18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Szukaj Forum Odznaki Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:41
📌 Konflikt izrealsko-arabski (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: 2024-07-04, 11:38
Avatar
radek225 2011-02-25, 19:10
Nie wiem po co ta wojna między Windą, Maciem, a Linuxem. Niech każdy zostanie przy swoim systemie. Ja od ponad roku mam na swoim laptopie Linuxa Mint (remiks Ubuntu) i Windowsa XP. Cenię go sobie za szybkość, brak zawiech, kernel paniców (odpowiednik windosowskiego blue screena). Działa na nim wszystko prócz najnowszych gier, ale to mi nie przeszkadza, bo w gry nie gram. Na Windowsie robię to, czego nie da się zrobić na pingwinie. A Mac OS? To nic innego jak Unix z ładną powłoką graficzną za którego trzeba słono zapłacić. Linux ciężki w obsłudze? Jeśli ktoś wykorzystuje więcej niż 5% zdolności swej mózgownicy to i z Linuxem da sobie radę. Są przecież w internecie polskojęzyczne fora na których wszystko jest wyjaśnione.
Zgłoś
Avatar
Arni. 2011-02-25, 23:40
Cytat:

Nie wiem po co ta wojna między Windą, Maciem, a Linuxem. Niech każdy zostanie przy swoim systemie. Ja od ponad roku mam na swoim laptopie Linuxa Mint (remiks Ubuntu) i Windowsa XP. Cenię go sobie za szybkość, brak zawiech, kernel paniców (odpowiednik windosowskiego blue screena). Działa na nim wszystko prócz najnowszych gier, ale to mi nie przeszkadza, bo w gry nie gram. Na Windowsie robię to, czego nie da się zrobić na pingwinie. A Mac OS? To nic innego jak Unix z ładną powłoką graficzną za którego trzeba słono zapłacić. Linux ciężki w obsłudze? Jeśli ktoś wykorzystuje więcej niż 5% zdolności swej mózgownicy to i z Linuxem da sobie radę. Są przecież w internecie polskojęzyczne fora na których wszystko jest wyjaśnione.



Wybacz ale w świecie gdzie gry tworzone sa pod konsole a potem wydawane wersje na pc'ta , gdzie gra przypomina film, w którym musisz kliknąć w odpowiednim momencie, jest w chuj liniowo , nie oczekuj, że nagle te ciemne istoty nauczone do klikania jednego klawisza zaczną szukać w necie tipsów typu jak zainstalować jakąś kamerke w linuchu*

Tak nasze społeczeństwo jest zidiociałe i nic nie poradzimy z tym
pozdr

*przykład bez sensu tak dla przykładu
Zgłoś
Avatar
Francisco Franco 2011-02-26, 0:04
worms249 napisał/a:


Zacytowałem tylko fragment bo nie chce mi się zaśmiecać tematu.

Zacznę od tego, że do używania linuxa WCALE nie jesteś zbyt tępy,
Sam używam już go chyba 3 miesiąc i złego słowa powiedzieć nie mogę, szybkość, niezawodność, brak aż tylu wirusów, to tylko parę atutów tego systemu.

A co do MAC'a, to zależy od użytkownika, czy przypadnie mu do gustu czy nie. Ja osobiście bym się na niego nie skusił z powodu ceny i funkcjonalności, bo jeśli chodzi o programy to jest na poziomie zbliżonym do linuxa, może z wyjątkiem Adobe Ps.

Ps. Na ,MAC'ach bawię się w szkole więc trochę o nich wiem.



Na linuxa nie ma wirusów
Linux
Zalety:
-szybki
-szybszy
-najszybszy
-funkcjonalny
-za free
-open source zero szpiegowskiego gówna od microsoftu
-brak wirusów
-po pewnych modyfikacjach wygląda świetnie (nie kosztem szybkości)
-trudność - zalezy od oprogramowania polecam ubuntu(łatwy i wszechstronny)
-wszystkie programy są za free (zdarzają się wyjątki)
-wiele portali wsparcia dla oprogramowań linuksowskich (np. Ubucentrum)
Wady:
-bywają problemy z nagłym wyłaczeniem (rzadkoo)
-bugi (napewno znacznie mniej niż w windzie)
-średnio działają gry
-brak świetnego programu graficznego (PS na wine laduje sie niewiadomą ilosc czasu)
-trzeba pomyslec i sie uczyc ( konsola, kilka komend itd.)
Zgłoś