18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
ogwroc 2012-08-09, 20:28
Dla mnie sprawa Amber Gold przypomina mi sprawę Optimusa i Romana Kluski. Ale o podobieństwa nie mam zamiaru się rozpisywać. Ważne w tej historii jest to, że pokazuje jak potężne są media i jak potrafią kształtować umysły nawet inteligentnych ludzi jak na sadisticu. Uzasadnienie:

Odpowiedzcie sobie na pytanie o co ta firma jest oskarżona?

Ta afera wygląda tak jakby media was nazwały bandytą bez podania przestępstwa jakiego dokonaliście.
Zgłoś
Avatar
bishfinger 2012-08-09, 20:41
bloodwar
dla uściślenia, piramida finansowa polega na tym że najpierw sam zakupujesz jakiś produkt/usługę a poźniej gdy sprzedaż to samo komuś innemu masz prawo czerpać z tego procent oraz ktoś od kogo to kupiłeś też ma z tego procent itd itd. mankament jest w tym że musi to byc coś straszenie nieopłacalnego dla ostatecznego odbiorcy skoro wiele osób po drodze czerpie z tego zyski.
Prawda odnośnie rynku finansowego jest brutalna, niby nad wszystkim czuwa Komisja Nadzoru Finansów ale tak na prawdę wszystko sprzedawane jest w cztery oczy więc wszystko zależy od wyobraźni konsultanta, doradcy czy jakby go nie nazywać
Firmy pośredniczące w sprzedaży tzw usług finansowych dobrze więdzą że klienci nie czytaja warunków umowy a jeśli dołożyc do tego fakt że praktycznie każdy po 1-2 dniowym szkoleniu może zostac przyjęty do takiej kancelarii, dostac wizytówkę z tytułem "doradca" "specjalista" "konsultant" to już tylko dopełnia się ogrom burdelu w tym kraju.
Co do samego Amber Gold to rozmawiałem z ich doradcą i wydałą mi się to byc dziwna instytucja jednak skala nagonki budzi moje zdumienie, więc pewnie jest w tym drugie dno-naraził się komuś, lub zrobil zbyt dużą konkurencje dla jedynych słusznych banków
Zgłoś
Avatar
Filo1 2012-08-09, 21:08
jako ciekawostkę dodam że Amber Gold miał większość udziałów w OLT Express
Zgłoś
Avatar
lith 2012-08-09, 23:38
@Filo1
No to ciekawostkę wynalazłeś niesamowitą. Swoją droga ja myślałem jak się zabrali za tworzenie tego OLT, że to Amber ma po prostu posłużyć do uzbierania kapitału na zorganizowanie tych linii, a potem sprzątną interes, zostawią ludzi bez hajsu a samoloty będa latały długo i szczęśliwie. Dlatego muszę przyznać, że byłem zaskoczony, że linie padły przed Amberem... widać nie doceniali pozostałych na rynku lotniczym, którzy ich sprzątnęli zanim się rozwinęli
Zgłoś
Avatar
pawelwmd 2012-08-10, 0:36
Znów ten cwel z kompleksami?! Jeszcze ten głos zmieniany..
Zgłoś
Avatar
Hannibal_PL 2012-08-11, 6:05 1
Ja pierdole. Gimbusiarnia dowiedziała się o Amberze z TV-ka i pierdoli głupoty o piramidzie finansowej albo o biednym naganianiu. Prawda leży zapewne pośrodku.

Ja osobiście w stosunku do Ambera mam taką teorię, że może i inwestował w złoto, ale zgodnie z przewidywaniami ekonomistów(pamiętam jak się Amber otwierał) nie da rady tyle zarobić na złocie, żeby nie dość że czerpać zyski to jeszcze dać klientom procent + kapitał. Myślę, że Amber wpuścił całą kasę w OLTa mając nadzieję że to żyła złota i pomysł wypali. Niestety życie pokazało że nie jesteśmy jeszcze gotowi na latanie po kraju. W ostatnich chwilach życia OLTa był nawet filmik na sadolu jak to jeden jedyny tylko pasażer siedział w samolocie i leciał ze Szczecina do Krakowa SAM. Nic dziwnego że linie dopadła plajta jak nie umieją zarządzać miejscem w samolocie. Kasa którą klienci ładowali w Ambera poszła na inwestycje do OLTa która się nie zwróciła. Swoją drogą czego się spodziewać po lokacie która rzekomo przynosi 15%? Lokata wysokiego ryzyka i owszem. Ale nie lokata w stabilne złoto którego skoki cen są minimalne.

OLT Express upadł, to upadł i Amber. A teraz wielki bulwers idiotów i nagonka mediów, którzy myśleli że za frajer nachapają się kasy. Chciwy 2 razy traci...
Zgłoś