18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (10) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Dokumentalne Popularne Losowe Szukaj Forum Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się

Bobas killer
Centurionero • 2019-09-19, 20:36




Do tragedii doszło 31 sierpnia. Julia Sharkom świętowała swoje 21. urodziny. Jak podają zagraniczne media, kobieta chciała wyciągnąć córkę z samochodu przez uchyloną szybę. Dwulatka przypadkiem nacisnęła przycisk zamykania okna i przygniotła szyję matki. 
Nieprzytomną 21-latkę odnalazł jej mąż, Artur. Mężczyzna wyłamał zablokowane okno i wyciągnął uwięzioną żonę. Następnie wezwał na miejsce pogotowie ratunkowe. Julia została przewieziona do szpitala w Brześciu. Kobieta zmarła osiem dni po wypadku. Doznała asfiksji, która poważnie uszkodziła jej mózg.

21-latka osierociła dwójkę dzieci: czteroletnią Margaritę i dwuletnią Ariannę.

Ciekawe jaki to był samochód, bo dzisiejsze auta mają mechanizm, który cofa szybę gdy stoi coś na przeszkodzie.

2019-09-20, 02:05
~PowerBoBass napisał/a:

Jaka dyskusja o aucie a na focie E30, j***ni szerlocy



To jest FEJK dziennikarzy debili napisany dla ich czytelników debili. Na zdjęciach wyżej masz dwa różne samochody- czerwony i srebrny, jeden to e30, a drugi to e34. Ten drugi model pojawia się w artykułach opisujących to "zdarzenie".
Wydaje mi się bardzo mało prawdopodobne, by silniczek podnoszący szybę w 30-letnim samochodzie mógł tak przygnieść 21-letnią dziewczynę, żeby ją skutecznie poddusić. Przecież ona ważyła co najmniej 50 kg, a naturalnym odruchem człowieka w takiej sytuacji jest złapanie się czegoś, co nas przyciska, tu szyby. Dodatkowo, żeby wyjąć dziecko przez okno, trzeba by wsadzić do środka ręce, czyli szyba musiałby być znacznie opuszczona. Jakim cudem miałoby jej przydusić samą szyję???
Dodam jeszcze, że w tym samym artykule brytyjski szmatławiec podaje, że:
- laska miała mieć wypadek w Starym Siole
(Dmitry Ivanyuk, of the Belarus Investigative Committee, said: “The young woman was with her family at a friend’s house in the village of Staroe Selo.)
czyli pod Mińskiem
- a do szpitala miała trafić w Brześciu
(The tragic mother was taken to Brest regional hospital...)
To bagatela ponad 630 ją wieźli.
Dziewczyna jest naturalnie bardzo ładna i zginęła w swoje urodziny; dwudzieste pierwsze zresztą :facepalm:

2019-09-20, 04:20
:-o Margarita i Arianna, już nieźle się zaczyna

2019-09-20, 05:35
The Sun I wszystko jasne A dzbany w to wierzą Tak było, nie zmyslam

2019-09-20, 07:51
Pierwsze pytanie, kto wyjmuje dziecko z samochodu przez okno czy szybę? Kto? Lepiej jej wychodziło dawanie dupy niż opieka nad dziećmi. Lobuzy kochają najbardziej...

2019-09-20, 08:12
Centurionero napisał/a:

Margaritę i Ariannę.



to nie był wypadek, to była zemsta...

in...........ei
2019-09-20, 08:25
Ale głupia śmierć...

2019-09-20, 08:27
ZA takie wymyślne imiona tez bym matkę gdzieś przytrzasnął.

2019-09-20, 09:16
yeeppa napisał/a:

"Ciekawe jaki to był samochód, bo dzisiejsze auta mają mechanizm, który cofa szybę gdy stoi coś na przeszkodzie."
Teoretycznie masz rację, ale mechanizm o którym mowisz, nazleży ponownie zaprogramować po każdym wyjęciu czy rozładowaniu akumulatora.



Nie wiem jak w innych - ale w samochodach, które kiedyś miałem:
w Lanosie - nie było żadnego czujnika, szyby nie zamykały się automatycznie. Tak długo jak przycisk naciśnięty - tak długo napięcie podawane na silnik
w Scenicu II - szyby automatyczne. Po każdym odłączeniu zasilania należało jej zaprogramować poprzez zamknięcie i trzymacie przycisku w górnej pozycji i w dolnej. Ale jak nie były zaprogramowane krańcowe pozycje szyba po każdorazowym przyciśnięciu zamykała się tylko na około 5cm. I tak skokowo należało je zamknąć/otworzyć by zaprogramować.
Więc... są różne rozwiązania... a w Rosji mogą być jeszcze inne hłę hłe.

2019-09-20, 09:16
Srebrny samochód to Merc W124.

2019-09-20, 09:20
radek225 napisał/a:

@yeppa - co k***a!? Wszystko zaprogramowane jest w sterowniku szyb. Jak wyjmiesz baterie z pilota od TV to też ponownie musisz pilot zaprogramować? Mechanizm cofania szyb, gdy te napotykają opór miał mój ojciec w Astrze II z 1999 roku. Półka ta sama, co Golf IV, żadna bogata wersja. Nawet klimy nie miała, ani radia z CD, tylko kaseciakiem. Jako dzieciak mogłem położyć rękę na samej górze drzwi, nacisnąć mocniej przycisk od szyb, by ta zasunela się sama, i napotykając rękę szyba się cofala nie robiąc mi żadnej krzywdy. Ta ukrainka musiała mieć chyba jakiegoś amerykańskiego rzęcha z 1963 roku, gdzie szyby były hydrauliczne, a pompa była elektryczną, i o elektronicznym sterowaniu szyb nie było nawet mowy.



Co do różnych rozwiązań poczytaj wyżej.
Zaś sam nazwijmy to czujnik - to nie żaden czujnik. Działa mierząc przeciążenie silnika. Jeżeli następuje wzrost prądu - odczytuje to jako wykrycie przeszkody. Chyba masz świadomość, iż nie jest to idealny i dokładny mechanizm wykrywania przeszkody? I różnie działa. Na rękę zadziała - na miększe tkanki... na pewno z opóźnieniem.

2019-09-20, 11:46
baby to są jednak głupie stworzenia

2019-09-20, 20:07
pie**olenie, mam k***a audi a4 b5 z 98 roku z szybami elektrycznymi - i za ch*ja szyba sie nie cofa jak coś jest pomiedzy.... Wiem bo raz prawie na hardzie przez tę szybę wylądowałem :D

2019-09-20, 22:15
de_sade napisał/a:

To jest FEJK dziennikarzy debili napisany dla ich czytelników debili. Na zdjęciach wyżej masz dwa różne samochody- czerwony i srebrny, jeden to e30, a drugi to e34. Ten drugi model pojawia się w artykułach opisujących to "zdarzenie".
Wydaje mi się bardzo mało prawdopodobne, by silniczek podnoszący szybę w 30-letnim samochodzie mógł tak przygnieść 21-letnią dziewczynę, żeby ją skutecznie poddusić. Przecież ona ważyła co najmniej 50 kg, a naturalnym odruchem człowieka w takiej sytuacji jest złapanie się czegoś, co nas przyciska, tu szyby. Dodatkowo, żeby wyjąć dziecko przez okno, trzeba by wsadzić do środka ręce, czyli szyba musiałby być znacznie opuszczona. Jakim cudem miałoby jej przydusić samą szyję???
Dodam jeszcze, że w tym samym artykule brytyjski szmatławiec podaje, że:
- laska miała mieć wypadek w Starym Siole
(Dmitry Ivanyuk, of the Belarus Investigative Committee, said: “The young woman was with her family at a friend’s house in the village of Staroe Selo.)
czyli pod Mińskiem
- a do szpitala miała trafić w Brześciu
(The tragic mother was taken to Brest regional hospital...)
To bagatela ponad 630 ją wieźli.
Dziewczyna jest naturalnie bardzo ładna i zginęła w swoje urodziny; dwudzieste pierwsze zresztą



1. Brześć od Staroe Selo na Białorusi jest oddalony o 26km
2. W E34 to chyba Cię spłodzili
3. Owszem, silniczki w starych autach dają radę i jak dobrze trafi w krtań to pozamiatane
4. Jeśli to było z przodu, a auto posiadało moduł komfortu to szyba zamykała się automatycznie, zatrzymała się dopiero po wyczuciu znacznego oporu. Mechanizmy w starych autach są dość szybkie, dokładając do tego zamieszanie z może płaczącym dzieckiem i niezbyt wygórowane IQ bohaterki efekt może być jak widać. Kontynuując, jeśli miała ręce daleko w środku to mogła najpierw chcieć zabrać rękę dziecka z przycisku lub po prostu szyba podniosła się na tyle, że nie mogła cofnąć rąk - chyba, że Ty masz po dwa łokcie w jednej ręce?
5. E30 Czy Merc W124 to auta z tej samej epoki, więc i poziom zabezpieczeń podobny - nijaki.
6. Klawisz zamykania szyby w E30 jest spory, nie stawia znacznego oporu oraz naciska się go a nie ciągnie do góry jak w nowszych autach - możliwe jest, by przypadkowo nacisnęło go dziecko

Następnym razem lepiej się przygotuj bo chciałeś coś pomędrkować, a wiedzy niewiele, o obsłudze głupiego Google Maps nie wspomnę; chyba, że na siłę odniosłeś się celowo do Staroe Selo-2, co nawet miejscowością nie jest tylko osiedlem i myślałeś, że nie sprawdzę? Nie doceniasz mnie, diszejdi :wyj***ne:

2019-09-20, 22:38
@Owlman

odwieczny problem.... która to lewa

2019-09-21, 23:03
Nie kazdycmodel tegO BMW ma blokade.wiem to od pojeba, kotry jara sie t6mymi autami. Oewbe modele mialy tylko jakiea magnetycznw gowno. Po za tym nie ogladaliscie Killera? Ryba tam to ladnie wyjasnil.