18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 18:23
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:16
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
Avatar
Krystiankupis 2014-11-23, 21:27 1
@up ty tak na serio?
Zgłoś
Avatar
maciejas666 2014-11-23, 21:50
@michal96zmc

Tekst z Poranek Kojota Guziec, taka świnia z Afryki :]
Zgłoś
Avatar
avalanch 2014-11-23, 21:52 2
To działa jak kosiarka, a nie jak normalny kombajn, nie wiem może się nie znam ale on chyba na kiszonkę to zbiera I to jest sieczkarnia samojezdna. Ale ekspertem nie jestem
Zgłoś
Avatar
SharpSe 2014-11-23, 22:00 1
A ten filmuje i nie reaguje. Kutas
Zgłoś
Avatar
NexorDGE 2014-11-23, 22:11
@maciejas666 Prędzej przy kilkuset
Zgłoś
Avatar
~DMT 2014-11-24, 0:01
Nie wiem, nie jestem ekspertem od rolnictwa, ale skoro tak jak tu się niektórzy wypowiadają że kiszonka i te sprawy, to po chuj ciągnąć za sobą traktor z naczepą która na kilkunastu, jak nie kilkudziesięciu czy na kilku set hektarach spali do chuja ropy ciągnąc ten jebany kontener na przyczepie?! To już nie lepiej samą kosiarkę puścić?Fuck logic..

Dobra ogarnąłem parę filmów i wiem jak to powinno wyglądać. Czyli tak jak na początku napisałem, za dużo jabola
Zgłoś
Avatar
munio163 2014-11-24, 15:53
bogaty rolnik..
Zgłoś
Avatar
Sinecod 2014-11-24, 23:14 1
avalanch napisał/a:

To działa jak kosiarka, a nie jak normalny kombajn, nie wiem może się nie znam ale on chyba na kiszonkę to zbiera I to jest sieczkarnia samojezdna. Ale ekspertem nie jestem



Dobrze młody, masz cukierka od kierownika kołchozu.

Uwaga, pierdolenie specjalisty!
Tak jak ktoś napisał, te 24 m3 (bo tyle ma taka przyczepa jak na filmiku) to jest dosłownie kropelka w morzu. Jak w tym roku cięliśmy kukurydze na kiszonkę to według tego co policzyłem, w ciągu 11 godzin przewieźliśmy jakieś 860 ton. Ogólnie to kukurydza na kiszonkę jest przejebana. Sama sieczkarnia jako nowa i dobrej marki, to MINIMUM 850 000 zł netto, a jak chcemy kolosa z silnikiem V12 24 litry o mocy 1100 koni, to jakieś 2 miliony netto. Do tego spalania liczone w 50-60 litrach na godzinę jak przy tej sieczkarni na filmiku i 120 przy największej na świecie to norma. Do tego jak się doda logistykę (za taką jak na filmiku musi jechać minimum 8 ciągników z takimi przyczepami bo zapełnić taką to jest dosłownie chwila moment) i ile wachy w ciągu dnia się przelewa, to wychodzi na to że rolnictwo nie jest takim tanim byznesem.

I często to teraz tylko po co żeby mieć czym fermentować w biogazowni.

PS- jak kogoś interesuje- to bydle z filmiku, czyli Krone BigX 850 ma silnik V8 od mercedesa o mocy 880 koni i 16 litrów pojemności i jako nowe kosztowało 1.3 mln netto. Traktorek za nią to Deutz-Fahr i poniżej 240 tysi netto nie dało się go dorwać w najbidniejszej wersji, a przyczepa to jedyne 140 tysi. Tanio, co?

PS2- tak, robię w tej branży. Tak, znam się. Tak, jestem agrofilem i swędziała mnie dupa żeby to wszystko napisać...
Zgłoś
Avatar
true_ziemniak 2014-11-25, 10:32
@Sinecod

Witam kolege z branży
Też jeżdżę od kilku lat przy v8, a jeden rok jeździłem przy v12 z przystawką EC9000 - fajna sprawa, bo przy przekaszaniu jedziesz za przystawką obok sieczkarki i ciągnik czysty. Jeżdżę z Fliglem ASW 270, pozdro:)
Zgłoś
Avatar
vond3r 2014-11-25, 10:51
w dupie byli gówno widzieli znawcy jedne
Zgłoś