18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 18:14
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Atak na Polską bazę
Mannerheim1610 • 2013-08-28, 18:00
Z komunikatu Dowództwa Operacyjnego:
„W dniu dzisiejszym we wczesnych godzinach popołudniowych grupa rebeliantów usiłowała wedrzeć się do polskiej bazy w Ghazni, dokonując jednocześnie ostrzału terenu wojskowego. Wszyscy rebelianci zostali wyeliminowani. Sytuacja w bazie jest opanowana.
W wyniku ataku rannych zostało siedmiu polskich żołnierzy. Ranni zostali przetransportowani do polskiego szpitala polowego w bazie Ghazni, gdzie udzielono im natychmiastowej pomocy medycznej”.
Kilka minut temu informacja na temat rannych została uszczegółowiona – okazuje się, że rannych jest siedmiu, ale trzech kolejnych żołnierzy zostało poszkodowanych (co zwykle oznacza niegroźne urazy).
Do tematu jeszcze wrócę. A tytułem komentarza:
Bezpośredni atak na bazę dowodzi niezwykłej zuchwałości rebelianckiego komanda, które jakimś cudem musiało pokonać otaczające ją posterunki afgańskiej armii i policji.
Ale nie tylko.
- Albo ich dojedziemy w terenie, albo nam wejdą na mury – tak filozofię patroli i operacji ofensywnych wyłuszczył mi swego czasu jeden z oficerów służących w Afganistanie. To było na jednej z wcześniejszych, letnich zmian – jeszcze w czasach, kiedy tak zwane transition było hasłem znanym co najwyżej pośród sztabowców.
Dziś jest to proza życia – odpowiedzialność za prowincję już od kilku miesięcy spoczywa na ANA i ANP. Tymczasem Afgańczycy – tak jest również w innych regionach kraju – nie radzą obie z zapewnieniem bezpieczeństwa. Dowodem na ich bezradność są m.in. coraz częstsze ostrzały rakietowe i moździerzowe bazy w Ghazni: o ile wcześniej zdarzało się to stosunkowo rzadko – raz, dwa razy na miesiąc – to teraz tego typu ataki mają miejsce niemal codziennie. Nie dalej, jak kilka dni temu, w takich okolicznościach zginął pracownik cywilnej firmy logistycznej, a kilku innych zostało rannych.
Dziś, na szczęście dla koalicjantów, obyło się bez zabitych. Co nie zmienia faktu, że w “Gazowni” pełna mobilizacja.

Cieszmy się, że żaden Polak nie zginął a rannym żołnierzom życzmy szybkiego powrotu do zdrowia.
Zgłoś
Avatar
BrunerOvned 2013-08-29, 16:36 6
Czytam tak sobie i czytam... I taka refleksja mnie napadła:
Jak ma być nam dobrze samym ze sobą, jak żremy się jak pojebani.
Pozwolę sobie zabrać głos, dziewczęta i chłopcy
1. Najemnicy? Bzdura, każdy jedzie konsultując takie sprawy ze swoimi rodzinami i najbliższymi i - możecie mi wierzyć albo nie - to nie są łatwe decyzje. Jakby kogoś życie nie przyciskało do muru, to by nigdy nie pojechał. Zauważcie, że garnizony nie są umieszczone w jakichś extra atrakcyjnych pod względem pracy miejscowościach (przykład: ściana wschodnia od strony obwodu kaliningradzkiego, gdzie - tak na marginesie - wojska jest więcej, niż w całej naszej pięknej ojczyźnie: Braniewo, Gołdap, Bartoszyce, Orzysz albo Giżycko). Kto mieszka w małych miasteczkach, sam wie jak jest z robotą dla najbliższych. Mówiąc o chętnych pomijam służących w wojskach specjalnych, bo tam są ludzie żądni wrażeń i chcą, żeby ich życie nie polegało na treningu musztry i nakładaniu maski przeciwgazowej.

2. Dobra kasa? 3,5 tys PLN + jakieś śmieszne dolary w porównaniu z żołnierzami USA albo GB. Który by nadstawi swojej dupy za 6 tys?
3. O PTSD i konsekwencjach z tym związanych nie będę się rozwijał, odsyłam do internetów każdego zainteresowanego.
4. Oberwiesz i wrócisz do kraju. Który zechce leczyć się przy pomocy służby zdrowia, ten wie, w czym problem. W przypadku kalectwa wskutek obrażeń odniesionych w czasie misji renta. Czyste szaleństwo, seniorów popytajcie jaki jest wymiar świadczenia z I grupą inwalidzką.
Ile jeszcze by tu można napisać? Sporo.

Łatwo się jedzie po kimś, siedząc w foteliku przy browarze.
Mawiał kiedyś mój dowódca: nauczy się tu w końcu prać swoje majtki jeden z drugim i dbać o własną dupę!
Przyznać się cwaniaczki, który kiedyś w rękach uprał swoje gacie, co?

Dostaliśmy w dupę, lekko nie było... Odwaliłem +50 wart w każdą pogodę, zapierdalaliśmy na strzelnicę 9 kilosów w jedną stronę z buta. Wkurwialiśmy się na kadrę, która jechała po nas, jak rudy 102 po podartych kapciach. Na poligonie szef nie mógł nas znaleźć na pasie taktycznym i obied żarliśmy jak głodne wilki przed północą, chrzęszczący w zębach, bo przymarzł w termosach. Do domu jeździłem czasem raz na dwa miesiące, nie miałem ani razu przepustki 72-godzinnej. I co? Ano to, że teraz wiem, że to była zajebista szkoła życia, a niektóre przyjaźnie z tamtych czasów trwają do dzisiaj.
Jesion '92 pozdrawia wszystkich, którzy swoje odsłużyli. I tych, co służą - bo chcą.
Spocznij
Zgłoś
Avatar
konował 2013-08-29, 17:45 1
Czemu mam wrazenie ze te wszystkie pizdy ktore wyzywaja od najemnikow. Jako pierwsi leciali by do nich w razie wojny by ewakuowac swoja debilna rodzinne z pola walki ???
Zgłoś
Avatar
rew123321 2013-08-29, 17:57 3


żołnierz to broni kraju i służy ojczyźnie, a nie kontraktom korporacyjnym

tyle w temacie
Zgłoś
Avatar
Ojciec_Stiffmeistera 2013-08-29, 17:59
ufff zdążyłem...
Zgłoś
Avatar
ćwiartek 2013-08-29, 18:00 1
@up, bo każdy może odnieść jakieś wrażenie.
Czyli mówisz, że ewakuować nas przed takimi samymi, jak oni, czyli najeżdżającymi nasz kraj i mordującymi ludzi? Hm hm, ja tam bym nazwał ich mordercami.
Wprowadzanie demokracji, misje pokojowe... no proszszsz, żołnierza uczy się zabijać, a nie negocjować, więc o czym mówimy.
Moim zdaniem nie koniecznie najemnicy, bo najemnik musi sobie cały sprzęt sam zapewnić, a do tego działają w mniejszych grupach, niż ci panowie.
Pomijając fakt, że polskich żołnierzy uczy się do konfliktów, które już były (jakkolwiek to gramatycznie brzmi), to wątpię, że udałoby im się kogokolwiek obronić, jeśli najeźdźca nie przyjechałby konno z AK w rękach, a ciężkim sprzętem byłyby jedynie rpg.
Prawda w oczy kole, mamy liche, żeby nie powiedzieć tragiczne wojsko na arenie międzynarodowej.
Grom, formoza, czy inne tego typu oddziały wypadają na prawdę przeciętne wśród innych oddziałów specjalnych, ale żeby ładnie było PiaRowo, to są tacy "zajebiści", że aż strach, poza tym jakoś wątpię, żeby się sprawdzili przeciw regularnemu wojsku spoza krajów 10. świata.
Tak, tak proszę o wpier*ol, najchętniej tych wszystkich nastoletnich obrońców "polskiego żołdaka", którzy wojsko widzieli jedynie na filmikach na YT, czy defiladach z okazji czegośtam.
Zgłoś
Avatar
p................a 2013-08-29, 18:01 1
Im szybciej stamtąd wyjdziemy tym lepiej.
Zgłoś
Avatar
tool006 2013-08-29, 18:04 2
Kim w tym kraju trzeba być, żeby ludzie po tobie nie jeździli? Kurwa, żołnierz-źle, zwykły robol-źle... Można wymienić jeszcze długą listę. Wiadomym jest, że nie każdy robi to, co sobie wymarzył. Chociaż z głupiego obowiązku zarobienia na chleb. Komuś się udało? Super, gratuluje. Drugiemu poszło gorzej, trzeba zakasać rękawy i napierdalać, trudno. Najlepiej jeździć przed kompem po innych, wszak tak jest najłatwiej. Potem tylko jęki "Jak w tym kraju jest chujowo!". Jak ma być inaczej, jak co drugi pajac patrzy tylko, żeby sobie do kogoś zygnąć... Człowiek człowiekowi wilkiem. Zwłaszcza w Polsce...
Zgłoś
Avatar
Ledwy111 2013-08-29, 18:08
Szczam_na_koło napisał/a:

No i co to kogo obchodzi?
Koło chuja lata mi co się dzieje z tymi najemnikami.
Pojechali za kasę, wiedzieli gdzie jadą i wiedzieli że mogą zginać.
W ogóle mi ich nie szkoda.


