18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 15:40
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 15 minut temu
Avatar
mak667 2012-09-23, 11:38
czytam w najnowszej ustawie z paragraf 18.1 ciągle obowiązuje

______________

Jedyne, czego nauczył się na wojnie, to zabijać innych, podobnych sobie, zanim oni zabiją jego, zawsze w imię chwalebnych i pustych idei, tym bardziej absurdalnych i podłych, im bliżej było pole walki.
Zgłoś
Avatar
Black Snake 2012-09-23, 11:43
makabrax napisał/a:

nie wiem jak jest w rusach ale u nas wg przepisów masz obowiązek wpuścić autobus...



Mogę się mylić, ale kiedyś patrzyłem na coś w stylu drogówki. Autobus wyjeżdżał z zatoki i samochód nie ustąpił mu pierwszeństwa. Kierowca autobusu kłócił się, że wina kierowcy osobówki. Przyjechała policja i ukarany został ten w autobusie, ponieważ nie ustąpił pierwszeństwa włączając się do ruchu.

______________

"Nie dyskutuj z idiotą,bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu,a potem pokona doświadczeniem""Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię,to na człowieka,potem znów na świnię i na człowieka,ale nikt już nie mógł się połapać,kto jest kim
Zgłoś
Avatar
DaviD_ 2012-09-23, 11:53
@Black Snake

Dokładnie, przepisy zostały zmienione i teraz powinniśmy przepuścić autobus, ale podczas stłuczki to kierowca autobusu odpowiada za wymuszenie.
Zgłoś
Avatar
o................c 2012-09-23, 12:10 1
jestem profesjonalnym kierowca autobusu i za wymuszenia mamy premie
Zgłoś
Avatar
dumad 2012-09-23, 12:13
zależy... jak przytrzesz komuś samochód od połowy w tył to jest Twoja wina, jak przytrzesz komuś samochód od połowy do przodu to już jest jego wina.

Coś takiego słyszałem

______________

Bóg zesłał mnie na Ziemię, żebym wkurwiał ludzi
Zgłoś
Avatar
K................n 2012-09-23, 12:25 2
Mi tylko brakowało muzyczki ze Strażnika w wersji by me:
"In the eyes of bus driver,
The unsuspecting driver,
Had better know the truth of wrong from right.

Cause the eyes of bus driver are upon you.
Russian bus of justice gonna see...
When you're in Russia, look behind you.

Cause that's where the buses gonna be."
Zgłoś
Avatar
S................x 2012-09-23, 13:06
Black Snake napisał/a:



Mogę się mylić, ale kiedyś patrzyłem na coś w stylu drogówki. Autobus wyjeżdżał z zatoki i samochód nie ustąpił mu pierwszeństwa. Kierowca autobusu kłócił się, że wina kierowcy osobówki. Przyjechała policja i ukarany został ten w autobusie, ponieważ nie ustąpił pierwszeństwa włączając się do ruchu.



Bo to nie jest tak, że masz się obowiązkowo zatrzymać, kiedy autobus sygnalizuje włączenie się do ruchu. Masz zmniejszyć prędkość i w razie czego, umożliwić mu włączenie do ruchu. Nikt nie oczekuje od kierowcy, żeby ten gwałtownie hamował, jak tylko zobaczy kierunek, bo to by się mijało z celem. Kierowcę autobusu również obowiązują pewne przepisy:

Art. 18.

2. Kierujący autobusem (trolejbusem), o którym mowa w ust. 1, może wjechać na sąsiedni pas ruchu lub na jezdnię dopiero po upewnieniu się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Zgłoś
Avatar
lohan 2012-09-23, 13:14
dumad napisał/a:

jechałem ostatnio z kolegą i stwierdził że jestem pojebany bo wpuściłem przed siebie autobus miejski
po dłuższej rozmowie wynikło że go takich manewrów nie uczyli na kursie
ja natomiast byłem uczony że jeżeli autobus włącza kierunek z zamiarem wyjechania z przystanku to muszę mu ustąpic

więc kurwa nie napierdalajcie klaksonem za mną jak wpuszczam przed siebie autobus wieśniaki


Nie wiem z jakiego ty zjebanego miasta pochodzisz, ze na ciebie trabia jak chcesz wpuscic autobus...teraz juz nie ma takiego obowiazku, ale wiekszosc kierowcow i tak wpuszcza komunikacje miejska...
Zgłoś
Avatar
m................9 2012-09-23, 14:22 1
@up

przeczytałeś tylko ten jeden komentarz? Przecież kilka razy był podany przepis, że JEST obowiązek wpuszczenia autobusu.

macie linka, bo widzę, że instrukcja jak znaleźć to dla niektórych dalej za mało

prawo.legeo.pl/prawo/ustawa-z-dnia-20-czerwca-1997-r-prawo-o-ruchu-dro...
Zgłoś
Avatar
wojas30 2012-09-23, 20:23
Póki po moim mieście będą jeździły trupy o emisji spalin 2 tony / kilometr to takiego chuja będę wpuszczał tych śmierdzieli przed siebie.
Zgłoś
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zobligowała nas do oznaczania kategorii wiekowych materiałów wideo wgranych na nasze serwery, pomimo tego iż na całej stronie mamy oznaczenie że strona jest przeznaczona wyłącznie dla użytkowników pełnoletnich. W związku z tym, zgodnie ze specyfikacją z tej strony oznaczyliśmy wszystkie materiały jako dozwolone od lat 18.

Jeśli chcesz wyłączyć to oznaczenie zaznacz poniższą zgodę:

  Przyjmuję do wiadomości, że wszystkie materiały audiowizualne wgrane na serwery na tej stronie przeznaczone są dla osób pełnoletnich i wyrażam zgodę na nie oznaczanie poszczególnych materiałów symbolem dozwolone od lat 18 na odtwarzaczu filmów