18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 58 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:56
Benzyna.
MichaU • 2013-08-12, 17:36
Na stacji benzynowej sprzedawca mówi do klienta:
- Muszę pana uprzedzić, że od dzisiaj benzyna podrożała.
- To pan mi daj 50 litrów wczorajszej.
Zgłoś
Avatar
Hrodgar 2013-08-12, 18:18 9
To nie żart, tylko smutna prawda.

To samo paliwo dzisiaj kosztuje 6zł, a jeżeli przez noc wyjebie jakiś szyb naftowy po 2giej stronie świata to to paliwo drożeje o 20 groszy. Oczywiście po naprawie szybu, to paliwo nie tanieje.
Zgłoś
Avatar
bloodwar 2013-08-12, 21:09 3
Najbardziej mnie zawsze rozjebuje to tłumaczenie, że cena paliwa rośnie DZISIAJ bo jakiś szyb rozjebało, albo tankowiec się spuścił koło Alaski albo że był atak na rurociąg (albo wręcz że jest RYZYKO ataku) gdzieś w Afryce a przecież my 95% paliwa bierzemy z Rosji, a nie z Bliskiego Wschodu, Ameryki czy Afryki i większość jest z kontraktu DŁUGOTERMINOWEGO (przeważnie rok-dwa do przodu) gdzie cena paliwa jest STAŁA. A już konkretnie mnie rozpierdala odnoszenie cen u nas na stacji w stosunku do cen z giełdy (które są o 20-30% wyższe niż w kontraktach długoterminowych z rafineriami) a przecież na giełdzie skupuje się/sprzedaje niedobory/nadwyżki (głównie pokrywa niedobory) w momencie kiedy nie jesteśmy w stanie ich pokryć z kontraktów długoterminowych (a Polska od bodajże 1993 roku nie miała sytuacji niedoboru bo za to własnie płacimy spółce-krzak Gudzowatego 0,1% od każdej umowy gazowej/paliwowej z Rosją żeby była w niej klauzula o pokryciu niedoboru po cenie z umowy a nie rynkowej)
Zgłoś
Avatar
Arkil 2013-08-12, 22:58 5
- a przepraszam. Zostało może ciut benzynki sprzed 6 lat?
Zgłoś
Avatar
pawel997402 2013-08-12, 23:00
Ta 3.15 za litr, chciałbyś
Zgłoś
Avatar
T................d 2013-08-12, 23:18
Dlatego właśnie akcyza na paliwo jest bee :/
Zgłoś
Avatar
N................c 2013-08-12, 23:29
Nie wiem czy ktoś z was pamięta, ale gdzieś w maju otworzono nielegalną stacje pod Warszawą gdzie sprzedawano paliwo bez żadnych podatków i z zyskiem 1 grosz od litra po 2,70 więc nie narzekajcie na koncerny.
Zgłoś
Avatar
Endui 2013-08-13, 9:09 2
Mnie podwyżki paliw nie dotyczą, bo zawsze tankuję za stówę
Zgłoś