18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 19:24
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 2024-09-13, 13:31
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 21:17
Atak mediów na Radwańską
o................n • 2013-07-05, 4:46
Nagonka na Radwańską czas start...

otóż dziś sobie przeglądałem mój ulubiony portal TVN24, który zawsze rzetelnie nazywa sprawy po imieniu (np nazywa Kaukaskich terrorystów "rebeliantami") i trafiłem na coś ciekawego:



Patrzę na to i myślę "No i chuj. Przecież podała rękę". No ale czytam i tylko coraz bardziej kiwam głową z zażenowaniem:

Cytat:

Niegrzeczne zachowanie

"Zdaję sobie sprawę, że Lisicki nie jest specjalnie popularna wśród innych zawodniczek, ale zachowanie Radwańskiej było niegrzeczne" - ćwierknął dziennikarz "Daily Mail" Alex Kay.

Zachowanie Polki nie spodobało się również słynnemu Bradowi Gilbertowi, byłemu trenerowi Andre Agassiego, Andy'ego Roddicka i Andy'ego Murraya, który zawsze deklarował sympatię do Radwańskiej. "Agi Rad poszła od razu do szatni i nie poczekała na Boom Boom (taki jest pseudonim Lisicki - red.)".

Humorystycznie do całego zdarzenia podszedł Christopher Clarey z "International Herald Tribune" i "New York Timesa". "Długi mecz. Szybki uścisk rąk" - napisał na Twitterze.

"Zostanie zapamiętane na lata"

"To podanie ręki zostanie zapamiętane na lata" - wieszczy z kolei na swoim profilu dziennikarz "New York Timesa" Ben Rothenberg.

Część dziennikarzy pocieszała Polkę, że zagrała dobry mecz. - Wolałabym grać źle i wygrać - odpowiedziała na komplementy.



Moja reakcja? ŻAŁOSNE! ŻAŁOSNE KURWA!

Wiecie dlaczego? Ponieważ teraz mamy atak jaka to Radwańska niewychowana, jak słoma jej z butów wystaje, a to podanie ręki przejdzie do historii itp. I tu kurwa chuj! Bo w tenisie zdarzały się takie akcje, że czasem nawet piłkarze wydają się bardziej kulturalni - ile razy łamano rakiety, ile razy rzucano rakietami w sędziów, publiczność, ball menów... ILE RAZY W OGÓLE NIE PODANO RĘKI. Kurwa, taki Marat Safin to chyba z 50 razy nie podawał ręki po przegranych pojedynkach, sędziów obrzucał plugawymi epitetami i nic! Tego nie zapamięta publiczka. No ale podanie ręki z krzywym spojrzeniem już tak -_-

I żeby nie było, że pierdolę dla samego pierdolenia - w tenis ziemny napierdalam już od ponad 15 lat, byłem zawodnikiem PZT i grałem również na zawodach rangi ITF i wiem z pierwszej ręki jak to jest napierdalać 4 godziny tylko po to, żeby dostać w dupę i nie być w stanie osiągnąć życiowego sukcesu.

Otóż można mówić, że tak, powinna się uśmiechnąć "bo wypada", tak powinna zaczekać "bo wypada" ale tak może mówić tylko laik, który nigdy nie grał i nie zna smaku PRAWDZIWEJ porażki. Nie przegranie na osiedlowym turnieju, a przegranie na zawodach do których się przygotowywało CAŁE ŻYCIE i poświęciło dla tych chwil bardzo dużo.

Teraz zaczyna się pierdolenie w TVN przez pseudo-redaktorów, że:
Cytat:

"Już w trakcie spotkania można się było przekonać, że Polka jest rozstrojona psychicznie. W pewnym momencie Radwańska, która z reguły podchodzi do gry "na zimno", rzuciła rakietą, co praktycznie jej się nie zdarza."



No to teraz wyłuskam, dlaczego bronię w tej sprawie Radwańskiej:

Otóż Radwańska nie gra w tenisa od wczoraj, nie jest Janowiczem, który dopiero zaczyna swoją przygodę ze sportem. Osobiście ją pamiętam na mistrzostwach Polski które odbywały się w 1999 roku bo to były pierwsze mistrzostwa które oglądałem na kortach KKT Wrocław. Radwańska konkretnie walczy o pozycję w raningu WTA od 2005 roku, a od 2007 jest w czołówce. I to właśnie wiek jest głównym "clue" - lata lecą, nowi, świeży zawodnicy ciągle przychodzą, a tytułu Wielkoszlemowego jak nie było tak i nie ma...

Bardzo możliwe, że dziś widzieliśmy ostatni raz w historii Radwańską tak daleko w Wielkim Szlemie - na syntetycznych nawierzchniach przegrywa w Williams, a i Szarapowa sobie radzi na tej nawierzchni, mączka to domena Rosji... pozostaje trawa, która ze wszystkich nawierzchni jest największą kurwą - piłka najlepiej lata na syntetyku, na mączce lata najwolniej, a na trawie najszybciej i jest bardzo nieprzewidywalna... na trawie de facto wygrywa nie ten kto jest najsilniejszy czy najzwinniejszy, a ten kto potrafi wytrzymać mocne uderzenie i grać serwis-siatka.

Wszystkie "asy" pokroju Szarapowej czy Williams odpadły i zostało i Radwańska trafiła na przeciwniczki, które były na jej siły. I ona o tym wiedziała i chciała wygrać - po prostu. Nie ma w tym żadnej magii - ona chciała wygrać i jako pierwsza Polka (i Polak) sięgnąć przynajmniej po srebrny talerz (nagroda za drugie miejsce)...

Nie udała się ta sztuka, ale nie można powiedzieć, "że może za rok" bo to już nie te lata - możliwe, że już nigdy nie przebije się do "połówki". Po takim "szkicu sytuacyjnym" pewnie i wy rozumiecie, że nerwy były ogromne i zawód łamie serce.

Takie zawody z tak ułożonymi przeciwnikami zdarzają się niezwykle rzadko, to była duża szansa Radwańskiej i jej nie udało się jej wykorzystać, mimo, że czekała na tą chwilę całe życie - oczywiście, że są nerwy i rzucanie rakietami - przecież gra idzie o ogromną stawkę...

A tu kurwa wyskakują pizdy, które nigdy nie były nawet notowane w ITF (szczebel przed ATP) z tekstem "ten uścisk zapamiętamy na długo" Wg mnie to skandal, że tacy ludzie mają jeszcze pracę i strasznie się dziwię, że trener Agassiego, który też miał odpały czy Roddicka, który nie raz, nie dwa bulił grzywny, pieprzy, że Radwańska nie ładnie się zachowała

TVN24 też kurwa pokazał "klasę" - powinni stworzyć potężny front i bronić Radwańskiej na wszystkie sposoby, ale chuj, lepiej powielać newsy i tweety ludzi, którzy nie wiedzą nic o sporcie...


No ale to pewnie cicha zemsta za sadistic.pl/agnieszka-radwanska-o-telewizji-tvn-vt192904.htm

No i na koniec powiem dlaczego tak mało mówi się o Radwańskiej - otóż Radwańska była już w pierwszej 30 WTA w 2007 roku, ale wtedy dostawaliśmy ochłapy newsów. Tak trwało aż do 2010-2011 kiedy to Radwańska stała się jedną z czołowych zawodniczek i nie dało się już tylko wspominać. Dlaczego zapytacie. Dlaczego Małysz już po swym pierwszym wygranym turnieju był wyniesiony na wyżyny, Janowicz po przebiciu się do III rundy został "objawieniem", a Radwańska po staniu się 20 rakietą świata zyskała tylko parę newsów?
Otóż dlatego, że tata Radwańskiej jasno dał do zrozumienia i PZT i mediom, żeby się pierdolili, bo kiedy był czas pomagać i promować to oni mieli wyjebane, ale teraz kiedy pojawiły się sukcesy to nagle wielka radość i wsparcie. Radwańscy wyrzucili praktycznie wszystkie pieniądze na budowę kortu i wyjazdy na zawody, tenis był pierwszym i ostatnim priorytetem w rodzinie i cudem udało się Radwańskiej przebić do wielkiego sportu. Jaka w tym czasie była pomoc Polskiego Związku Tenisowego czy rządu lub mediów? ŻADNA. Dlatego przez długi okres za granicą w magazynach rozpisywali się o Radwańskiej, a u nas pisano o pogodzie... Polska :/

Na koniec łapcie pokaz "kulturwy" tenisowej w 2010 roku i porównajcie ten filmik z nagonką jaką teraz robią za krzywe spojrzenie...



9:12
Zgłoś
Avatar
kulas122 2013-07-05, 13:45
Jebnijcie sie w glowy. Grasz mecz, jestes faworytem wiesz ze mozesz wygrac a dostajesz wpierdol. Nie no pełna radosc. Jeszcze jak jej nie lubi to ją tam powinna wycałowac i sie cieszyc razem z nia. Kurwa w zyciu nic nie zrobilsicie a sie sracie. Podala jej reke i nara po co wgl drazyc temat. A znawca tenisa niech sie troche doszkoli bo za bardzo chyba uwierzyl w to ze jest znawca.

A no i w chuj skonczona jest w tym sporcie. 24 lata. Mysle ze to byla ostatnia szansa cos ugrac ;o
Zgłoś
Avatar
Caravaggio 2013-07-05, 14:36 1
Chwila moment - takie sa tradycje Wimbleddonu, ze rywale po meczu schodza razem (zreszta nie bez powodu wszyscy w Londynie biegaja na biało, tylko to jest akurat w przepisach). Agnieszka nie wykorzystala jednej z najlepszych szans na wygranie turnieju Wielkiego Szlema (brak Azarenki, Szarapovej i Williams) wiec sie wkurwiła, tupnela nóżką i poszła jak niepyszna. Nikt jej tutaj nie obrazal jak w Izraelu od katolickich dziwek, po prostu sie wkurwila, bo dala zajebisty mecz a przegrala. Tyle.
Zgłoś
Avatar
PanMarian 2013-07-05, 15:27
Ogolnie dobry tekst nawet, rzeczywiscie trudno byloby sie nie wkurwic na jej miejscu, po prostu pokazala, ze nie chce byc jako sportowiec zadnym autorytetem dla dzieciakow, tylko po prostu grac, przynajmniej ja tak to widze. No ale
DUST DEVIL napisał/a:

Otóż dlatego, że tata Radwańskiej jasno dał do zrozumienia i PZT i mediom, żeby się pierdolili, bo kiedy był czas pomagać i promować to oni mieli wyjebane, ale teraz kiedy pojawiły się sukcesy to nagle wielka radość i wsparcie. Radwańscy wyrzucili praktycznie wszystkie pieniądze na budowę kortu i wyjazdy na zawody, tenis był pierwszym i ostatnim priorytetem w rodzinie i cudem udało się Radwańskiej przebić do wielkiego sportu. Jaka w tym czasie była pomoc Polskiego Związku Tenisowego czy rządu lub mediów? ŻADNA.

Przepraszam, ale wyglada mi na to, ze po prostu strzelila focha, w Polsce sa miliony mlodych sportowcow, ktorzy rowniez nic nie dostaja, wiec nie widze w tym nic specjalnego, i przypominam, ze pieniadze rzadowe sa pieniedzmi ludzi, a ja, podobnie jak pewnie duza czesc Polski nie zyczylaby sobie, aby ich pieniadze wydawac na sportowcow, ktorzy sa im prawdopodobnie obojetni. Jak tak ci zalezy to zaloz organizacje charytatywna "Mlodzi sportowcy" albo cos w tym stylu, i zbieraj sobie do woli, ale ja nie mam zamiaru sie do tego dokladac. I tak dla scislosci nie chodzi tylko o tenis, wg. mnie np. pilka nozna tez nie powinna dostawac ani grosza, kluby powinny byc calkowice prywatne, a reprezentacja powolywana przez np. zjazd wladz klubow czy cos takiego.
A co do mediow, TVN z tego co wiem to prywatna telewizja (nie publiczna) wiec moga sobie nadawac co chca, pretensje moglbys miec jedynie do TVP, z ktorej statutu wynika, ze powinni ja teoretycznie pokazywac, ale no coz, nie pokazuja tez wielu innych rzeczy ktore powinni, wiec nie widze tu zadnych rewelacji.
Zgłoś
Avatar
mattchi 2013-07-05, 16:21 3
Dlaczego media nie pokazali tego zdjecia
Zgłoś
Avatar
niwet 2013-07-05, 16:31
dam piwo bo się rozpisałeś .

sprawa nie wymaga komentarza w końcu to TVN
Zgłoś
Avatar
o................n 2013-07-05, 16:32
@SZAJBAAA

No to lecimy: rakieta - 500zł za sztukę, takich trzeba dwie do czterech (wymieniamy średnio co 3-4 lata bo wyrastamy, zmieniają się preferencje wagowe i styl gry, nie wspominając o zużyciu)
Naciąg: 200zł za 100 metrów. Potrzeba około 4-5 na rok (czasem więcej - na jedną rakietę idzie +/- 13 metrów i suka czasem tygodnia nie trzyma)
Piłki zawodnicze - ~580zł za pół roku lub nawet kwartał, jeśli zawodnik jest już starszy.

EDIT: zapomniałem również o ekwipunku: Thermobag, buty tenisowe, skarpetki, koszulki, szorty, dres... no tak na oko to z 600-700zł za komplet (buty co roku się najczęściej wymienia, Thermobag co 2-5 lat, a koszulki i spodenki to różnie)

Korty - 3-4 godziny DZIENNIE. Jedna godzina ~50zł
Trener - 100zł za godzinę (2-3 godziny dziennie)
Za Sparingpartnera też trzeba bulić ~50zł za godzinkę
Zajęcia fizyczne - 300zł na miesiąc

Wyjazd na turniej np do Warszawy z Wrocławia (takich turniejów trzeba zagrać jak najwięcej):
-bilet 50zł
-wpisowe 50zł
-motel ~50zł za dobę

Teraz to pomnóż przez 10 lat, bo tyle trzeba, żeby osiągnąć jako taki poziom...

...A potem przychodzi czas na ITF kiedy już mamy 16-18 lat i są to wyjazdy do państw pokroju RPA, Izrael, ZEA, Francja... ostatnio mój znajomy pojechał nawet do Czarnogóry...
Koszty za hotel, przelot, jedzenie i wpisowe zostawiam Twej wyobraźni.

Co do "srebrnego talerza" to owszem rok temu przegrała w finale i miałem na myśli "Nie ma w tym żadnej magii - ona chciała wygrać i jako pierwsza Polka (i Polak) sięgnąć przynajmniej drugi raz po srebrny talerz

Zjadłem "drugi raz" za co przepraszam

Coś alfonsso11 jakaś nerwowa jesteś (okres?)

Co do Olimpiady, to macie rację, że Radwańska za mocno nie walczyła, ale nie czarujmy się - to turnieje Wielkiego Szlemu (Australian Open, US Open, French Open aka Roland Garros i Wimbledon) są priorytetem i największym celem tenisistów, a Olimpiada to tylko dodatek, często niechciany, bo zabiera czas, który można przeznaczyć na regenerację.
Zgłoś
Avatar
Prescot 2013-07-05, 17:13
jebane żydowskie telewizory
Zgłoś
Avatar
fashX 2013-07-05, 17:18
ej tam kłóćcie się, ale ja jej i tak nie lubię, zapatrzona w siebie tępa idiotka i tyle...
Zgłoś
Avatar
tranzystor 2013-07-05, 17:29 1
Jak widzisz, większość portali internetowych bierze udział w wielkim spisku, przeciwko Radwańskiej! Nie tylko zły TVN, którego tak nie lubisz. Warto zawsze przeglądać więcej portali i wyciągać własne wnioski.





I nie rozumiem, co ma wspólnego wstawiony przez Ciebie film, na którym tenisiści rozpierdalają rakiety z nerwów, z dość niemiłym gestem Radwańskiej wobec rywalki.
Zgłoś
Avatar
o................n 2013-07-05, 18:24
tranzystor, chodziło mi o pokazanie pewnych zachowań tenisistów które jakoś nie odbiły się tak szerokim echem, mimo, że były mniej uprzejme a czasem wręcz wulgarne (chodzi mi o te "smaczki" pośród łamanych rakiet )
Zgłoś
Avatar
kskinio 2013-07-05, 20:21 1
Kurwa ale się oburzył, wejdź na inne portale i masz to samo, się dojebałeś do tego tvn'u, dziś oglądałem wydarzenia i było to samo co na tvn24, skończ pierdolić tylko oglądaj wszystkie źródła a nie szukaj sensacji
Zgłoś
Avatar
Surine 2013-07-05, 23:41
Przez autora tematu przemawia typowa, polaczkowata buceria. Oburza się na krytykę chamskiego zachowania Polki, ale jest oczywistym, że gdyby niemiecki lub rosyjski tenisista zachował się tak w stosunku do tenisisty polskiego, polaczek byłby wielce oburzony.
Zgłoś
Avatar
o................n 2013-07-06, 1:59
Surine napisał/a:

Przez autora tematu przemawia typowa, polaczkowata buceria. Oburza się na krytykę chamskiego zachowania Polki, ale jest oczywistym, że gdyby niemiecki lub rosyjski tenisista zachował się tak w stosunku do tenisisty polskiego, polaczek byłby wielce oburzony.



A właśnie że nie! Uwielbiałem kiedy Safin nie podawał ręki i rzucał rakietami w sędziego lub kiedy Roddick przeklinał na publiczność bo klaskali kiedy serwował w siatkę. Ja próbuję tylko pokazać, że Radwańska nie zasłużyła na aż taką krytykę - gdyby w ogóle nie podała ręki czy coś w tą deseń to nie byłoby tematu

No i widać, że pierwszy raz spotykamy się na tym forum, bo ja NIGDY nie powiem złego słowa o Wielkim Narodzie Słowiańskim - Związku Ra... kurwa, nie to... Federacji Rosyjskiej!
Zgłoś
Avatar
SzaraWydra 2013-07-06, 3:44 1
Zgłoś
Avatar
quaresma 2013-07-07, 11:04
W tamtym roku czy też dwa lata temu też TVN rzetelnie podszedł do sprawy. Gromy posypały się na Radwańską za to że na konferencji po meczowej była opieszała w stosunku do dziennikarzy. TVN zapomniał dodać że turniej odbywał się gdzieś w Izraelu, a Agnieszka była cały mecz obrażana przez publiczność i wyzywana od "Polskich kurew" i innych bluzgów na poziomie pejsatych. Ach ten nasz TVN, okno na świat Polski
Zgłoś