18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 11 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 2024-09-13, 13:31
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: 16 minut temu
B. Stoker DRACULA
Wilczex • 2010-01-12, 22:58
B. STOKER DRACULA

Kolejna obowiązkowa pozycja. Historia najsłynniejszego z wampirów.

Lucy jest lunatyczką. Pewnej nocy we śnie wychodzi z domu. Znajduje ją przyjaciółka, która widzi pochylającego się nad nieprzytomna Lucy czerwonookiego stwora. Po tym incydencie Lucy zaczyna chorować, wezwany zostaje znakomity doktor van Helsing, który ma pewną teorię co do dużego ubytku krwi u pacjentki...
Zgłoś
Avatar
Scarlet 2010-01-12, 23:25
jedna z pozycji, którą już dawno miałam przerobić a jak zwykle mi nie wyszło. a w najbliższym czasie coś czuję, że czeka mnie tylko literatura fachowa :/
Zgłoś
Avatar
Wilczex 2010-01-13, 12:21
hehehe no tak Tylko że tamten chyba ie był Stokera
Zgłoś
Avatar
dkxii 2010-05-09, 23:53 1
czytał ktoś w oryginale?? ciężki temat... ale czego się nie robi z miłości?? muszę przyznać, że książkę czyta się niesamowicie... brak tam tandetnych chwytów, których pełno w dzisiejszych horrorach. historia pełna, opowiedziana od początku do końca. jest napięcie, są ludzie, którzy myślą czują - cierpią. są wiarygodni, a strony z pamiętników pozwalają lepiej ich zrozumieć, wczuć się w nich. książka w pełni zasługuje na swoje uznanie...
Zgłoś
Avatar
balcerro 2010-05-23, 19:47
co do draculi to ze 2-3 dni mi peklo na czytaniu ale warto było zwłaszcza, że tematem maturalnym z ustnego polaka był motyw wampira w literaturze i filmie
Zgłoś
Avatar
DaKuz 2010-06-01, 21:03
Ja czytam właśnie Dracula Nieumarły powiem ze nawet nawet to kontynuacja Draculi. Powiem, że interesujące. W tych książkach jest zajebiste to przedstawienie wampira a nie jak jakiś zmierzch czy coś co jest profanacją po prostu.
Zgłoś
Avatar
androgenius 2013-02-21, 22:34
dkxii napisał/a:

czytał ktoś w oryginale?? ciężki temat... ale czego się nie robi z miłości?? muszę przyznać, że książkę czyta się niesamowicie... brak tam tandetnych chwytów, których pełno w dzisiejszych horrorach. historia pełna, opowiedziana od początku do końca. jest napięcie, są ludzie, którzy myślą czują - cierpią. są wiarygodni, a strony z pamiętników pozwalają lepiej ich zrozumieć, wczuć się w nich. książka w pełni zasługuje na swoje uznanie...



Tą książkę tylko w oryginale!!! Tłumaczenie w jakiś dziwny sposób zabija mnóstwo klimatu, który w dużej mierze jest zasługą "starodawnej" składni i języka.
Zgłoś