18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 18:39
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
Awaryjne lądowanie w hameryce.
I jeszcze ciekawostka jednego z użytkownikow serwisu wykop :
Cytat:

Prawo dotyczące Międzystanowego Systemu Autostrad w Stanach Zjednoczonych stanowi, że na każde 10 kilometrów drogi, co najmniej 2 muszą być proste. W razie konfliktu zbrojnego lub innych nagłych wypadków te odcinki mogą być wykorzystywane jako pasy startowe lub lądowiska samolotów.

Zgłoś
Avatar
gregor4020 2012-07-19, 21:34
Józef Piłsudski napisał/a:



wielkie mi halo. u nas było tak samo. gdzieś chyba w pomorskiem jeśli dobrze pamiętam (byłem mały jak tam jeździłem ze staruszkiem) na drodze krajowej był odcinek długości prawie 3km poszerzony do grubo ponad 30 metrów, żeby w razie wojny samoloty wojskowe mogły tam lądować. kilka lat temu drogę zwężono , bo po co to utrzymywać jak armia jest w stanie rozkładu. nie mniej jednak warto zauważyć, że gripen, konkurent f-16 w naszym przetargu posiadał bardzo niewygórowane wymagania co do pasu startowego-wystarczy mu polna droga



Ta kurwa, z burakowiska też może Gripen startować. Z Unten Den Linden pod Bramą Brandenburską też, jak łącznikowy Niemiecki Fieseler Storch. Nasłuchaliściesie się pierdół i powtarzacie.

Każdy wielozadaniowy może startować z DOLi jeśli są utrzymane i oczyszczone. F16 operują z DOLi w Singapurze, Izraelu i na Taiwanie.

img458.imageshack.us/img458/2218/32741897po6.jpg

Tylko że w naszych warynkach geograficznych operowanie z DOLi nie ma sensu, samoloty bez schronohangarów zostaną błyskawicznie zniszczone.
Zgłoś
Avatar
kuziol 2012-07-19, 21:47
To jest szybowiec, chujowe lądowanie w terenie...
Zgłoś
Avatar
Djok 2012-07-19, 21:50
HAHAHAHA zahaczył debil
Zgłoś
Avatar
sliwa0506 2012-07-19, 23:27
to jest szybowiec a nie samolot
Zgłoś
Avatar
s................z 2012-07-19, 23:55
Bzdura! Lądował w Polsce, bo się wywalił na dziurze!
Zgłoś
Avatar
valestil 2012-07-20, 2:40
według mnie to jest szybowiec nie samolot... napiszmy to jeszcze więcej razy, nikt nie widział!
Zgłoś
Avatar
Krak 2012-07-20, 12:32
Ktoś tu czyta pl.rec.paralotnie
Zgłoś
Avatar
Kombivar 2012-11-20, 19:44
Uwaga ekspert!
Na zamieszczonym materiale filmowym widnieje szybowiec, najprawdopodobniej Ventus.
Charakterystyczną cechą tych płatowców jest brak silnika, kropelkowa kabina (F-16 też takie mają to prawda) i duża rozpiętość skrzydeł - (13 - 21m) - stąd tak łatwo zahaczył przy wyrównaniu.
Kolejna sprawa to podwozie. Szybowce są bardzo nisko zawieszone (tyłek jest kilka centymetrów nad ziemią podczas startu i lądowania) - przynajmniej wielkich kłopotów przy wysiadaniu nie miał.
Jednakże w Polsce lądowanie awaryjne wykonywane jest najczęściej na otwartych terenach (łąkach i pastwiskach) - jest to tańszy i bezpieczniejszy sposób.
Zgłoś