18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:57
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:05
Bóg jest za aborcją
carefulnow • 2014-07-28, 22:15
Kościół i katolicy są o wiele bardziej przeciwni aborcji niż ich święta księga. Nie ma co się wkurwiać i mnie piętnować, bo jedyne co wrzuciłem, to cytaty prosto z Biblii.

Najwyraźniej jest możliwe by doszło do poronienia, ale by nie było żadnej szkody. Karą za przypadkowe spowodowanie poronienia jest ew. grzywna:
"Gdyby mężczyźni bijąc się uderzyli kobietę brzemienną powodując poronienie, ale bez jakiejkolwiek szkody to [winny] zostanie ukarany grzywną, jaką nałoży mąż tej kobiety, i wypłaci ją za pośrednictwem sędziów polubownych."
Wj 21, 22

Dzieci poniżej jednego miesiąca życia (nie wspominając o płodach) są bez wartości:
"Jeżeli chodzi o dzieci w wieku od jednego miesiąca do pięciu lat, to chłopiec będzie oceniony na pięć syklów srebra, a dziewczynka na trzy sykle srebra." Kpł 27, 6

Dzieci poniżej jednego miesiąca życia (nie wspominając o płodach) nie są uznawane przez Boga za osoby:
"«Dokonaj spisu wszystkich synów Lewiego według ich rodów i szczepów; wszystkich mężczyzn w wieku od jednego miesiąca wzwyż». Mojżesz więc dokonał ich spisu według rozkazu Pana." Lb 3, 15-16

Prawo boskie wymaga, by jeśli płód był poczęty w wyniku cudzołóstwa, spłonął na stosie wraz z matką. Nic wspomina się o tym, by np. czekać do porodu ze spaleniem na stosie, by uratować płód:
"«Twoja synowa Tamar stała się nierządnicą i nawet stała się brzemienną z powodu czynów nierządnych». Juda rzekł: «Wyprowadźcie ją i spalcie!»" Rdz 38, 24

Czasem Bóg chce, by kobiety roniły:
"Daj im, o Panie, co tylko dać zechcesz - łono, które roni, i piersi wyschnięte!" Oz 9, 14

Czasem Bóg zabija brzemienne kobiety (więc i płody):
"Samaria odpokutuje za bunt przeciw Bogu swojemu: poginą od miecza, dzieci ich będą zmiażdżone, a niewiasty ciężarne rozprute." Oz 14, 1

I chuj.
Zgłoś
Avatar
zonk 2014-07-29, 8:48 7
Jak gimby jesteście ateistami to po chuj poruszacie temat wiary ? Normalny ateista ma w dupie jakąkolwiek religię i idzie swoją drogą.
Zgłoś
Avatar
Imie_jego_44 2014-07-29, 9:06 2
Kolejny który nie rozumie, że Biblii nie czyta się dosłownie.
Biblia to zbiór zasad moralnych którymi powinniśmy kierować się w życiu doczesnym tak by dostąpić życia wiecznego.
W okresie pisania Starego Testamentu ludzie byli głupsi więc trzeba ich było nastraszyć, żeby zrozumieli, jak pisano Nowy Testament ludzie trochę zmądrzeli więc Bóg mógł przemawiać do nich bardziej finezyjnie.
Zgłoś
Avatar
4................h 2014-07-29, 10:07
Co do spisu, to spis ten trwał dokładnie miesiąc więc aby nie trzeba było wracać się to spisywano tylko i wyłącznie dzieci co najmniej mające miesiąc.
Zgłoś
Avatar
D................7 2014-07-29, 10:29 11
Ej, jak nieraz logika katolstwa powala mnie na kolana tak ten post tez jest durny a wnioski z cytatów wyciągniete nielogicznie:

Pierwszy mówi o WYPADKU.

Drugi nie dowodzi niczego.

Trzeci mówi o spisie synów starszych niz miesiąc, nie mówi nic o uznawaniu za człowieka bądź nie uznawaniu.

Z Tamarą to w ogóle dokurwiłeś. Zerknij co jest dwa wersy dalej złamasku:

"24 Po około trzech miesiącach doniesiono Judzie: "Twoja synowa Tamar stała się nierządnicą i nawet stała się brzemienną z powodu czynów nierządnych". Juda rzekł: "Wyprowadźcie ją i spalcie!" 25 A gdy ją wyprowadzano, posłała do swego teścia i kazała powiedzieć: "Jestem brzemienną przez tego mężczyznę, do którego te przedmioty należą". I dodała: "Niechaj rozpozna, czyje są: ten sygnet z pieczęcią, sznur i laska!" 26 Kiedy zaś Juda poznał je, rzekł: "Ona jest sprawiedliwsza ode mnie, bo przecież nie chciałem jej dać Szeli, memu synowi!" I Juda już więcej z nią nie żył.
27 A gdy nadszedł czas jej porodu, okazało się, że będzie miała bliźnięta. 28 Kiedy zaczęła rodzić, [jedno z dzieci] wyciągnęło rączkę; położna, zawiązawszy na tej rączce czerwoną tasiemkę, rzekła: "Ten urodzi się pierwszy"."

Czyli dokładnie jest mowa o tym o czym twierdzisz, że niema mowy.

Pierwszy przytoczony cytat z Ozeasza to nie słowa boga tylko człowieka do boga, nie bogu sie pod nimi podpisuje...

Drugi przytoczony cytat z Ozeasza mówi o karze.

Czyli generalnie chciałeś zabłysnąć za zbłaźniłeś się nawet w oczach tych, którzy z biblii mają bekę .
Zgłoś
Avatar
ProVVe 2014-07-29, 13:38
Kolejny ateista na pokaz... Mój przyjaciel jest ateistą i ma wyjebane co się dzieje za jego ścianą dopóki może sobie normalnie w spokoju żyć...
Zgłoś
Avatar
Maślak 2014-07-29, 13:58 10
Ja widzę ,że wielu z was nie odróżnia ateisty od antyklerykała. I proszę przestańcie wypisywać jaki to nie jest (w waszym mniemaniu) "Prawdziwy Ateista" bo można być ateistą, antyklerykałem i jednocześnie przeciwnikiem aborcji, ludzie nie dzielą się na lewaków ateistów i prawicowców wierzących. Muszę was rozczarować świat nie jest czarno biały.
Zgłoś
Avatar
D................7 2014-07-29, 14:00 1
Skoro wierzący może być "proklerykałem" to czemu ateista nie mógł by być "antyklerykałem"? Zgadzam się z Maślakiem.
Zgłoś
Avatar
MajkelT 2014-07-29, 14:10
Najlepsze jest to, ze co by nie bylo napisane w tych popapranych ksiegach mordu, Wy i tak bedziecie sobie to rozumiec na swoj dobry sposob.
Zgłoś
Avatar
U................l 2014-07-29, 14:10 1
Dlaczego wy na podstawie jakiejś durnej książki, której treść została dawno zmieniona przez skorumpowanych klechów próbujecie ustawiać świat rzeczywisty?
Zgłoś