18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 22 minuty temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 2024-09-13, 13:31
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 8:18
Anonimowość - nigdy nam jej nie zabronicie!
J................V • 2014-01-16, 20:00


Cytat:

Przy okazji zadym towarzyszących ostatniemu “marszowi niepodległości” podczas którego neofaszyści wszczynali burdy atakując min. warszawskie skłoty, po raz kolejny powrócił pomysł wprowadzenia zakazu maskowania twarzy podczas demonstracji.

Pomysł ten podchwytują ochoczo zwolennicy “ładu i porządku” społecznego, jako ich zdaniem skuteczną metodę na ograniczenie zadym w przyszłości. Poniżej przedstawimy kilka naszych argumentów przeciwko temu pomysłowi.
Po pierwsze maskowanie twarzy towarzyszy nie tylko spędom nacjonalistów w Warszawie w dniu 11.11.

Podczas wielu pikiet i manifestacji w obronie praw pracowniczych widać ichuczestników zasłaniających twarze w obawie przed reakcją pracodawcy na udział pracownika w proteście.

Wielu antyfaszystów zakrywa swoje twarze podczas demonstracji nie chcąc być potem rozpoznawalnym na osiedlu na którym mieszkają faszyści gotowi zaatakować taką osobę.

Każdy słyszał o stronie RedWatch na której neonaziści zamieszczają zdjęcia “zdrajców rasy”.

W wielu przypadkach maskowanie twarzy jest elementem artystycznego charakteru ulicznego hepeningu, np. maski zwierząt na twarzach osób biorących udział w akcjach pro animalistycznych. Podobnie ma się sprawa z
osobami utożsamiającymi się z ruchem Anonymous.

Poza tym czy szalik w mroźny dzień lub przyciemniane okulary gdy jest słońce, to już maskowanie twarzy?

Dodatkowo uważamy, że walka z jakimikolwiek problemami społecznymi polegająca na ograniczaniu praw obywatelskich jest najmniej skutecznym sposobem na rozwiązywanie problemu. W ten sposób nasze społeczeństwo zabrnie w ślepą uliczkę ograniczeń praw obywatelskich co prędzej czy później obróci się przeciwko nam.

Wprowadzenie zakazu maskowania twarzy to pójście na łatwiznę a nie faktyczne rozwiązanie problemu.



Podchwycone stąd

Co myślicie na ten temat? Zgadzacie się z pomysłem rządu czy jesteście przeciwko ?
Zgłoś
Avatar
tararira 2014-01-17, 14:37
uważam że każda osoba manifestująca powinna mieć prawo do manifestowania tego w taki sposób jaki sobie wybrała, pod warunkiem że nie niszczy ani nie atakuję niczego/nikogo (fizycznie). Takie powinny być ramy tego czego nie wolno a co wolno na demonstracji i tyle w temacie.
Ale nie o tym chciałem pisać.
Zastanawiam się czy nie warto byłoby wprowadzić takiego rodzaju przepisu raczej od strony władzy, np każdy policjant uczestniczący w demonstracji powinien posiadać jakieś duże i widoczne oznaczenie umożliwiające jego identyfikację w razie przekroczenia lub niedopełnienia obowiązków (np coś do czego miałaby np prokuratura na wniosek sądu).
Nie jestem przeciwnikiem policji, po prostu jako internetowy napinacz i wielki entuzjasta ulicznego mordobicia (ale tylko oglądanego z ciepłą herbatką przy komputerze) widziałem już mnóstwo sytuacji takiego dwuznacznego zachowania tych organów w czasie demonstracji.
Zgłoś
Avatar
WalniętyKnur 2014-01-17, 14:42 1
neofaszyści. Dziękuję, dalej nie czytam
<lewackiepierdolenie>
Zgłoś
Avatar
olexo456 2014-01-17, 14:47 3
Wypad stąd brudasy
Zgłoś
Avatar
pawil006 2014-01-17, 14:59 1
kazdy normalny człowiek nie potrzebuje twarzy maskować. Normalnie nikt nie zakazuje tego maskowania, jest to środek do znalezienia osób które zaburzają porządek który jest ogólnie przyjęty.
Niestety chcąc żyć wśród ludzi trzeba się zgodzić na ograniczenia swojej wolności w ten czy inny sposób.
Jeśli ktoś ze swojej wolności chce korzystać w sposób szkodliwy to nie ważne czy lewa czy prawa strona, każda strona mu tą wolność ogranicza. Jak dla mnie zakaz maskowania twarzy na zgromadzeniach jest sensowny. Tak samo jak i na meczach czy innych wydarzeniach o wysokim ryzyku dewastacji czy zamieszek.
Zgłoś
Avatar
miodek_1 2014-01-17, 15:00 2
Hmmm, a co jeśli kibole to ukryta propaganda islamu , a kominiarka ma upodabniać ich do kobiet w burkach ?
Zgłoś
Avatar
rondżeremi 2014-01-17, 15:38 1
z zaslonietym ryjkiem wygladaja jak miss emiratow arabskich
Zgłoś
Avatar
maddog77 2014-01-17, 19:50
Gdzie można zapolować na te 161 crew?
Zgłoś
Avatar
femi666 2014-01-17, 23:32
Wg mnie na manifestacjach pokazać gęby i tyle.
Na co dzień chodzę w wind stoperze bo zimno piździ a ja ciepło lubię, miałem parę razy trzepanko kieszeni przez policje za to, że z zakrytą twarzą chodziłem. Najlepiej jak biegasz w czymś takim, a lubię biegać , to policja potrafi zajechać radiowozem
Wracając do tematu, na manifestacjach twarze pokazywać, syndrom kozaka zniknie.
Zgłoś