18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (10) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 5:31
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Chamsko zajumane z kwejka, ale wg. mnie tekst bardzo dobry i sadystom przypadnie do gustu - zebrane w logiczną całość poglądy większości nas .

Pracowałem na to, gdzie dziś jestem. Patrząc na ekonomię, nie wybrałem emerytury. I jestem zmęczony, bardzo zmęczony.

Jestem zmęczony mówieniem mi, że mam „dzielić się” tym, co posiadam z ludźmi, którzy nie dzielą ze mną mojej etyki pracy.

Jestem zmęczony mówieniem mi, że rząd weźmie pieniądze, które zarobiłem, jeśli będzie konieczne to siłą, i odda ludziom zbyt leniwym, aby je zarobić samemu.
Jestem zmęczony, przekonywaniem mnie, że islam to religia pokoju, kiedy każdego dnia czytam historie muzułmanów, którzy zabijają swe córki i siostry dla ich rodzinnego „honoru”. O muzułmanach, którzy krwawo odpłacają za zniewagi; muzułmanach, którzy zabijają chrześcijan i żydów, ponieważ wierzą inaczej; muzułmanach podpalających szkoły dla dziewcząt; muzułmanach kamieniujących na śmierć ofiary gwałtów za „cudzołóstwo”; muzułmanach dokonujących wycinania części narządów rodnych młodych dziewczynek; wszystko w imię Allaha, Koranu i szariatu.

Jestem zmęczony przekonywaniem mnie, że ze względu na „tolerancję dla innych kultur” mamy pozwalać Arabii Saudyjskiej i innym krajom muzułmańskim fundować za pieniądze z naszego paliwa meczety i szkoły koraniczne głoszące nienawiść w Australii, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii, Ameryce i Kanadzie, podczas gdy żadne z tych krajów nie pozwala na zbudowanie kościoła, synagogi czy religijnej szkoły w własnych krajach.

Jestem zmęczony nakazywaniem mi obniżania mojego standardu życia, by walczyć z globalnym ociepleniem, o istnieniu którego nikomu dyskutować nie wolno.
Jestem zmęczony pouczaniem mnie, że narkomani są chorzy, a ja muszę im pomóc z tej choroby wyjść płacąc za ich leczenie i szkody, jakie poczynili. Czyżby jakiś wielki narkotyk napadł na nich w ciemnej uliczce, zmusił do wciągnięcia białego proszku nosem, lub przyłożył im nóż do gardła zmuszając, by go zażyli?

Jestem zmęczony słuchaniem słynnych sportowców, gwiazd filmu czy muzyki i polityków wszelkich partii, dowodzących, że ich problemy z prawem były niewinnymi błędami, błędami młodości bądź głupimi błędami, podczas gdy wszyscy wiedzą, że uważają za swój jedyny błąd to, iż dali się przyłapać. Jestem zmęczony ludźmi, którzy domagają się dla siebie szczególnych praw, innych niż dla zwykłych ludzi.

Naprawdę jestem zmęczony ludźmi, którzy nie biorą odpowiedzialności za swoje życie. Jestem zmęczony słuchaniem ich, gdy winią rząd, dyskryminację, czy cokolwiek innego za własne problemy. Jestem również zmęczony obserwowaniem młodych chłopców i dziewcząt, tatuujących się i kolczykujących bez opamiętania, przez co nikt ich później nie chce zatrudnić, a oni sami domagają się zasiłków od państwa.

Tak, jestem cholernie zmęczony. Ale cieszę się również, że mam 83 lata. I nie będę musiał obserwować, jak tym ludziom idzie tworzenie świata. Zał mi tylko moich dzieci i wnuków. Dzięki Bogu, wychodzę stąd, a nie przychodzę.

Bill Cosby

Wyczytałem, że tekst jednak błędnie przypisywany jest Billemu Cosbiemu - mimo wszystko tekst moim zdaniem wart przeczytania.
Zgłoś
Avatar
Azzazel 2013-04-28, 8:46
Z Billa to polecam Pound cake speech. Właściwie powiedział tam mniej więcej to samo co powyżej, a także dużo więcej. Spoko gość.
Zgłoś
Avatar
tds1974 2013-04-28, 12:55 1
Ze strony głównej Billa Cosby'ego:

There’s an email floating around – entitled “I’m 76 and tired” – purportedly sent by me. I did not write the email, I did not send the email, I’m not 76, and I don’t subscribe to the ugly views expressed in the email. We are coming up to an important anniversary on Sunday, which is a day when we should all come together. Whoever wrote this email is not thinking about our country, or what is important. If you get the email, it’s time to hit DELETE.
Zgłoś
Avatar
generalissimus 2013-04-29, 4:08
Tekst jest ciekawy i ktokolwiek jest jego autorem ma wiele racji.
Faktem jest, że człowiek nieco wypaczył "selekcję naturalną", ale to jest charakterystyczne dla ludzi (znane są także liczne przypadki zachowań "prospołecznych" wśród zwierząt). Warto jednak zwrócić uwagę na to, żeby nauczyć się odróżniać tych, którzy są nosicielami głupoty i chamstwa od tych, którzy ponoszą tego konsekwencje.
Zgłoś
Avatar
dziaad 2013-04-29, 10:03
Jeden z niewielu czarnoskórych, których autentycznie lubię i szanuję. Tym właśnie różni się czarnuch od czarnoskórego.
Zgłoś
Avatar
Gienek2 2013-04-29, 12:25
baaaaardzo mąrze, też mnie to wkuriwa jak widze te nienapasione mordy w wiadomościach które pierdolą że ciągle mało pieniędzy wszędzie kurw kryzys ale oni dostaja kurwa po 10000żł na jebane biura kurwa a ja 1200 na życie no kurwa mać to u zwykłych ludzi jest kryzys bo napewno nie kurwa w sejmie i polityce do kurwy nędzy

ok jak przjdę drogę "kariery" z 1200 może zrobi się 2000-3000 ale to będzie wydaje mi się maks na normalne staranie się o pracę, a będąc już doświadczonym gdziekolwiek zamiast kurwa tych 2500-3000 co jest uważane jako dużo powinno się dostawać z 5000 conajmniej. a te kurtrwy sejmowe mają po kilkanaście koła co miesiąc , a powiedzmy sobie szczerze że i tak za życie nie płacą bo rządzą....
Zgłoś