Zrzutka na serwery i rozwój serwisu
Witaj użytkowniku sadistic.pl,Od czasu naszej pierwszej zrzutki minęło już ponad 7 miesięcy i środki, które na niej pozyskaliśmy wykorzystaliśmy na wymianę i utrzymanie serwerów. Niestety sytaucja związana z niewystarczającą ilością reklam do pokrycia kosztów działania serwisu nie uległa poprawie i w tej chwili możemy się utrzymać przy życiu wyłącznie z wpłat użytkowników.
Zachęcamy zatem do wparcia nas w postaci zrzutki - jednorazowo lub cyklicznie. Zarejestrowani użytkownicy strony mogą również wsprzeć nas kupując usługę Premium (więcej informacji).
Wesprzyj serwis poprzez Zrzutkę już wpłaciłem / nie jestem zainteresowany
Tak, to było jeszcze 15 - 20 lat temu. Teraz, zgodnie z prawem, norma pracy dla Chińczyka, to 44 godziny w tygodniu. Z nadgodzinami, nie może przekroczyć 60 godzin tygodniowo, ale liczba samych nadgodzin, nie może być wyższa, niż 200, w ciągu roku. Minimalny, bezpłatny urlop, to 7 dni w roku. Po 10 latach pracy, należy się 10 dni płatnych, a po 20 latach - 15 dni płatnych. Firmy, mogą wprowadzić korzystniejsze dla pracownika zasady i ponad 40% firm oferuje lepsze warunki. Na kwestię przestrzegania prawa pracy w Chinach, od dobrych 10 lat jest nagonka ze strony KPCh, więc właściciele firm, starają się tych przepisów nie łamać (utrata punktów społecznych, może bardzo utrudnić działalność; nie mówiąc, o potencjalnej rekwizycji majątku i długiej odsiadce w więzieniu lub obozie pracy). Minimalny zarobek zależy od regionu i miasta. W najbardziej zapadłych wsiach, to miesięcznie 1500 juanów na rękę (820 zł) + wyżywienie, dla robotnika rolnego. W najgorszych miastach, to 6500 juanów (3580 zł), np. dla sprzątaczki. Ochroniarz w największej, chińskiej fabryce opon w Quingdao, zarabia na rękę 50 juanów (27 zł) za godzinę pracy . Stawki dla inżynierów, zaczynają się od 16000 juanów (8800 zł). Jeżeli jakiś zakład potrzebuje sprowadzić pracowników ze wsi, musi zapewnić dach nad głową. Pracownik płaci tylko za media. Niedozwolone jest lokowanie pracowników w wieloosobowych pokojach hosteli (lub hoteli robotniczych) dłużej, niż dwa lata. Potem, firma musi zapewnić przynajmniej kawalerkę (pracownik, również ponosi tylko opłaty za media). Natomiast, indywidualny najem kawalerki na wolnym rynku, to koszt 1600 -2500 juanów (880 - 1380 zł). Powierzchnia mieszkalna kawalerki nie może być mniejsza, niż 22 m2. Średnie opłaty za prąd i gaz, to 75 juanów (40 zł) na osobę miesięcznie. Wizyta u lekarza, to 10 juanów (5 - 6 zł).
Dobrze, że ładnie ktoś to opisał bo jak widać niektórzy nie byli nigdzie dalej niż polskie morze, a o realiach i życiu w innych państwach tak chyba tylko piszą żeby samego siebie dowartościować bo przecież Polska to taki wspaniały kraj. Tu się okazuje, że taki przeciętny Chinol ma lepiej niż właśnie Polak. No, kto by pomyślał 🤣
Jeśli chcesz wyłączyć to oznaczenie zaznacz poniższą zgodę:
Oświadczam iż jestem osobą pełnoletnią i wyrażam zgodę na nie oznaczanie poszczególnych materiałów symbolami kategorii wiekowych na odtwarzaczu filmów