18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Szukaj Forum Odznaki Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:32
📌 Konflikt izrealsko-arabski (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: 2024-07-04, 11:38
Akcja "Orzeł może"
booore • 2013-04-17, 11:46
Od 2 maja ma ruszyć akcja organizowana przez radiową Trójkę i "Gazetę Wyborczą", pod patronatem prezydenta, i hasłem "Orzeł może".

Codziennie od 2 maja do 4 czerwca w audycjach i artykułach, Polacy będą namawiani do optymizmu, uśmiechu, pewności siebie i wiary w swój potencjał. Itd. Itp. Artykuł tutaj:
http://www.polskieradio.pl/9/201/Artykul/825014,Orzel-moze-%E2%80%93-wielka-akcja-spoleczna

Cytat ze strony GW:
Cytat:

My, Polacy, mamy problem z wolnością. Umiemy za nią tęsknić i o nią się bić, ale nie potrafimy się nią cieszyć. Gdyby część polskiej prawicy brać poważnie, musielibyśmy uznać, że nadal tkwimy pod zaborami, w "niemiecko-rosyjskim kondominium", że targowica, zdrada i hańba! Uszy puchną, głowa boli.


http://wyborcza.pl/1,75248,13752808,Orzel_moze.html

Akcja ma stosowny "plakacik", z wierszowanym hasełkiem.



Pytanie.
Właściwie, dwa pytania:
1. Jaki gest wykonuje orzeł na "plakaciku", co on właściwie oznacza?
2. Czy "my, Polacy" mamy według was obecnie "problem z wolnością", polegający na tym że nie umiemy się nią cieszyć w naszym kraju?

Bonusik:
Cytat:

Na koniec 2010 r. na kontach zmarłych rencistów znajdowało się aż 8,4 mld zł. Obecnie ci renciści już nie żyją, więc zniknęły ich konta emerytalne. Jednak pieniądze z tych kont nie zostały przeksięgowane, jak wymaga tego prawo, na fundusz rentowy. Gdzie zatem są te pieniądze? Ekonomista i były wiceminister finansów, Cezary Mech, badający sprawozdania finansowe ZUS, twierdzi, że pieniądze te "wyparowały". Nie ma ich ani tam, gdzie były poprzednio, ani tam gdzie powinny były się znaleźć po śmierci rencistów. Kilka miliardów złotych po prostu zniknęło, rozpływając się w "rządowej przestrzeni".


http://zus.pox.pl/zus/zniknelo-8-miliardow-zl-z-kont-emerytalnych-w-zus.htm
Zgłoś
Avatar
polslav 2013-04-18, 8:54
WYBORCZA????? PHI.... "Nie polezie orzeł w gówna" koniec kropka
Zgłoś
Avatar
D................d 2013-04-18, 14:12
A może zorganizujemy akcję "Weź kamienia, idź na Wiejską"?

KURWA!! Jak ja mam dosyć tej jebanej, walącej mnie w dupę od momentu kiedy otworzę oczy beznadziei!
Zgłoś
Avatar
opo5 2013-04-18, 14:17
to taki przekaz od premiera chyba

Zgłoś
Avatar
VectorOPC 2013-04-18, 14:17 2
Wspieram akcję "Ożeł Morze"
B.Komorowski
Zgłoś
Avatar
Orissa 2013-04-18, 14:18 12
Do tego trzeba mieć specjalny dekoder:

Zgłoś
Avatar
szpoq 2013-04-18, 14:22 3
No macie racje. Nie mamy sie za bardzo z czego cieszyć. Zamiast wolności mamy 400 euro na miesiąc, rozrośnięty aparat państwowy(biurwy) który musi utrzymać klasa średnia która zdupia z kraju, państwo nie ma pieniędzy, a rządzący mają 2 pomysły na radzenie sobie z tym - podwiższanie podatków i wyprzedaż tego co nasze ruskim i Niemcom(tych kurw nawet nie bede pisał z dużej litery...i nie mam nic do zwykłych ludzi, tylko do tych, którzy pociągają za sznurki).

Mogę płacacić jeszcze wyższe podatki, ale widząc/mając pewność że nie są roztrwaniane.
A jeśli "zwalnianie urzędnika z pracy jest niekonstytucyjne" to znaczy tylko tyle że trzeba zmienić konstytucje.
Zgłoś
Avatar
Kuriki 2013-04-18, 14:23
Jak by mi połowy pensji w postaci bzdurnych podatków nie zabierali to bym się uśmiechnął może...
Zgłoś
Avatar
gabrychchch 2013-04-18, 14:24 2
no nie nie jesteśmy pod zaborami, a narzucane nam przez UE dyrektywy są dobrowolne i bez żadnych konsekwencji możemy się do nich nie stosować. Państwo, którego bogactwem naturalnym jest węgiel pod groźbą kar musi ograniczać emisje CO2 do atmosfery i przestawiać się na energię "ekologiczną" bo Niemcy tak robią. I tu cytat z filmu "w nich amerykanie przez 50 lat pompowali dolary, w nas ruskie Marksa i Engelsa".
Zgłoś
Avatar
Din 2013-04-18, 14:30 14
Dziś w gównie wyborczym; specjalny dodatek dla prawdziwych Polaków! Mega-hit z Korei Północnej i dawnego ZSRR!
Zgłoś
Avatar
KuroNoTenshi92 2013-04-18, 14:46
@oponaodjelcza

To co takiego mają zrobić? Mają Ci zabrać cały majątek łącznie z guzikami w kieszeni i za te grosze(bo pewnie wielce roszczący plebsie nie masz dużo) wybudować fabrykę?
Zgłoś
Avatar
booore 2013-04-18, 14:50
Cytat:

Polska znalazła się na 21. miejscu pod względem warunków i jakości życia dzieci wśród 29 najbardziej rozwiniętych krajów świata - wynika z najnowszego raportu UNICEF. Badano także subiektywne odczucie szczęścia dzieci - 20 proc. polskich dzieci jest niezadowolonych.

Zaprezentowany w środę w Warszawie raport to wyniki analizy warunków i jakości życia dzieci obejmujący pięć obszarów ich życia: warunki materialne, zdrowie i bezpieczeństwo, edukację, zachowania i ryzyka oraz warunki mieszkaniowe i środowisko.



Wyprzedzamy Rumunię.
Zgłoś
Avatar
ddss 2013-04-18, 15:07
Polaku nie bądż ponury .
Rozwiń skrzydła ! I huj do dziury !
Zgłoś
Avatar
m................1 2013-04-18, 15:19
Cytat:

Od 2 maja ma ruszyć akcja organizowana przez radiową Trójkę i "Gazetę Wyborczą"



Tyle wystarczy.
Zgłoś
Avatar
Peter-Norivotset 2013-04-18, 16:01
Donald matole, twoj rzad... !
Zgłoś
Avatar
cerastes 2013-04-18, 16:02 1
Kiedyś gdy książki miały wielką wartość, a prawda historyczna była wartością państwową.. historykom nierzetelnym i przekłamującym prawdę ucinano dłonie..

Chcą zrobić ze społeczeństwa debili, nie umiejących dostrzegać problemów.. na siłę karzą się Nam uśmiechać i pewnie wyśmiewać tych którzy jednak patrzą realnie..

z następnym numerem Gówno Prawdy okulary gratis.. lans jest najważniejszy..



..
Zgłoś