18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (7) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Szukaj Forum Odznaki Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: 56 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 11:38
Akcja "Orzeł może"
booore • 2013-04-17, 11:46
Od 2 maja ma ruszyć akcja organizowana przez radiową Trójkę i "Gazetę Wyborczą", pod patronatem prezydenta, i hasłem "Orzeł może".

Codziennie od 2 maja do 4 czerwca w audycjach i artykułach, Polacy będą namawiani do optymizmu, uśmiechu, pewności siebie i wiary w swój potencjał. Itd. Itp. Artykuł tutaj:
http://www.polskieradio.pl/9/201/Artykul/825014,Orzel-moze-%E2%80%93-wielka-akcja-spoleczna

Cytat ze strony GW:
Cytat:

My, Polacy, mamy problem z wolnością. Umiemy za nią tęsknić i o nią się bić, ale nie potrafimy się nią cieszyć. Gdyby część polskiej prawicy brać poważnie, musielibyśmy uznać, że nadal tkwimy pod zaborami, w "niemiecko-rosyjskim kondominium", że targowica, zdrada i hańba! Uszy puchną, głowa boli.


http://wyborcza.pl/1,75248,13752808,Orzel_moze.html

Akcja ma stosowny "plakacik", z wierszowanym hasełkiem.



Pytanie.
Właściwie, dwa pytania:
1. Jaki gest wykonuje orzeł na "plakaciku", co on właściwie oznacza?
2. Czy "my, Polacy" mamy według was obecnie "problem z wolnością", polegający na tym że nie umiemy się nią cieszyć w naszym kraju?

Bonusik:
Cytat:

Na koniec 2010 r. na kontach zmarłych rencistów znajdowało się aż 8,4 mld zł. Obecnie ci renciści już nie żyją, więc zniknęły ich konta emerytalne. Jednak pieniądze z tych kont nie zostały przeksięgowane, jak wymaga tego prawo, na fundusz rentowy. Gdzie zatem są te pieniądze? Ekonomista i były wiceminister finansów, Cezary Mech, badający sprawozdania finansowe ZUS, twierdzi, że pieniądze te "wyparowały". Nie ma ich ani tam, gdzie były poprzednio, ani tam gdzie powinny były się znaleźć po śmierci rencistów. Kilka miliardów złotych po prostu zniknęło, rozpływając się w "rządowej przestrzeni".


http://zus.pox.pl/zus/zniknelo-8-miliardow-zl-z-kont-emerytalnych-w-zus.htm
Zgłoś
Avatar
oponaodjelcza 2013-04-17, 12:09 66
Pewnie, bo prościej wydać kasę i zrobić kampanię o uśmiechaniu się i optymizmie, niż rozwiązywać faktyczne problemy. A kto widzi problemy, ten jest ponury i nie umie cieszyć się wolnością. Co za chory kurwa kraj...

Jedyne co mi się kojarzy z tą akcją, to "Myślę pozytywnie" Sokoła.
Zgłoś
Avatar
borisklinga 2013-04-17, 12:27 4
Oczywiscie że polacy maja problem z wolnością, po prostu nie umieją tego uszanowac ani sie nią cieszyć. Polacy są najbardziej efektywni i skuteczni gdy ktoś trzyma ich za pysk, są w niewoli lub pod okupacją.

Dlaczego w polskich firmach kazdy sie skarży, ze zly szef, ze malo sie zarabia, ze niechcą dać wolnego, ze cos ze ktoś ze zle, wlasnie dlatego polak ktorego sie kopie po dupie, jest zastraszony będzoe bardziej wydajny no i nie będzie sie stawiał.

Opamiętajcie sie, jesteśmy królewskim rodem z tysiącletnią tradycją, nasi przodkowie byli rycerzami.

Nie dajcie soba poniewierać
Zgłoś
Avatar
pisage 2013-04-17, 12:36 5
1. Jaki gest wykonuje orzeł na "plakaciku", co on właściwie oznacza?
- w krajach Ameryki Południowej jest to zaproszenie do odbycia stosunku analnego, niekoniecznie dobrowolnego
- W reklamach stylizowanych na włoskie oznacza zachwyt nad próbowaną potrawą, ale już we Francji oznacza zero, czyli jedzenie było do bani.

Na szczęście jesteśmy w Polsce i oznacza tylko zmuszanie do sztucznego uśmiechu.
Zgłoś
Avatar
Stoho 2013-04-17, 12:54 12
GW??? nie dziekuje!
Zgłoś
Avatar
kkubam 2013-04-17, 12:59 21
Dla Pana Prezydęta powinna być specjalna wersja akcji: "Ożę morze"
Zgłoś
Avatar
cys23 2013-04-17, 13:08
pierd*licie farmazony!

prezydent daje wam całe 3 dni motywacji...! Więc głowy do góry, smutasy!

Orzeł Może!
Zgłoś
Avatar
kufel01 2013-04-17, 13:09 4
W Opolu Gw będzie promować wartości rodzinne w marszu na który idę razem z synkiem. I mam wyjebane na wasze sranie żarem o GW , itd.... marsz ma być "protestem" przeciwko pedalskim związkom i innym pedalskim gównem jakie próbują Palikot z rudym cwelem przepchac w postaci ustawy.
Zgłoś
Avatar
werther 2013-04-17, 13:20 2
Vegeta (kółko ułożone z palca wskazującego i kciuka)
W Polsce i krajach anglosaskich gest ten oznacza, że wszystko jest dobrze. We Francji jest równoznaczny z zerem. W Japonii symbolizuje pieniądze. W Brazylii i innych krajach Ameryki Południowej, Rosji i Azji jest odczytywany jako wulgarny gest seksualny. W Niemczech, Grecji, Turcji i Hiszpanii jest uważany za odwzorowanie odbytu.
Zgłoś
Avatar
booore 2013-04-17, 14:10
Człowiek uczy się całe życie.
Mnie się dotąd wydawało, że "wszystko w porządku" symbolizuje uniesiony kciuk, a ten gest "kółeczka" to raczej kojarzyłem z obrazem typu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Jewish_merchants_in_XIX_century_Warsaw.PNG
Dobrze wiedzieć.
Zgłoś
Avatar
Gus 2013-04-17, 15:07 7
Skurwiele mają tupet.
Zgłoś
Avatar
Svetlan 2013-04-17, 16:16 3
Orzeł 'skrzydła do góry', który pokazuje, że ma odbyt taaaki szeroki.

Już tłumaczę. Poddajcie się i dajcie się ruchać dobrowolnie. Dobrowolna kara zawsze lepsza niż przymus.

Wolni będziemy jak będziemy mieli choć trochę uwolniony rynek i prostsze precyzyjniejsze prawo. Pierdolę sytuację, gdzie mam z góry narzucone na co mam wydawać moją pensję i jak mam żyć.
Zgłoś
Avatar
Szron 2013-04-17, 22:00 4
Jebać rezydęta myśliwego. Jebać gazetę wybiórczą. Jebać ich pomysł na "uśmiech narodu".

Orzełek symbolizuje - poddaństwo.

Powinno się tych kurwiszonów pozamykać w klatkach za bezprawne przerabianie symbolu narodowego.
Wsadzić te wszystkie małpy z Wiejskiej do jednej klatki - tak, wtedy było by to zabawne. Wtedy bym się Uśmiał. Ale małp już bym nie pozwolił wypuścić. Codzienna darmowa beka z rana.
Zgłoś
Avatar
bovski 2013-04-17, 23:20 1
Teraz wyborcza będzie leczyć Polaków z kompleksów, w które od wielu lat usilnie stara się nas wpędzić. Dooobrzee....
Zgłoś
Avatar
S................n 2013-04-17, 23:41
To jakiś żart?
Zgłoś