18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
m................0 2015-07-29, 13:56 3
@up Haka – zbiorcza nazwa rytualnych, tradycyjnych prezentacji taneczno-wokalnych, wykonywanych w rejonie Oceanu Spokojnego, szczególnie na Nowej Zelandii przez Maorysów.

Aborygeni – zbiorcza nazwa rdzennych ludów Australii
Aborygeni – tradycyjna nazwa rdzennych ludów kontynentu australijskiego, Tasmanii i niektórych przyległych wysp
Aborygeni australijscy – rdzenna ludność kontynentu australijskiego
Aborygeni tasmańscy – rdzenna ludność Tasmanii
Rdzenna ludność Wysp w Cieśninie Torresa

Według badań Maorysi są potomkami klanów Polinezyjczyków z wysp wschodniej części Oceanu Spokojnego (m.in. Tahiti), którzy jako pierwsi ludzie dotarli do brzegów Wyspy Południowej pomiędzy rokiem 925 a 1280 naszej ery.

Jak dla mnie inna kultura
Zgłoś
Avatar
Igorek95 2015-07-29, 16:28
Odpierdalają jakiś szajs, a poziom gry chyba niezbyt widowiskowy, bo trybuny puste
Zgłoś
Avatar
0makumaku 2015-07-29, 18:18
ciekawe czy Indiana Pacers biegają pióropuszach; a Jagiellonia śpiewa Bogurodzicę itd

i Jagiellonia z Bogurodzica. Fajnie, Angole, Irishe itp zajeli tę wyspe; ale trzymają się tradycji. Ziomale czują sie cool, ale i przy okazji też nowi. Szacun
Zgłoś
Avatar
nobas 2015-07-29, 20:40
ta Haka juz nudna jest 80% zespolow w rugby to odpierdala
Zgłoś
Avatar
MarcinWrc 2015-07-29, 20:59
Drugi filmik od 0:25 mi się tak jakoś skojarzył...
Zgłoś
Avatar
elektro-nik 2015-07-29, 23:52
chuj wam wszystkim w dupe za te komentarze! ciary idą! Polecam zagrać kilka meczów w rugby! Tak kurwa gamonie! W Polsce też mamy rugby!
Zgłoś
Avatar
ZOTANGA 2021-01-05, 18:34
Mecze zaczynają być jak w bajce GALACTIK FOOTBALL. Chyba próbują być jak oni
Zgłoś