człowieku, nie wiem ile masz lat, gdzie mieszkasz, ani kim są twoi rodzice. Ale nie wypowiadaj się na tematy o których gówno wiesz. Moj ojciec od kilku miesięcy stacjonuje w Ghazni, pojechał tam nie dla pieniędzy, dla takich marnych ochłapów jakie oni dostają nie warto, może nie wszyscy, ale duża część tych "najemników" pojechała tam bo czują powinność pomocy swoim kolegom. ok może to dziwnie brzmi. ale gdybys dowiedział się ze twoi najlepszi kumple jadą w miejsce gdzie mogą zginąć to czułbyś się jak totalny śmieć gdybyś nie pojechał z nimi. nie wspierał ich. więć proszę uprzejmnie, wróć do podstawówki i omawiaj takie tematy z ludźmi o podobnym poziomie.
Zgłoś
Avatar
N................a 2013-08-29, 18:17
Ale mnie wkurwiają tacy idioci jak Szczam_na_koło. Takich to tylko na odstrzał.
Zgłoś
Avatar
_freak_ 2013-08-29, 18:33
Skoro już kopiujesz tekst z bloga, mógłbyś łaskawie podać źródło...
Uczciwiej niż wklejać jako własny
Zgłoś
Avatar
tranzystor 2013-08-29, 18:55 1
H88tman napisał/a:

@up - skoro nie masz już szacunku nawet do naszych żołnierzy, których to rząd wysyła na te wszystkie misje, to za przeproszeniem CHUJ CI W DUPĘ.



Sami się tam pchają debile bezużyteczni, nic nie potrafią, nawet siebie obronić - co dopiero obronić swoją Ojczyznę. Do niczego się nie nadają, to za wielką kasę jeżdżą rozpierdalać cudze kraje. To nie ma nic wspólnego z szacunkiem.
Zgłoś
Avatar
CYPRIAN 2013-08-29, 19:15 2
śmiech na sali ta zabawa w wojaczkę za granicą ,to praca jak każda inna robotnicy giną na drogach jadąc do pracy żołnierzyk może dostać kulkę wszystko w temacie wybrał sobie taki zawodzik żeby za 15 lat isć do cywila a jak dostanie ktoś kuleczkę to od razu wielka mi strata ryzyk fizyk i nie pierdolcie że ktoś ma 3 dzieci i w huj rat do spłacenia po huj tyle dziecioków najebał a kredyty na domy to płaci spora część rodaków
Zgłoś
Avatar
Rusznic 2013-08-29, 19:18 1
Mam bekę z debili którzy uważają, że jak żołnierz to tylko bronić kraju może. Wojsko jest rozszerzeniem polityki i żołnierze robią co dowódcy każą. I czy jest to misja stabilizacyjna, inwazja kurwa Czech czy tłumienie rebelii to jest nadal żołnierz pod przysięgą i z odpowiednimi zasadami. W dupie byliście i gówno widzieliście jak nawet prostych definicji i prawd nie znacie.

@rew123321 i innych durniów. W Afganistanie nie wydobywa się obecnie ropy dopiero w tym roku ruszyły prace nad otwarciem odwiertów przez Chińską firmę. Wydobycie ropy jest tam mniejsze od tego co w Polsce wydobywamy a ich gospodarka opiera się na rolnictwie. Jak ta wojna jest o ropę to coś bardzo kurwa źle poszło, że Chińczyki ją będą wydobywać co? Puknijcie się w łby debile, gdakacie co usłyszeliście i zero w tym waszej myśli.
Zgłoś
Avatar
Lestadeiro 2013-08-29, 20:00 1
Widzę, ze wszyscy którzy tak się spinają, to biegają w jajogniotach, w gay-banach i żłopią pomyje ze starbucks'a. Fakt, że w wojsku nigdy nie byłem, zlikwidowano zasadniczą służbę. Szkoda. Była to dobra szkoła życia dla takich pedziów czy innego hipsterstwa. Dopiero tam człowiek dowiadywał się jakie są jego słabe punkty, i ile znaczy zaufanie. Jak ktoś nie ma szacunku do zawodu żołnierza, to niech wypierdala do kozojebów. To żołnierze nadstawiali dupy żebyśmy dzisiaj mogli mówić po polsku, w Polsce. A to, że służą w Afganie czy Iraku wynika wprost z przynależności do NATO. My pomagamy USA, a jak naskoczą na nas, to liczymy ze USA pomoże nam. Jak będzie? Czas pokaże. To nie są wakacje w ciepłych krajach. A pierdolenie, że jadą tam na własne życzenie wsadźcie sobie w odbytnice.

Cześć i chwała bohaterom!
Zgłoś
Avatar
PoMaluchu 2013-08-29, 20:33 1
@Szczam_na_około są trzy typy żołnierzy, jadący za kasą, patrioci i Ci co lubią zabijać/ szajbusy. Sam tego nie wymyśliłem słyszałem w filmie... ale...skąd wiesz kim są ludzie jadący tam??? znasz ich ? byłeś tam? wiesz co czują opuszczając dom , rodzinę znajomych?
CHUJU!

hmm zaraz mi dojebiesz ... ale tak czy inaczej gówno wiesz i co byś nie napisał to gówno wiesz.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie