18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Awaryjne lądowanie
o................9 • 2012-09-07, 17:59
myśliwcem


Zgłoś
Avatar
Filo1 2012-09-08, 0:21 3
Co ty kurwa wiesz o awaryjnym lądowaniu
Zgłoś
Avatar
kazimar 2012-09-08, 12:33 1
Wielu pilotów z którymi rozmawiałem twierdzi, że to nie jest takie trudne wylądować w ten sposób, jedynie dla samolotu niezbyt korzystne. Podczas 2 wojny światowej podobno piloci czasami zapominali po walce wyciągnąć podwozie i lądując na trawiastych terenach nawet samolotów nie uszkadzali.
Zgłoś
Avatar
DyndaS 2012-09-08, 13:03
Gdyby nie złapał hakiem tej stalowej linki to by tak pięknie nie wylądował
Zgłoś
Avatar
PikU* 2012-09-08, 13:16
2x up Co ty kurwa wiesz o nagrywaniu
Zgłoś
Avatar
gumol 2012-09-08, 13:21
PikU* napisał/a:

2x up Co ty kurwa wiesz o nagrywaniu



Co Ty kurwa wiesz o cytowaniu
Zgłoś
Avatar
makabrax 2012-09-08, 14:09 1
kazimar napisał/a:

Wielu pilotów z którymi rozmawiałem twierdzi, że to nie jest takie trudne wylądować w ten sposób, jedynie dla samolotu niezbyt korzystne. Podczas 2 wojny światowej podobno piloci czasami zapominali po walce wyciągnąć podwozie i lądując na trawiastych terenach nawet samolotów nie uszkadzali.



trudne owszem nie jest, bo musi podejść dokładnie tak samo jak przy zwykłym lądowaniu...
co do samolotów z okresu 2WŚ to sytuacje takie miały miejsce z powodu przesiadki z samolotów z podwoziem stałym na te z podwoziem chowanym. A co do żadnych strat w tych samolotach? no nie wiem, śmigło się nie chowa więc już samolot nie nadaje się do kolejnego lotu...
Zgłoś
Avatar
G................z 2012-09-08, 14:14
Próba kapitana Wrony..
Zgłoś
Avatar
zoltantej@o2.pl 2012-09-08, 14:39
co to jest co wysuwa się w 1 filmiku z tylnej części samolotu a potem znika?
Zgłoś
Avatar
TommyTheRipper 2012-09-08, 14:56
@zoltantej@o2.pl

Hak do łapania liny hamującej. Widać złapał linę, ale przy okazji mu hak urwało.
Cytat:


Wielu pilotów z którymi rozmawiałem twierdzi, że to nie jest takie trudne wylądować w ten sposób, jedynie dla samolotu niezbyt korzystne. Podczas 2 wojny światowej podobno piloci czasami zapominali po walce wyciągnąć podwozie i lądując na trawiastych terenach nawet samolotów nie uszkadzali



Zapominali, gdy byli przyzwyczajeni do samolotów ze stałym podwoziem, które się nie chowało, albo się zacięło. Samolot ma delikatne poszycie więc wylądowanie na trawie z dodatkiem paru kamieni może go podziurawić, już nie mówiąc o tym, że takie lądowanie najczęściej kończyło się fikołem przez śmigło, które się wbijało w glebę i niszczyło część samolotu + często silnik.
Zgłoś
Avatar
karrbon 2012-09-08, 15:01 8
Co wy wiecie o awaryjnym lądowaniu...
Zgłoś
Avatar
edd3 2012-09-08, 17:48
Ten od ruskich pewnie jeszcze chcial poderwac samolot ale go powstrzymali.
Zgłoś
Avatar
rolerek 2012-09-08, 18:43
To nie myśliwiec tylko F-111B używany jako samolot bombowy albo szturmowy. W tym wypadku to akurat samolot Australijskich Sił Powietrznych:




Pierwotnie projektowano go jako myśliwiec ale zwrotność miał na poziomie bombowca więc do takiej roli go zaadaptowano

A tutaj popisowy numer tej maszyny, czyli zrzut paliwa za silnikami:

Zgłoś
Avatar
.................. 2012-09-08, 18:44
Te fotki samolocików pewno Baaplu by się spodobały.
Zgłoś