18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (7) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 1:05
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 2024-09-13, 13:31
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:33
Po 10 latach spędzonych w więzieniu za wbicie noża w plecy kolegi 24-letni mężczyzna zostanie operacyjnie sparaliżowany. Kat-chirurg uszkodzi mu kręgosłup poniżej pasa, bo ofiara mężczyzny też straciła władzę w nogach.

Wyrok w Arabii Saudyjskiej zapadł zgodnie z prawem kisas, oznaczającym odpowiedzial­ność "oko za oko". Młody człowiek ma jeszcze szansę uratować się przed paraliżem, jeżeli zapłaci rodzinie ofiary milion riali (ponad 880 tys. zł).



Zgodnie z muzułmańskim prawem ofiara, a w przypadku zabójstwa jej rodzina, ma prawo łaski, jeśli dostanie duże pieniądze, tzw. okup krwi - tłumaczy wyborcza.pl.

Zdarza się, że wyrokiem sądu wykłuwa się oczy, wyrywa zęby czy obcina dłonie. Często też zarządzana jest kara chłosty.

Autor: JS
wyborcza.pl/1,75477,13672122,Arabia_Saudyjska_paraliz...
Zgłoś
Avatar
B................S 2013-04-04, 14:55
@elkelk, ale mieli zajebistą zabawę
@topic prawidłowo, już kodeks hammurabiego o tym mówił 'oko za oko' i tyle, a co do fałszywych oskarżeń był ten paragraf:
§ 1 Jeśli ktoś kogoś oskarżył i rzucił nań podejrzenie o zabójstwo, zaś tego mu nie udowodnił, ten, kto go oskarżył, poniesie karę śmierci.
Co mi się podoba to to, że ofiara ma możliwość wyboru czy wykonać karę czy nie. Lekka modyfikacja i powinno być tak, że ofiara ma wybór w jaki sposób ukarać oprawcę.
Zgłoś
Avatar
elkelk 2013-04-04, 14:59 19
maridok napisał/a:

Tu można poruszyć wątek kary śmieci w takim razie, na świecie, oraz (jak zamierzano wprowadzić) w Polce. Dla mnie to bzdura. Gościa, który zgwałcił 17 letnią dziewczynkę powinno się wsadzić nie na 8 lat, tylko na 20. Recydywistów zaś, lub seryjnych morderców (każdy ma prawo do poprawy, ale recydywistów) wtrąciłbym dożywotnią do izolatki ciasnej jak kojec dla świni i najlepiej przywiązał do ściany nogi i ręce, tak by nie mógł się zabić. Nikt nie zasługuje na śmierć wedle naszej wiary. Ale nie ma mowy o udaremnianiu zła jakie czyni w taki właśnie sposób.
Kara śmierci dla psychopaty to wisienka na torcie w jego pojebanym życiu.





myślisz, że kara śmierci jest łagodniejsza od tego?
Zgłoś
Avatar
evilmatt 2013-04-04, 15:00 6
@BongMan w takim wypadku te dwie dziewczyny zostałyby prawdopodobnie ukamienowane za seks przedmałżeński, a chłopom by się raczej nic nie stało.
Zgłoś
Avatar
lp_qwerty 2013-04-04, 15:00
@elkelk

Nie uważam tak wcale. To, że jakiś mój pogląd w jakiś sposób zbiega się z ciapatymi poglądami nie czyni mnie jeszcze ciapakiem. Nie życzę ci źle, ale jakby jakaś kurwa zatłukła twoją matkę, to nie wiem czy usatysfakcjonowałoby cię tak po prostu wstrzyknięcie mordercy trucizny i zakończenie jego chujowego życia.
Skoro najeżdżasz na mnie, gdy jestem przeciwnikiem kary śmierci, to pozwalam sobie wnioskować, że ją popierasz. W takim wypadku twoje myślenie również niewiiele różni się od myślenia ciapaków. Tak więc spieprzaj dziadu.
Zgłoś
Avatar
elkelk 2013-04-04, 15:07
lp_qwerty napisał/a:

@elkelk

Nie uważam tak wcale. To, że jakiś mój pogląd w jakiś sposób zbiega się z ciapatymi poglądami nie czyni mnie jeszcze ciapakiem. Nie życzę ci źle, ale jakby jakaś kurwa zatłukła twoją matkę, to nie wiem czy usatysfakcjonowałoby cię tak po prostu wstrzyknięcie mordercy trucizny i zakończenie jego chujowego życia.
Skoro najeżdżasz na mnie, gdy jestem przeciwnikiem kary śmierci, to pozwalam sobie wnioskować, że ją popierasz. W takim wypadku twoje myślenie również niewiiele różni się od myślenia ciapaków. Tak więc spieprzaj dziadu.



Ostatni raz tłumaczę: "Po 10 latach spędzonych w więzieniu za wbicie noża w plecy kolegi" Koledzy to byli koledzy, to był wypadek oni się tylko bawili... Czternastoletni szczaw po dziesięciu latach spędzonych w wiezieniu będzie miał przecięty rdzeń kręgowy czy to nie jest kurwa chore...

lp_qwerty - niech Ci doniczka z okna wypadnie i okaleczy przechodnia, i jego rodzina niechaj ci doniczkę z czwartego piętra na ryj zrzuci. Przecież w biblii jest tak napisane oko za oko ...
Zgłoś
Avatar
Loaloa 2013-04-04, 15:07 2
Tak nienawidzicie ciapatych, a wystarczy jeden gówniany arykuł, by wylazły z was pokłady ciapactwa. Tym gorsze, że zmieszane z gównianym polactwem. Dla cywilizowanych ludzi jesteście takimi samymi ciapatymi, tylko z Europy Wschodniej, o jaśniejszej karnacji i fanatycznie zapatrzonymi w innego bożka.

Swoją drogą sześć lat w pudle za wydupczenie laski to lajcik. Znam kolesia, który za podobny czyn dostał karę dożywotniego małżeństwa.
Zgłoś
Avatar
MrBlackHat 2013-04-04, 15:23 1
Pomijając sprawę tego wyroku czy jest słuszny czy nie w Polsce (jak i zapewne w wielu miejscach na świecie) powinna zmienić się 1 rzecz. Więźniowie powinni utrzymywać sami siebie, sami produkować mąkę z której jedzą chleb i sami go piec. Podobnie jest w niektórych więzieniach na świecie i sprawdza się to, i niech mi ktoś kurwa powie że to niecywilizowany sposób. A tak 80zł za 1 więźnia za 1 dzień utrzymania to na prawdę zbyt wiele.
Zgłoś
Avatar
j................� 2013-04-04, 15:25
elkelk,

dobry artykuł, jakaś seria programów czy tylko odcinek ??

@up

lepiej,żeby odpracowywali społeczeństwu swoje winy,malowali domy,sprzątali ulice,rozdawali jedzenie w schroniskach dla bezdomnych niech trochę życia zobaczą a nie ryją sobie berety na zakładach. Poza tym człowiek się by czegoś nauczył a nie wychodzą po 5-10 latach i oni kurwa nic nie potrafią są nie zdolni do samodzielnego życia i wracają do matki (zakładu) która ich wykarmi ,da spanie umyje się itd...sam gdybym sobie tak nie cenił wolności to bym poszedł na kilka lat w dobie kryzysu
Zgłoś
Avatar
Lisuuu 2013-04-04, 15:34
karanie w taki sposob osob jest zajebiste tylko ma 2 minusy:osoba wykonujaca kare moze miec to potem na sumieniu oraz nigdy nie jest sie 100% pewnym ze karana osoba jest wlasnie winna
Zgłoś
Avatar
xqvz 2013-04-04, 15:53 3
A ja mam inny pogląd na kare śmierci. Kogo to obchodzi czy jest ona nagrodą dla sprawcy czy nie? Ja nie czuje potrzeby pastwienia się nad kimś takim, taką jednostkę trzeba po prostu usunąć ze społeczeństwa i to nie w taki sposób, żeby rodzina zgwałconej i zabitej dziewczyny utrzymywała tego oprawcę przez całe życie w więzieniu ze swoich podatków. Chodzi o to, żeby nie stwarzał już nigdy zagrożenia dla nikogo. Przecież jak go skarzemy na dożywocie to on jest już bezkarny, może zabić klawisza, kumpla z celi itd, jego sytuacja już się nie pogorszy. Trzeba go usunąć i już, to jest w naszym interesie. Poza tym wielu patałachów się zastanowi 3 razy zanim wyniesie kose na ulic czy zaczną kogoś kopać do nieprzytomności. I o to w tym właśnie chodzi.
Zgłoś
Avatar
C................g 2013-04-04, 16:47
Młoda dała nogę z placówki wychowawczej, prędzej czy później wypinałaby się gdzieś przy rynsztoku.
Zgłoś
Avatar
amitolotto 2013-04-04, 16:54 1
1) Za Drobne kradzieże , publiczna chłosta (dyby) z czego okradziony ma prawo wykonać cześć wyroku.( gówniarze dwa razy by pomyśleli zanim by coś ukradli, bo tyłek by przypomniał.)

2) Kara Śmierci TAK, oczywiście za nie za nie umyślna.( Jak się wykręci ze głupi to do izolatki do końca życia, z tym że na jedzenie łoży rodzina skazańca) Państwo tylko daje "Hotel" bez wyżywienia.

3) Ogólnie Pierdel to tylko hotel, bez jedzenia. Jak chcesz jeść to prace społeczne( jeśli przewinienie było "lekkie", zawsze się znajdzie jakiś kamieniołom czy coś w tym stylu.), albo rodzinka przynosi jedzenie.

4) Za przekręty finansowe, grubsze afery => konfiskata całego majątku, oraz spawdzenie skąd rodzina ma majątek, jeśli od gościa , też konfiskata.

5) A nam obywatelom prawo do broni, i krótki zapis "MÓJ DOM, MOJA TWIERDZA"
Zgłoś
Avatar
RazDwaTrzy 2013-04-04, 17:19 1
Polecam dokument, którego część wstawił elkelk. Na youtube trzeba wpisać: Nie sąd cię skaże pedofilu
Zgłoś
Avatar
N................s 2013-04-04, 17:43
oh, to nawet zajebisty wyrok, frajer wjebal noz komus w plecy i sam teraz bedzie sparalizowany

ja bym wszystkich gwalcicieli,pedofilow, mordercow po roztrzelal w pizdu ! i bylo by po problemie. ale nieee wsadzmy go do wiezienia na 4 lata, wyjdzie za dobre zachowanie i znow kogos zgwalci. pierdolona polska -.-

17 latka ktora trzyma ubrania u znajomego ktora ma 30 lat ? i uciekla z placowki wychowawczej ? pewnie i tak sie kurwila
Zgłoś
Avatar
wilczekone 2013-04-04, 20:09
BongMan napisał/a:

Jedna pozytywna rzecz w prawie ciapatych. Dla porównania, patrzcie co się dzieje w cywilizowanej Polsce:

Gdyby z ciapackiego prawa wyłączyć cały ten fanatyzm religijny, to byłoby naprawdę dobre.



wg ciapatego prawa w tym przypadku to te dziewczyny zostały by skazane na śmierć za to że dały się zgwałcić albo uwiodły gwałcicieli
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie