18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 2 minuty temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:32
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 11:56
Avatar
Lafirynda 2012-01-27, 12:46
Nie zgadzam sie odnosnie wody . Prosty dowod . Odchudzajac sie , zrzucalem 4 kg tygodniowo . Jak tylko odstawilem wode i zaczelem pic wiecej kawy spadlo do 1.5 kg na tydzien .
Zgłoś
Avatar
Nabs 2012-01-27, 12:47 2
Strzelanie palcami nie prowadzi jak to się mówi, do trzęsących rąk.. Przecież to strzela powietrze między naszymi kośćmi.. A największe nieporozumienie to procentowe wykorzystanie mózgu Często nawet w filmach używane (wanted chociażby).

EDIT: @UP

widzisz to zależy jaką wodę piłeś. Kawę z reguły pije się gorącą, wodę przeważnie zimną/letnią. Twój organizm musi tą wodę podgrzać, do takiej samej temperatury jak reszta twojego ciała. W efekcie czego zużywasz więcej energii co łatwo z kolei policzyć. Dziwi mnie to właśnie że dziewczyny o tym nie wiedzą, że pijąc zimną wodę się chudnie, zamiast tego wolą się faszerować jakimiś specyfikami cóż, tak to jest z niewiedzą..
Zgłoś
Avatar
Xenomorph08 2012-01-27, 13:06
tfojastara napisał/a:

overhydration - co za bullshit kurwa, jak człowiek może się przewodnić jak w większości składa się z wody? Picie wody jest w chuj dobre dla całego organizmu i na 100% nikomu nie zaszkodzi.



Wszystko jest trucizną i nic nią nie jest" Paracelsus

Toksyczność zależy to od ilości i stężenia. Wypij kielonek spirytusu - bedzie fajnie, wypij 1l -

Wypicie 8l wody "na raz" powoduje zgon. Przynajmniej tego mnie uczyli.
Zgłoś
Avatar
zeta 2012-01-27, 13:08
Niеbieski napisał/a:



No jak to, nie płynie niebieska?



W moich płynie błękitna
Zgłoś
Avatar
Ratilt 2012-01-27, 13:19
the1funky napisał/a:

To z wodą to akurat nieprawda. Dorosły człowiek wydycha dziennie ok. litra wody i do tego stale się poci. 8-10 szklanek to minimum, bo jak jest ciepło to powinno być więcej



Sporo wody pobiera się wraz z pożywieniem: mięso, warzywa, owoce też zawierają wodę. Tak samo i różne napoje, o których jakoś się zapomina podczas liczenia. Tekst że "trzeba pić butelkę wody dziennie" to było takie reklamowe kłamstewko: kupujcie naszą wodę bo musicie pić 1/dzień
Zgłoś
Avatar
sanger 2012-01-27, 13:33
Minimalne dzienne zapotrzebowanie na wodę to 1,2 litra dziennie w naszych warunkach klimatycznych i ta woda może być przyjmowana zarówno jako picie jak i jako pożywienie i częściowo produkowana jako woda metaboliczna. Bezpieczna dla zdrowia podaż wody jest ograniczona tylko możliwościami filtracyjnymi nerek. Nerki potrafią wyprodukować nawet 30 litrów moczu dziennie - dzieje się tak np. w moczówce prostej przy braku wazopresyny gdy mocz nie jest w ogóle zagęszczany. Przyjęcie ilości wody powyżej tego poziomu dopiero może spowodować przewodnienie i w efekcie rozcieńczenie krwi, nadciśnienie, zaburzenia pracy serca (zaburzenia elektrolitów). Jak widzicie przyjęcie takiej ilości wody by spowodować przewodnienie jest prawie niemożliwe i występuje zazwyczaj tylko w chorobach psychicznych i we wspomnianej moczówce prostej. Mowa o wodzie ubogiej w elektrolity. O wiele bardziej niebezpieczne jest picie wody słonej, ale to inna historia. Pozdrawiam, student medycyny
Zgłoś
Avatar
cossac 2012-01-27, 14:08
@up minimalne zapotrzebowanie to od 2 - 2,5 litra dziennie wody (pożywienie + picie)
spróbuj wypić litr wody słonej i się nie zrzygać. Najniebezpieczniejsza jest woda destylowana która wypłukuje z organizmu sole mineralne. Gdybyś był tym studencikiem to dodałbyś też, że produkuje 30 litrów moczu ostatecznego. Pzdr studencie od studenta medycyny laboratoryjnej (który odpierdala całą diagnostykę za was lekarzyki)
Zgłoś
Avatar
bumcyb 2012-01-27, 14:08
wyjaśni ktoś to z tym wentylatorem?
Zgłoś
Avatar
kermitsl 2012-01-27, 14:30 1
@up w skrocie chodzi o to, ze w pld korei wierza, ze wentylator zuzywa tlen
Zgłoś
Avatar
LarryFoulke 2012-01-27, 14:30 1
@sanger
vod.onet.pl/przedziwne-rodzaje-smierci,przedziwne-rodzaje-smierci,6663...
Od 6:30 - i jak do tego się odniesiesz?
Zgłoś
Avatar
Hubert0501 2012-01-27, 14:33
"If you live in a paradise, free from government regulations, like say, Somalia..."

Padłem
Zgłoś
Avatar
Rynsztof 2012-01-27, 14:52
Space Core!
Zgłoś
Avatar
Aishenbai 2012-01-27, 15:04
Zapotrzebowanie wody zależy od masy człowieka,wieku, trybu życia etc. , nie ma jednej stałej wartości...
Zgłoś
Avatar
sanger 2012-01-27, 15:04 1
@LarryFoulke, Filmik potwierdza to co mówiłem w moim komentarzu : bezpieczny poziom podaży wody jest ograniczony możliwościami filtracyjnymi nerek. Ja mówiłem w ujęciu jednego dnia, więc nie cwaniakuj.

@cossac, No i drugi mądry. Właśnie dlatego to ja jestem studentem medycyny a ty studentem analityki laboratoryjnej żebym to ja wiedział takie rzeczy, a ty żebyś wykonywał badania dla mnie. 1,1 l - ilość wody dziennie NIEZBĘDNA, 2-2,5l przyjmowanej jest z wyboru. Źródło: Patofizjologia Maśliński, więc się na napinaj bo coś ci tyłem pójdzie. I wcale nie musiałem dodawać, że moczu ostatecznego bo w tym wypadku o którym mówiłem mocz pierwotny jest równoważny z moczem ostatecznym. Dalej, mało kto pije wodę destylowaną, a w życiu mamy do czynienia z słodką hipotoniczną i słoną hipertoniczną, więc po co miałem komplikować mój komentarz. Pozdrawiam, przyszły lekarzyna
Zgłoś
Avatar
marcinsud 2012-01-27, 16:46
Ślimaki maja niebieską krew wystarczy skurwiela rozdeptać.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie