18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:57
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:05
Bóg jest za aborcją
carefulnow • 2014-07-28, 22:15
Kościół i katolicy są o wiele bardziej przeciwni aborcji niż ich święta księga. Nie ma co się wkurwiać i mnie piętnować, bo jedyne co wrzuciłem, to cytaty prosto z Biblii.

Najwyraźniej jest możliwe by doszło do poronienia, ale by nie było żadnej szkody. Karą za przypadkowe spowodowanie poronienia jest ew. grzywna:
"Gdyby mężczyźni bijąc się uderzyli kobietę brzemienną powodując poronienie, ale bez jakiejkolwiek szkody to [winny] zostanie ukarany grzywną, jaką nałoży mąż tej kobiety, i wypłaci ją za pośrednictwem sędziów polubownych."
Wj 21, 22

Dzieci poniżej jednego miesiąca życia (nie wspominając o płodach) są bez wartości:
"Jeżeli chodzi o dzieci w wieku od jednego miesiąca do pięciu lat, to chłopiec będzie oceniony na pięć syklów srebra, a dziewczynka na trzy sykle srebra." Kpł 27, 6

Dzieci poniżej jednego miesiąca życia (nie wspominając o płodach) nie są uznawane przez Boga za osoby:
"«Dokonaj spisu wszystkich synów Lewiego według ich rodów i szczepów; wszystkich mężczyzn w wieku od jednego miesiąca wzwyż». Mojżesz więc dokonał ich spisu według rozkazu Pana." Lb 3, 15-16

Prawo boskie wymaga, by jeśli płód był poczęty w wyniku cudzołóstwa, spłonął na stosie wraz z matką. Nic wspomina się o tym, by np. czekać do porodu ze spaleniem na stosie, by uratować płód:
"«Twoja synowa Tamar stała się nierządnicą i nawet stała się brzemienną z powodu czynów nierządnych». Juda rzekł: «Wyprowadźcie ją i spalcie!»" Rdz 38, 24

Czasem Bóg chce, by kobiety roniły:
"Daj im, o Panie, co tylko dać zechcesz - łono, które roni, i piersi wyschnięte!" Oz 9, 14

Czasem Bóg zabija brzemienne kobiety (więc i płody):
"Samaria odpokutuje za bunt przeciw Bogu swojemu: poginą od miecza, dzieci ich będą zmiażdżone, a niewiasty ciężarne rozprute." Oz 14, 1

I chuj.
Zgłoś
Avatar
Logiczny 2014-07-28, 22:27 33
Ty kurwa nie rozumiesz chłopie cytatów.
Zgłoś
Avatar
karinata 2014-07-28, 22:31 41
I nie boisz się, że jak kiedyś kobieta przeczyta w książce kucharskiej "weź nóż" to marnie skończysz?
Zgłoś
Avatar
maciuch2 2014-07-28, 22:31 2
Coś mi tu ciapackimi prawami jebie.
Zgłoś
Avatar
carefulnow 2014-07-28, 22:37 12
Logiczny, To może mam przemianować temat na: mordowanie 5-letnich chłopców w Biblii jest ok pod warunkiem, że zapłacisz ojcu 5 sykli srebra?
Zgłoś
Avatar
longlong7 2014-07-28, 22:41 3
Hiob się nie pierdolił
Zgłoś
Avatar
Smutas 2014-07-28, 23:19 1
O, i przedstawiłeś się w podpisie.
Zgłoś
Avatar
jagielon 2014-07-29, 0:04 14
Ja też mam jeden cytat:
"Jak jesteś głupi gimboateisto, to skasuj konto, wróć do szkoły. Myślenie boli tylko za pierwszym razem."
Jagielon, Księga 1, rozdział 1, akapit 1.

ps. uprzedzę ból dupy gimboateistów - z katolikami się nie wygra, bo jest to konfrontacja typu - logika vs wiara. Jak chcecie dyskutować z kimś, kto wierzy, że w pokoju obok jest słoń? No ni chuja. Z drugiej strony, jeżeli chcesz już jechać po tej zindoktrynizowanej ciemnej masie społeczenej, to rób to przynajmniej z klasą, a nie wrzucasz bezsensowne cytaty, z których po pierwsze - nic nie wynika, po drugie są ze Starego Testamentu - każdy wyznawca Ci powie, że ST należy traktować metaforycznie i nie jest "głównym" źródłem wiary - poznaj najpierw swego wroga.
Zgłoś
Avatar
p0lybius 2014-07-29, 0:06 12
Taka ciekawostka:

Przepisy zawarte w Starym Testamencie zostały przez Pana Jezuska "znowelizowane", i obowiązuje jedynie Nowy Testament.
Zgłoś
Avatar
Ptoon 2014-07-29, 0:17 10
1. Filozofie chrześcijan wyznacza przede wszystkim Nowy Testament. W ST nie było tzw. idei boga miłosiernego, to jest późniejszy wymysł. Bóg z ST sprzyjał silniejszym/mądrzejszym/lepszym i poddawał ludzi próbom. W dzisiejszych naukach kościoła jest bardzo mało bezpośrednich odwołań do ST.
2. Właściwie do czasów nowożytnych śmiertelność noworodków i małych dzieci była na poziomie kilkudziesięciu procent. Biorąc pod uwagę to, że każdy miał kilkoro dzieci, to statystycznie prawie każdej kobiecie umarło małe dziecko (lub poroniła).

Z tego ludzie wyciągali wniosek, że Bóg nie ceni małych dzieci, ale to były inne czasy i inna religia.
To tak a propos twoich cytatów i poprawności twojego rozumowania, bo co do sensu brania cytatów z tej starej książki i przekładanie dosłownie na dzisiejsze czasy się nie wypowiem.
Zgłoś
Avatar
carefulnow 2014-07-29, 0:27 4
jagielon, Oprócz gimboateistów są też normalni ateiści, którzy doszli do tego po analizie religii i zdali sobie sprawę z tego jakie to jest pozbawione sensu. Gimnazjum mam już daleko za sobą. A o religii katolickiej wiem o wiele więcej niż przeciętny wierzący. p0lybius, Ptoon, no nie do końca. Przeczytajcie kazanie na górze Mt 5 : 17 Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. Nic ze Starego Testamentu nie jest zniesione (oczywiście znajdziecie tez mase niezgodnych z tym fragmentó w NT, ale tak już jest napisana Biblia...). Więc tak, to jest nadal w mocy, co jest w ST.
Zgłoś
Avatar
człowiek_zły 2014-07-29, 0:32 2
Bliskowschodnie gowno. To nie jest religia Europejczykow tylko jebana zydowska sekta.
Zgłoś
Avatar
Rax 2014-07-29, 3:11 2
co ty kurwa krucjate sobie urzadzasz? ktos cie wynajal? jakas dziwka bez szkoly najebana na peronie jak dzika szyszka?
tymi wyciagnietymi z kontekstu cytatami? i w ogole wez sie jebnij
Zgłoś
Avatar
Navalony 2014-07-29, 5:44 3
NORMLNY ateista nie wypisuje takich głupot bo ma głęboko całą religię.
Zgłoś
Avatar
McMenel 2014-07-29, 6:29 2
Ptoon Filozofię chrześcijan wyznacza to co sobie ubzdurają. Sam Jezus odnosząc się do pięcioksięgu
„Zaprawdę bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni” (Mt 5,18).
Czyli sam Jezus stwierdza iż ST nadal obowiązuje chrześcijanina. Nie ma zmiłuj. Chcesz uważać się za prawdziwego chrześcijanina to koniec ze świętowaniem niedziel ( kult Mitry ), obowiązkowe obrzezanie, przestrzeganie zaleceń szabasu. Problemy mają osoby ubierające się w rzeczy z różnych rodzai materiału ponieważ grozi za to ukamienowanie, również zbieranie gałęzi w szabas jest tak karane. To takie miłe akcenty z wiary o której większość chrześcijan nie ma pojęcia.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie