18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 18:39
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
🔥 Się zagapił - teraz popularne
Avatar
Odmurzyniacz 2014-05-06, 13:36
Ja pierdole, zamiast docenić kunszt i umiejętności tych ARTYSTÓW to pierdolicie o ich narodowości czy nazwie miecza. Wracać do pisania wypracowań bezużyteczni poloniści, tylko sobie pizdy nie poobcierajcie. Szacun dla Panów (to od lwa to facet czy baba?) za oddanie ich pasji.
Zgłoś
Avatar
mis_kudlacz 2014-05-06, 13:53 6
@ajgor_aa
Każdy miecz ćwoku jest obusieczny. Nie ma takiego czegoś dla kultury zachodu jak miecz jednosieczny.
Zgłoś
Avatar
grondir 2014-05-06, 14:14
akurat w tym wypadku ,nazwa "bastardowy" pasuje i sądziłem na początku ,że chodzi o odniesienie co do pochodzenie jona ,a tu proszę zaskoczenie ,interesowałem się kiedyś mieczami ,ale określenie bastardwoy na póltoraka słysze po raz 1-szy ;D
Zgłoś
Avatar
Crewloor 2014-05-06, 14:27 1
I pomyśleć sobie, że taki miecz kilka stuleci temu był wykuwany bez tej całej automatyki i machin... Ale i tak widać tutaj wielki kunszt i pasję kowala. Piwo zdecydowanie, dobra robota.
Zgłoś
Avatar
dth 2014-05-06, 14:45 2
@mis_kudlacz
en.wikipedia.org/wiki/Single-edged_sword
jesteś tego pewien?
Zgłoś
Avatar
Raiton 2014-05-06, 16:06
co to za nuta od 5:14?
Zgłoś
Avatar
Hannibal_PL 2014-05-06, 16:13 1
@Crewloor

Ci kowale mogliby wykuć miecz bez tych maszynek, ale zamiast dajmy takiego tygodnia od fazy zaprojektowania do zbudowania minąłby co najmniej miesiąc.
Zgłoś
Avatar
Morthaliar 2014-05-06, 16:25 4
Jak kurwa chcieliśmy, żeby wykuł miecz Geralta, to nas wyśmiano, że po kiego wała ma facet robić "zwykły" scyzoryk...
Zgłoś
Avatar
Elalex 2014-05-06, 18:38 1
A ja sie kurwa nadal domagam Warglavie of Azinoth ;< Te kosy Illidana
Zgłoś
Avatar
p................a 2014-05-06, 19:28 1
Widzę w komentarzach co niektórych poważne braki edukacji przez gry komputerowe. Jak można nie wiedzieć, co to miecz półtoraręczny "bękart", obrażenia 2k4?
Zgłoś
Avatar
Groundzero1 2014-05-06, 19:46
w secie pieknie sie prezentowaly, tylko, ze to byl rare stuff
Zgłoś
Avatar
G3ralt94 2014-05-06, 20:25
gość jest mistrzem w swoim fachu. Radzę obejrzeć kilka innych jego dzieł. Mi zaimponował bronią z AC. Coś niesamowitego. Chętnie zobaczyłbym wiedźmiński miecz w jego wykonaniu
Zgłoś
Avatar
borys_ru 2014-05-06, 22:45
Może się mylę, ale w PL mówi się na takie miecze raczej półtorareczne, a bastard to w odniesieniu tylko do mieczy katowskich
Zgłoś
Avatar
writen 2014-05-07, 10:46
Morthaliar napisał/a:

Jak kurwa chcieliśmy, żeby wykuł miecz Geralta, to nas wyśmiano, że po kiego wała ma facet robić "zwykły" scyzoryk...



Bo to zależy co jest w modzie. Teraz wszyscy się jarają grą o tron. A muszę przyznać, że serial mnie zaciekawił.

No i trzeba było powiedzieć żeby wykuli srebrny miecz Geralta.
Zgłoś
Avatar
mis_kudlacz 2014-05-07, 12:41
@dth
Miecz prosty zawsze jest obusieczny. Nie ma w kulturze łacińskiej czegoś takiego jak miecz jednosieczny.
Pozostałe typy broni które podane są na wiki, mają nazwy własne i żaden historyk militariów nie nazwie ich mieczem.
Pałasz, katana, szabla, sejmitar, dao.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie