie na madrosci ,napinaczom dziekuje zycze milej soboty


na pewno mają jakieś wzory , zdjęcia gwiazd itp itd. Ludzie zajmujący się tym to nie są jakieś debile z pod monopolowego, więc nie patrzą na niebo i strzelają jaką gwiazda ma wielkość
Zgłoś
Avatar
amb 2011-07-16, 12:04
no i co z tego? tylko u nas jest piwo.
Zgłoś
Avatar
KingOfEvil 2011-07-16, 15:12
Do tego można porównać człowieka, jest nas ponad 6 miliardów, a co sekundę ginie kilka set albo i kilka tysięcy, a i tak te śmierci dotyczą tylko bliskich i rodzin tych osób. To samo jest z naszym układem słonecznym, jakieś tam zmiany bo pozachodziły gdyby po prostu się rozjebała nasza planeta, ale na skale galaktyki czy kilku układów słonecznych ten wpływ był by znikomy.
Zgłoś
Avatar
antyrama 2011-07-16, 17:08
rozwalające jest "earth (you are here)" widac, ze filmik pod amerykańskiego odbiorce
Zgłoś
Avatar
DanielMarley 2011-07-16, 22:33 1
AfroMan25 napisał/a:

wszystko spoko tylko jak oni niby to obliczyli?? wysylali sygnal czy co...jakos nie wierze w dane szacunkowe czy statystyke [...]



Niektóre rzeczy obliczyć łatwiej inne trudniej, a jeszcze inne są tylko spekulacjami i teoriami rodem z filmów SF. Badania nad wielkością, odległością, gwiazd, galaktyk i innych obiektów w kosmosie bazują na odszyfrowywaniu energii i informacji które docierają na Ziemię. Tak wiec spektroskopia, paralaksa, Supernowe 1a, zdjęcia kosmosu i przede wszystkim teoria względności Alberta Einsteina. Większość pomiarów kosmosu jest przedstawiana z największą możliwą szczegółowością przy pomocy najnowszej technologii i technik. Jednak wszystkie wielkości trzeba traktować jak wartości umowne ze względu na wielkość wszechświata jak i wpływ ciemnej materii czy ciemnej energii której nie jesteśmy w stanie zbadać. Zakrzywianie czasoprzestrzeni też może powodować, różnice w obliczeniach jednak na dzień dzisiejszy nikt nie potrafi udoskonalić teorii względności i wytłumaczyć zależności wszechświata oraz jego wpływu na wszystko co nas otacza.

We are on Highway to Hell so Drugs, Sex and Rock' n' Roll for everybody
Zgłoś