18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 3 minuty temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Awaryjne lądowanie w hameryce.
I jeszcze ciekawostka jednego z użytkownikow serwisu wykop :
Cytat:

Prawo dotyczące Międzystanowego Systemu Autostrad w Stanach Zjednoczonych stanowi, że na każde 10 kilometrów drogi, co najmniej 2 muszą być proste. W razie konfliktu zbrojnego lub innych nagłych wypadków te odcinki mogą być wykorzystywane jako pasy startowe lub lądowiska samolotów.

Zgłoś
Avatar
J................i 2012-07-18, 3:40 8
lajptonik napisał/a:

Prawo dotyczące Międzystanowego Systemu Autostrad w Stanach Zjednoczonych stanowi, że na każde 10 kilometrów drogi, co najmniej 2 muszą być proste. W razie konfliktu zbrojnego lub innych nagłych wypadków te odcinki mogą być wykorzystywane jako pasy startowe lub lądowiska samolotów.



wielkie mi halo. u nas było tak samo. gdzieś chyba w pomorskiem jeśli dobrze pamiętam (byłem mały jak tam jeździłem ze staruszkiem) na drodze krajowej był odcinek długości prawie 3km poszerzony do grubo ponad 30 metrów, żeby w razie wojny samoloty wojskowe mogły tam lądować. kilka lat temu drogę zwężono , bo po co to utrzymywać jak armia jest w stanie rozkładu. nie mniej jednak warto zauważyć, że gripen, konkurent f-16 w naszym przetargu posiadał bardzo niewygórowane wymagania co do pasu startowego-wystarczy mu polna droga
Zgłoś
Avatar
p................l 2012-07-18, 11:52 20
to na filmie to szybowiec a nie samolot
Zgłoś
Avatar
lllll 2012-07-18, 11:56 2
Józef Piłsudski napisał/a:



wielkie mi halo. u nas było tak samo. gdzieś chyba w pomorskiem jeśli dobrze pamiętam (byłem mały jak tam jeździłem ze staruszkiem) na drodze krajowej był odcinek długości prawie 3km poszerzony do grubo ponad 30 metrów, żeby w razie wojny samoloty wojskowe mogły tam lądować. kilka lat temu drogę zwężono , bo po co to utrzymywać jak armia jest w stanie rozkładu. nie mniej jednak warto zauważyć, że gripen, konkurent f-16 w naszym przetargu posiadał bardzo niewygórowane wymagania co do pasu startowego-wystarczy mu polna droga



Piszesz o DOL'u: pl.wikipedia.org/wiki/Drogowy_odcinek_lotniskowy
Zgłoś
Avatar
lajptonik 2012-07-18, 12:10
phalaphael napisał/a:

to na filmie to szybowiec a nie samolot


Zastanawialem sie czy napisac samolot czy szybowiec, ale w oryginalnym temacie bylo airplane - z ang. samolot ;p
Zgłoś
Avatar
J................i 2012-07-18, 14:15
aaaaaaaaa jeszcze jedna sprawa, nasze autostrady mają tylko 2 pasy w jednym kierunku, więc może co najwyżej na nich mucha wylądować, takie to są cuda
Zgłoś
Avatar
lllll 2012-07-18, 14:21 1
Józef Piłsudski napisał/a:

aaaaaaaaa jeszcze jedna sprawa, nasze autostrady mają tylko 2 pasy w jednym kierunku, więc może co najwyżej na nich mucha wylądować, takie to są cuda



Widzisz, a My - na Górnym Śląsku - mamy tak zajebiste drogi jak np. DTŚ co ma 3 pasy ruchu w każdym kierunku (czasem nawet 4) a to tylko "droga szybkiego ruchu"...
Zgłoś
Avatar
J................i 2012-07-18, 15:27 1
☻☻☻ napisał/a:

Widzisz, a My - na Górnym Śląsku - mamy tak zajebiste drogi jak np. DTŚ co ma 3 pasy ruchu w każdym kierunku (czasem nawet 4) a to tylko "droga szybkiego ruchu"...



a my w Polsce mamy barki szersze niż dupy (faceci) i oddychamy czystym powietrzem
Zgłoś
Avatar
lllll 2012-07-18, 16:30 1
Józef Piłsudski napisał/a:



a my w Polsce mamy barki szersze niż dupy (faceci) i oddychamy czystym powietrzem



W dupie byłeś, gówno widziałeś.
Zgłoś
Avatar
lajptonik 2012-07-18, 16:35 9
Zgłoś
Avatar
J................i 2012-07-18, 18:13 3
☻☻☻ napisał/a:

W dupie byłeś,



fakt, raz byłem na śląsku
Zgłoś
Avatar
lllll 2012-07-18, 18:38 1
Józef Piłsudski napisał/a:



fakt, raz byłem na śląsku



Ja pierdolę! Wdałem się w dyskusję nie sprawdzając, skąd jesteś...
przecież Sulejówek to już Warszawa :/
Zgłoś
Avatar
J................i 2012-07-18, 19:31 2
☻☻☻ napisał/a:

Ja pierdolę! Wdałem się w dyskusję nie sprawdzając, skąd jesteś...
przecież Sulejówek to już Warszawa :/



tak nazywam się piłsudski józef, mam 44 lata i mieszkam w sulejówku (sprawdź gdzie mieszkał marszałek). jaki kurewsko tępy śląski głąb
Zgłoś
Avatar
lllll 2012-07-18, 22:23 3
Józef Piłsudski napisał/a:



tak nazywam się piłsudski józef, mam 44 lata i mieszkam w sulejówku (sprawdź gdzie mieszkał marszałek). jaki kurewsko tępy śląski głąb



Ja pierdolę, teraz jestem pewien, że Warszawa.
Zgłoś
Avatar
J................i 2012-07-19, 21:33 1
@up, no to możesz wrocoć na hołde
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie