18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:10
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 16:10
Avatar
mar173 2024-07-30, 14:46 1
takamahi napisał/a:

Kolego, odnoszę się do tego co widać na filmie to raz, dwa nie przypuszczam żeby ten gość zaatakował wcześniej kontrolera, tak mi się wydaje po tym jak się zachowuje cały film, osoba agresywna po tym ataku kanara próbowała by raczej za wszelką cenę go spacyfikować a nie tylko przepychać się do wyjścia. Kanar ma prawo zablokować ci przejście, unieruchomić cię (po to jest ich zwykle 2 lub więcej) ale nie ma prawa cię atakować jeżeli ty nie atakujesz jego, próba ucieczki to nie atak. Kanary nie są szkolone do stosowania przemocy i obezwładniania ludzi, więc z założenia nie mogą tego robić bo jeżeli ktoś w wyniku takiej akcji ucierpi to kanar ma porządnie przejebane. Poza tym kanary jak gość ucieka mają obowiązek jak najszybciej dostarczyć delikwenta policji (ktoś tu wcześniej wklejał przepis który o tym mówi) więc ten drugi zamiast stać jak jełop powinien już dzwonić na policję lub prosić kierowcę o zmianę trasy pod najbliższy komisariat. Poza tym biłeś się kiedyś? Wiesz czym się kończy takie wykręcanie delikwenta za kark, właśnie rzucaniem na glebę więc może to jednak było też wcześniej skoro zdarzyło się później. Zresztą kiedy kanar mówi "ty mnie zaatakowałeś" z tłą słychać kobietę która to komentuje "odwrotnie, odwrotnie".
W każdym razie akcja którą widać na filmie jest akcją przeprowadzoną nieprofesjonalnie i ze znacznym przekroczeniem uprawnień.



nie widzę tu przekroczenia uprawnień

kobieta pieprzy jak potłuczona, mówi o tym samym co ja tu widzę na filmie, gapowicz fałszywie oskarża kontrolera że ten niby chce go powalić na ziemię, nic takiego nie powiedział, powiedział tylko by usiadł

jadą na przystanek końcowy, tam na delikwenta czeka policja, ona się z powietrza w sekundę nie pojawia, a twoje domysły nikogo nie interesują
Zgłoś
Avatar
takamahi 2024-07-30, 14:54 1
mar173 napisał/a:

nie widzę tu przekroczenia uprawnień



Chyba inne filmy oglądamy, ale spoko, sprawą zajęły się już odpowiednie służby, może dowiemy się jak się to skończy, moim zdaniem kanar wyleci z roboty, co najmniej.

mar173 napisał/a:

kobieta pieprzy jak potłuczona


Już samo to sformułowanie pokazuje twoją stronniczość, a z mojej strony powoduje niechęć do dalszej dyskusji z tobą.
Zgłoś
Avatar
DanielWOW 2024-07-30, 14:54 1
I jeszcze te komentarze nagrywającej ukraińskiej k...y co bilety ma na koszt polskiego podatnika.
Zgłoś
Avatar
mar173 2024-07-30, 14:59
takamahi napisał/a:

Już samo to sformułowanie pokazuje twoją stronniczość, a z mojej strony powoduje niechęć do dalszej dyskusji z tobą.



vice versa, jeżeli jesteś ukraińcem to naucz się w końcu czym jest insynuacja, prowokacja. Długo już w Polsce jesteś.
Zgłoś
Avatar
takamahi 2024-07-30, 15:19
mar173 napisał/a:

vice versa, jeżeli jesteś ukraińcem to naucz się w końcu czym jest insynuacja, prowokacja. Długo już w Polsce jesteś.



Widzę że nawet nie potrafisz dyskutować bez "wycieczek" osobistych, ale to już sam swój poziom pokazujesz.

gs24.pl/brutalna-interwencja-kontrolerow-biletow-zastepca-prezydenta-s...

I tutaj istotny cytat z tego artykułu:

Cytat:

Poruszono też wątek związany z uprawnieniami kontrolerów. Mają prawo zatrzymać osobę, która nie stosuje się do ich poleceń, ale nie mogą używać siły fizycznej.

- Jeśli pasażer odmawia okazania dokumentu tożsamości, kontroler ma prawo zatrzymać pasażera do momentu przybycia policji. Kontroler może poprosić policję o przyjazd w celu ustalenia tożsamości pasażera. Należy pamiętać, że kontroler nie ma uprawnień policyjnych i nie może używać siły fizycznej ani dokonywać przeszukania pasażera. Jeśli pasażer odmówi okazania dokumentu tożsamości i będzie próbował opuścić autobus, kontroler może jedynie uniemożliwić mu ucieczkę w granicach prawa i bezpieczeństwa, czekając na przybycie służb porządkowych. Zatrzymanie pasażera przez kontrolera musi być zgodne z prawem, a działania muszą być proporcjonalne i nie mogą naruszać godności osobistej pasażera - wyjaśnia Łukasz Kadłubowski.(zastępca prezydenta Szczecina - moje przypomnienie)

Zgłoś
Avatar
Jebac_pedalarzy 2024-07-30, 16:44
Ten patus drze pizdę jak pedalarz który się wyjebał mordą na asfalt
Zgłoś
Avatar
Allahgbar 2024-07-30, 17:33
Wypowiem sie bo typa znam. Pochodzi ze Szczecina i jest po trepanacji czaszki. Wkurwiajacy ale nieszkodliwy. Kanar ewidentnie przesadzil i powinien dostac na dziure.
Zgłoś
Avatar
omenlol 2024-07-30, 19:14
Jakiś chory pojeb tak z nimi trzeba
Zgłoś
Avatar
Prosty 2024-07-30, 20:36
Zamknij ryj ty ukraińska kurwo , wypierdalaj do polski a nie " so fy robijcie"
Zgłoś
Avatar
Juzwa 2024-07-30, 20:43
kumaktoplaz napisał/a:

Taa... Peychiczny. Tatuaz jest czyli niespecjalnie.



Czyli ten jest najzdrowszy z populacji?

Zgłoś
Avatar
kernelstrong 2024-07-30, 21:10
Chuj z takimi psychiatrami, ja już do autobusu nie pójdę się leczyć.
Zgłoś
Avatar
DonaldTusk_Wodz_Niemiec 2024-07-30, 23:40
Bardzo dobrze chujowi. Ale ten głos Ukrainki co nagrywa to mnie wkurwia "otwocje drzwji cło wy robicjie"
Zgłoś
Avatar
Jarazz 2024-07-31, 1:49 1
takamahi napisał/a:

Nie, jestem na tyle inteligentny, że napisałem, że na jego miejscu ja bym to zrobił, bo mam na adwokata i na rozprawy sądowe. Nigdzie natomiast nie napisałem że on powinien to zrobić.
Choć z drugiej strony, jest taka możliwość, że z tym filmikiem nie musiałby mieć na adwokata bo znalazł by go za darmo gdyż koszta sądowe w takich przypadkach kryje strona przegrywająca, a koszt adwokata jest jednym z takich kosztów.



No to już Ci tłumacze. Najpierw sam musisz zapłacić za sprawę cywilną(stawki są ustalone)+ opłacić adwokata, a jeśli wygrasz sprawę i sąd zasadzi dla ciebie odszkodowanie i później zwrot kosztów sądowych i pomocy adwokackiej to WTEDY dopiero albo prosisz drugą stronę o zwrot kosztów albo zakładasz sprawę cywilną. Nie ma nic za darmo. Chyba że jest to sprawa karna 😆

[ Dodano: 2024-07-31, 01:55 ]
Co najważniejsze...adwokat nie może poprowadzic spraw za darmo motywując tym czy ja wygra czy nie. Stawki są ustalone przez państwo i albo jesteś zwolniony z kosztów sądowych(są różne powody) albo moga być pokryte koszty pomocy prawnej gdyż jesteś osobą do tego uprawniona albo ktoś Tobie zrobi to za darmo, ale w ostatnią opcje wątpię. Chociaż dla prestiżu i sławy różne rzeczy się robi. Im o tobie głośniej(jako adwokacie) tym w przyszłości więcej klientów

[ Dodano: 2024-07-31, 02:11 ]
I na koniec. Adwokat zawsze wygrywa, nawet jak przegra. To jest jego gaża 😉
Zgłoś
Avatar
takamahi 2024-07-31, 8:54
No proszę mądrego to i dobrze posłuchać, sadol uczy
Zgłoś