18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 10:27
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 5:34
🔥 Ratowanie jaszczurki - teraz popularne
Biurokratyczny
S................n • 2015-08-17, 12:40
-Cześć Janusz co tam?
-A w porządku, kupiłem auto i wziąłem urlop
-O kurde, pozazdrościć, to gdzie się wybierasz na wczasy?
-Na przegląd, do wydziału komunikacji i do urzędu skarbowego.
Zgłoś
Avatar
Gołyniemiec 2015-08-17, 20:38
Suche jak trup wyssany przez Draculę.
Zgłoś
Avatar
Bomasz 2015-08-18, 9:59 119
@up Jak kiedyś kupisz jakiś pojazd mechaniczny to zrozumiesz.
Zgłoś
Avatar
mskmucha 2015-08-18, 10:07 58
Krajowy samochód to jeszcze chuj, kup sobie np. z Niemiec.

Tłumacz, przegląd, urząd celny, skarbówka, wydział komunikacji, no taka przeprawa, że na samym końcu nie wiesz, czy przywiozłeś sobie zwykłą osobówkę, czy czołg od Putina
Zgłoś
Avatar
Oponka 2015-08-18, 10:45 9
to tak prawdziwe, że aż przykre
Zgłoś
Avatar
Namex 2015-08-18, 10:54 2
Ahh te Polskie realia.
Zgłoś
Avatar
T0B1 2015-08-18, 11:29 16
He he, chyba nigdy niczego w spadku nie dostaliście -.-
Zgłoś
Avatar
kurwiduplo 2015-08-18, 11:44 2
jeszcze do ubezpieczyciela i do mechanika wymienić napęd rozrządu, oleje filtry i dowiedzieć się, że samochód przejechał 250kkm na wstecznym.
Zgłoś
Avatar
shalan 2015-08-18, 12:58 1
@mskmucha
Miałem sprowadzony w tym roku, skarbówki już nie ma.

W ogóle, to wszystko załatwiłem w jeden dzień.
Zgłoś
Avatar
karadzio 2015-08-18, 14:41
dokładnie. Auto kupujesz od firmy, która to auto przywiozła (nigdy nie dajcie się namówić na kupno "bezpośrednio od niemca to bedzie trochę taniej" - bo nie wiesz czy taki niemiec wgl. istniał) po drugie dostajesz wszystkie papiery tłumaczenia, kwity idziesz do wydziału po blachy czerwone, ubezpieczasz, na przegląd i z powrotem, rejestracja. Ja załatwiłem to w 3h.

Już nie te czasy.
Zgłoś
Avatar
ejdzbikej 2015-08-18, 15:56 2
W UK jak kupujesz auto poprzedni wlascicel wysyla dowod rej do wydzialu kom a tobie odrywa z niego taki swistek ktory podpisujesz i trzymasz jako dowod kupna auta do momentu kiedy nowy dowod nie przyjdzie do ciebie poczta. I to tyle.
Zgłoś
Avatar
Dobryja 2015-08-18, 21:21
ejdzbikej napisał/a:

W UK jak kupujesz auto poprzedni wlascicel wysyla dowod rej do wydzialu kom a tobie odrywa z niego taki swistek ktory podpisujesz i trzymasz jako dowod kupna auta do momentu kiedy nowy dowod nie przyjdzie do ciebie poczta. I to tyle.



I dzwonisz do ubezpieczalni informując że kupiłeś auto, przepisują ubezpieczenie, oraz do DVLA, taki angielski wydział samochodowy i przepisujesz podatek drogowy na nowe auto. Wszystko trwa 5 minut.
Zgłoś
Avatar
gabriel0 2015-08-18, 22:25
Dlatego na umowie piszę się 900zł, i nie zasila się konta skarbówki
Zgłoś
Avatar
fang1337 2015-08-18, 23:00
Kurwa jak widze to narzekanie i sranie we własne gniazdo to mnie chuj strzela. Gówno mnie obchodzi jak jest w UK - fajnie jest z ciapatymi mieszkać i robić robote której żaden anglik nie tknie ? I pierdolicie ze za minimum jest haj lajf no to wynajmijcie sobie mieszkanie w dobrej lokalizacji a nie pokoj u ciapaka. Nie kupujcie pomaranczowego gowna z dolnych polek Sainsburys to sie przekonacie ze czy w pl tak i w UK bez zaradności i fachu wyksztalcenia jestes smieciem.

Ja rejestrowałem auto i nie zajęło mi to wcale długo.

A do wszystkich pierdolonych narzekaczy na urojona biurokracje: jest juz od roku portal ePUAP gdzie mozna wiele rzeczy zalatwic przez neta np. Dopisac do rejestru wyborcow aby móc zagłosować poza waszą wiochą w mieście gdzie studiujecie lub pracujecie.
Zgłoś
Avatar
Dark ninja 2015-08-18, 23:09
gabriel0 napisał/a:

Dlatego na umowie piszę się 900zł, i nie zasila się konta skarbówki


Powodzenia jeśli okaże się że w samochodzie była wada ukryta przez sprzedającego.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie