18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (7) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:02
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Znaczenie Allahu akbar.
Endui • 2013-05-21, 22:31
Witam,
postanowiłem stworzyć temat bo nie wiem czy wszyscy wiedzą co dokładnie znaczy słowo "Allahu akbar".
Często jest omyłkowo twierdzenie że znaczy to imię Boga Islamu.
Na sadolu, śmiejemy się z ciapatych i przezywamy ich "allahy akbary" i tym podobne i to wiadomo że nie bez przyczyny

Postanowiłem zaczerpnąć trochę wiedzy i możemy tam łatwo odnaleźć że:

Allah – w języku arabskim słowo oznaczające abrahamicznego Boga.

Religie abrahamowe lub abrahamiczne – religie czerpiące swe korzenie ze starożytnych przekazów żydowskiej świętej księgi Tory o Abrahamie, biblijnym patriarsze.

Wśród przedislamskich i chrześcijańskich Arabów słowami Allah/Alihah oznaczającymi to samo co u żydów Eloh/Elohim określano Boga w rozumieniu monoteistycznym.

Arabskie słowo Allâh (alif-lam-lam-ha [ALLH]) oznacza: "Bóg Jedyny". Składa się z dwóch słów:
al – będące rodzajnikiem określonym, ilāh – które znaczy bóg, całe zaś słowo Allāh – oznacza Boga w rozumieniu monoteistycznym.

Słowo "Allah" jest używane przez arabskich chrześcijan jako naturalne, arabskie, przedmuzułmańskie i językowo uniwersalne (niezwiązane z zasady z żadną religią) słowo, oznaczające po prostu Boga (ang. God, franc. Dieu), nie będące w żadnym aspekcie "imieniem własnym Boga w islamie" (jak błędnie uważa się czasami na Zachodzie).

Sentencje arabskie:

Allahu akbar = "Bóg jest największy"
Allahu mahabbah = "Bóg jest miłością"
Allahu al-ahad = "Bóg jest jeden"
Bismillah = "W imię Boga"
Insza'allah = "Jak Bóg da"
Maszallah = "Bóg tak chciał"

Także jako chrześcijanie (bardziej lub mniej wierzący) możemy też spokojnie używać sentencji Allahu akbar aby czcić naszego Boga.

Jeśli chodzi o imię boga Islamu to mówi się że ma ich 99 niektórzy mówią że jest ich 100 (są to imiona, atrybuty). Możecie poszukać w sieci "99 atrybutów Allaha".
Zaś imię boga chrześcijan to Jahwe, ale jest wiele różnych tłumaczeń.

pozdrawiam Sadoli
Allahu Akbar!

źródło:
pl.wikipedia.org/wiki/99_atrybut%C3%B3w_Allaha
pl.wikipedia.org/wiki/Allah
pl.wikipedia.org/wiki/Tetragram
Zgłoś
Avatar
skillah 2013-05-22, 21:17 1
@astmuss
nie musisz mi współczuć męża, 1000razy wole jego od naszych jakże pracowitych dbających o dom i rodzinę bez nałogowych rodaków.

@turbus
turbus nie biorą pieniędzy z powietrza, tvnczyk już to chyba wyjaśnił.Dla mnie łatwiej jest dać nawet większy datek na meczet wiedząc że te pieniące nie pójdą na paliwo do samochodu czy "remont dachu".

tvp.info/informacje/polska/z-czego-utrzymuje-sie-polski-kosciol/6616205
tutaj masz artykuł z czego utrzymuje sie kościół
Zgłoś
Avatar
wajnona 2013-05-22, 21:51 5
@Skillah - Toff, nie wygłupiaj się i wynocha na Demotywatory z powrotem. To jest strefa wolna od ciapastwa i tutaj nikt nie chce słuchać Twoich durnych wywodów.
Zgłoś
Avatar
turbus 2013-05-22, 21:53
@skillah
"w Islamie przynajmniej meczet nie utrzymuje sie z pięniędzy podatników/wiernych/datków a Imam nie jeździ nowym BMW.W kościele nawet za np: książkę o papieżu czy jakąkolwiek inną trzeba płacić bo za darmo to co najwyżej pooglądać." A chwilę póżniej piszesz/tvncośtam pisze, że meczety są utrzymywane właśnie z danin. Więc nie propaguj wałszywych poglądów, że Islam utrzymuje się sam, tylko ten wstrtny i obrzydliwy Kosciół Katolicki wyrywa pieniądzę z rąk przymierających głodem wiernych. Ajajajć, ach ta hipokryzja...
A co do twojego linku, wskaż mi fragment, który stoi w sprzeczności z moją wcześniejszą wypowiedzią ?
Zgłoś
Avatar
lotnick 2013-05-22, 22:26 2
I tak się stało, że ciapate gówno zalało i zasrało całą Europę. Dlaczego nie można było ustrzec się przed tym, tak jak zrobiła to Japonia? Mam dość kozojebów i pierdolonych brudasów. Wypierdalać z sadola z tą niedojebaną, ciapacką propagandą. Mam w dupie kim był wasz obsrany allah.
Aha i ostatnio za obrażanie kozojebów dostałem warna więc, to pewnie mój ostatni post bo komuś znów nie spodobają się moje poglądy.

Ale powiem Wam, że jak tylko jakiś ciapaty, pierdolony pedofil zbliży się do mojego domu lub mojej rodziny to zapierdole ścierwo gołymi rękami.
Zgłoś
Avatar
astmuus 2013-05-23, 1:51 2
skillah, no to smalec ze świńską krwią w gardło tobie i twojemu mężowi.
Zgłoś
Avatar
skillah 2013-05-23, 15:42
wy sami mówicie "chuj w dupe Allahowi" ( post kogoś z pierwszej strony) a nie dociera do was że Allah to Bóg tylko inna nazwa, to po cie sie oburzacie jak mówie że kościół ma was dojną krowe skoro sami macie w dupie dom boży samego boga itd.Meczet utrzymuje sie z datów wiernych ale nie tak jak w kościele, że co niedziela to najlepiej żeby szeleściło w kościele a jak przyjdzie co do czego to nawet za darmo dziecka nie możesz ochrzcić, opłata za pogrzeb większa niż zasiłek z mopsu.muzułmanie mają obowiązkową jałmużnę ale nie muszą jej dawać na meczet.

Sami sie zdecydujcie albo wierzycie w Boga, jezusa itd i jednocześnie macie wyjebane, obrażacie Boga dziwicie sie dlaczego Maryja poczęła dziecko jako dziewica, plus milion innych nie stworzonych historii opisanych w Biblii.Bo albo jest to dla was święta księga albo bajka dla dzieci.Łapie was ból dupy jak ktoś mówi źle o kościele, a sami nawet do niego nie chodzicie mimo że przecież Bóg ustanowił dzień święty ... ale dla was przecież "chuj w dupe Bogowi" ale żeby nikt źle o katolikach nie mówił, oprócz nich samych
Zgłoś
Avatar
KlinikaAborcyjna 2013-05-23, 17:08 3
skillah nawet cię nie znam a już cie nienawidzę
Zgłoś