18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 19:49
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:52
🔥 Ukraiński dziadek molestant - teraz popularne
Avatar
b2534471@uggsrock.com 2010-12-28, 15:21 2
Fotografia to sztuka - nie wazne sa zasoby sprzetowe a talent !

PS widocznie sie nie myliles
Zgłoś
Avatar
Stew 2010-12-28, 16:00
Widocznie jakiś tragarz czy coś, albo zwykły fake. Bo po chuj komu 3 Canony i 2 Nikony?
Zgłoś
Avatar
szefooo 2010-12-28, 16:21 16
Canony i nikony nie wyślą MMSa. he?
Zgłoś
Avatar
Werterek 2010-12-28, 18:37 1
b2534471@uggsrock.com napisał/a:

Fotografia to sztuka - nie wazne sa zasoby sprzetowe a talent !

PS widocznie sie nie myliles



najwidoczniej się nie myliłem sądząc po tym,aby być kompletnym kretynem i targać wszystkie aparaty...
Prawdziwy kunszt fotografii polega na zrobieniu ponad 1000-ca zdjęć jednym aparatem,a nie 7-mioma...
Zgłoś
Avatar
Ine 2010-12-28, 19:00 5
A moze, po prostu robi zdjęcia wycieczce szkolnej i każdy uczestnik chce mieć to na swoim aparacie? Kurwa, na wycieczki szkolne nie jeździliście?
Zgłoś
Avatar
Ingles 2010-12-28, 22:34 1
Werterek napisał/a:


najwidoczniej się nie myliłem sądząc po tym,aby być kompletnym kretynem i targać wszystkie aparaty...
Prawdziwy kunszt fotografii polega na zrobieniu ponad 1000-ca zdjęć jednym aparatem,a nie 7-mioma...



Chyba jednak jesteś. Dobry obiektyw to koszt ponad czterokrotnie (górnej granicy w zasadzie nie ma) większy niż body, a jeśli musisz robić szybkie zdjęcia to nie będziesz się pierdolił ze zmianą obiektywu na body, tylko kupisz sobie kilka puszek i każda będzie miała na stałe zamontowany jakiś słoik, tak jest po prostu wygodniej jeśli zależy na czasie (jak np. fotoreporterom czy paparazzi).
Jedna puszka i zmiana na niej optyki jest ok jak można sobie każde zdjęcie dopracować, albo jest się po prostu amatorem i ma się czas.
A koleś może najnormalniej w świecie zobaczył babę z chujem i chce jak najszybciej wrzucić na Sadistic bez pierdolenia się ze zrzucaniem zdjęć z karty pamięci. Nie każdy musi sweet focie lustrzanką sobie kurwa robić.
Aha i uprzedzając rozkminę o tym, że koleś ma dwa systemy Cannon i Nikon (oba chujowe ;]) to może być to związane z tym, że każdy z systemów ma w swojej ofercie jakieś szkło o unikalnych właściwościach, rozpierdalające inne szkła w swojej klasie (jak np. seria Limited Pentax).
Zgłoś
Avatar
Werterek 2010-12-28, 22:49
galo11 napisał/a:



Chyba jednak jesteś. Dobry obiektyw to koszt ponad czterokrotnie (górnej granicy w zasadzie nie ma) większy niż body, a jeśli musisz robić szybkie zdjęcia to nie będziesz się pierdolił ze zmianą obiektywu na body, tylko kupisz sobie kilka puszek i każda będzie miała na stałe zamontowany jakiś słoik, tak jest po prostu wygodniej jeśli zależy na czasie (jak np. fotoreporterom czy paparazzi).
Jedna puszka i zmiana na niej optyki jest ok jak można sobie każde zdjęcie dopracować, albo jest się po prostu amatorem i ma się czas.
A koleś może najnormalniej w świecie zobaczył babę z chujem i chce jak najszybciej wrzucić na Sadistic bez pierdolenia się ze zrzucaniem zdjęć z karty pamięci. Nie każdy musi sweet focie lustrzanką sobie kurwa robić.
Aha i uprzedzając rozkminę o tym, że koleś ma dwa systemy Cannon i Nikon (oba chujowe ;]) to może być to związane z tym, że każdy z systemów ma w swojej ofercie jakieś szkło o unikalnych właściwościach, rozpierdalające inne szkła w swojej klasie (jak np. seria Limited Pentax).



Hmmmm...rozkminiam tak,że po pierwsze jebać to,że obiektyw dajmy na to nikkor 55-200 mm jest jakiś zajebisty i kosztuję 1000 ileś złoty jakby był mądry to nie traciłby kasy na 7 aparatów.Kupiłby Canona 5D i by to mu wystarczyło.Poza tym seria Limited Pentax jest z roku 2008 i samo body jak i obiektywy są syfne.Osiągów 100% nie masz.Tak więc Polecam nikon-a d90 z obiektywem 55-200 mm AF-S z ogniskową 4,5 oraz niezawodnego Canona D1000,który jest prosty w obsłudze może nie idealny,ale z pewnością lepszy od limitowanej serii Pentaxa.
Pozdrawiam
Zgłoś
Avatar
lg0r 2010-12-28, 23:29 4
up
o kurwa. weź se jebnij w łeb człowieku, albo zmień forum na jakieś fotopedalskograficzne. a nie mi tu jakieś farmazony odpierdalasz jak mała dziewczynka z piaskownicy o swojej nowej łopatce z fiszer prajsa.
Zgłoś
Avatar
Werterek 2010-12-29, 0:13
lg0r napisał/a:

up
o kurwa. weź se jebnij w łeb człowieku, albo zmień forum na jakieś fotopedalskograficzne. a nie mi tu jakieś farmazony odpierdalasz jak mała dziewczynka z piaskownicy o swojej nowej łopatce z fiszer prajsa.



mleko ?
Zgłoś
Avatar
think666 2010-12-29, 1:33 1
Ale k750 ma całkiem fajny aparat
Zgłoś
Avatar
Stew 2010-12-29, 1:38 4
galo11 napisał/a:



Chyba jednak jesteś. Dobry obiektyw to koszt ponad czterokrotnie (górnej granicy w zasadzie nie ma) większy niż body, a jeśli musisz robić szybkie zdjęcia to nie będziesz się pierdolił ze zmianą obiektywu na body, tylko kupisz sobie kilka puszek i każda będzie miała na stałe zamontowany jakiś słoik, tak jest po prostu wygodniej jeśli zależy na czasie (jak np. fotoreporterom czy paparazzi).
Jedna puszka i zmiana na niej optyki jest ok jak można sobie każde zdjęcie dopracować, albo jest się po prostu amatorem i ma się czas.



Tutaj, mogę się z Tobą zgodzić. OK!

galo11 napisał/a:


Aha i uprzedzając rozkminę o tym, że koleś ma dwa systemy Cannon i Nikon (oba chujowe ;]) to może być to związane z tym, że każdy z systemów ma w swojej ofercie jakieś szkło o unikalnych właściwościach, rozpierdalające inne szkła w swojej klasie (jak np. seria Limited Pentax).



Tutaj to dopiero mnie chłopie rozjebałeś na łopatki Może i Pentax ma jakieś tam 'super rozpierdalące szkło', ale kurwa... Może mi jeszcze powiesz, że lubisz Olympusa? Każdy ma swój gust, dlatego uważam, że to właśnie ten system (Pentax) jest strasznie chujowy.

Werterek napisał/a:



Hmmmm...rozkminiam tak,że po pierwsze jebać to,że obiektyw dajmy na to nikkor 55-200 mm jest jakiś zajebisty i kosztuję 1000 ileś złoty (...)



Zmartwię Cię! Ten Nikkor to amatorska konstrukcja, więc nie jest taki zajebisty jak uważasz.

Werterek napisał/a:

(...) jakby był mądry to nie traciłby kasy na 7 aparatów.Kupiłby Canona 5D i by to mu wystarczyło



Powiedział co wiedział. Ludzie kupują po 2 "Piątki", żeby nie zmieniać obiektywów. Np. 70-200 na jednej, a na drugiej jakaś jasna stałka. Więc ci też są idiotami?

Werterek napisał/a:

Tak więc Polecam nikon-a d90 z obiektywem 55-200 mm AF-S z ogniskową 4,5 oraz niezawodnego Canona D1000,który jest prosty w obsłudze może nie idealny,ale z pewnością lepszy od limitowanej serii Pentaxa.



Ogniskową 4,5? ŻE KURWA CO? Może chodziło Ci o światło?
Aha. A Canon 1000D to entry level, więc skąd wziąłeś stwierdzenie, że jest niezawodny?

No i jeszcze jedno Werterek. Kup sobie słownik, bo kurwica zalewa jak czytam Twoje wypociny.
Zgłoś
Avatar
Ingles 2010-12-29, 9:26 2
Werterek napisał/a:

Hmmmm...rozkminiam tak,że po pierwsze jebać to,że obiektyw dajmy na to nikkor 55-200 mm jest jakiś zajebisty i kosztuję 1000 ileś złoty jakby był mądry to nie traciłby kasy na 7 aparatów.Kupiłby Canona 5D i by to mu wystarczyło.Poza tym seria Limited Pentax jest z roku 2008 i samo body jak i obiektywy są syfne.Osiągów 100% nie masz.Tak więc Polecam nikon-a d90 z obiektywem 55-200 mm AF-S z ogniskową 4,5 oraz niezawodnego Canona D1000,który jest prosty w obsłudze może nie idealny,ale z pewnością lepszy od limitowanej serii Pentaxa.



Idź pan w chuj, nie masz pojęcia o czym piszesz. Mam 20-letnie szkło SMC Pentax-M 50 mm 1.4 i rozpierdala wszystkie obiektywy, które powyżej opisałeś, bo jak napisano później wszystkie one (jak wspomniany przeze mnie pentax) są amatorskie, ale przy świetle 4.5 możesz sobie co najwyżej sweet focie z lampą w domu zrobić, albo podkęcić ISO i cieszyć się z szumów...
Aha i znawco nie ma body Pentax Limited

Fumar napisał/a:

Tutaj to dopiero mnie chłopie rozjebałeś na łopatki Może i Pentax ma jakieś tam 'super rozpierdalące szkło', ale kurwa... Może mi jeszcze powiesz, że lubisz Olympusa? Każdy ma swój gust, dlatego uważam, że to właśnie ten system (Pentax) jest strasznie chujowy.


No tak jak mówisz, każdy lubi co innego (mi na przykład marka Nikon kojarzy się raczej z dziećmi neo, którzy dostali pod choinkę D90 czy D3000, chociaż w pracy mam mikroskop polaryzacyjny Nikon i sprawuje się całkiem sympatycznie), jakbyśmy chcieli pisać o dobrych aparatach pisalibyśmy o Hassach, czy Leicach. Chociaż współczesny Carl Zeiss to już nie to samo co 30 lat temu...
Zgłoś
Avatar
Stew 2010-12-29, 13:39
@up Czyżbyś miał Takumara? Ja mam Super Takumar'a 50mm f/1.4 i jest zajebisty. Szkoda, że manualny.

Co do Nikonów - zgadzam się. Wszyscy 'pro' teraz dostają pod chujankę taki sprzęt i się nim jarają.

A tak btw. Ja ostatnio przeczytałem opinię użytkownika systemu "C", który opisywał mniej więcej tak jedną sytuację:

"Przychodzi do mnie przyszła para młoda i pyta o aparat jakim robie zdjęcia (pierwsze pytanie jakie pada w ogóle), bo pani młoda, słyszała od swojego brata, że "CANON" robi nieostre zdjęcia".

Zgłoś
Avatar
Ingles 2010-12-29, 18:10
@up Takumar to w zasadzie Pentax ;]
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie