18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Szukaj Forum Odznaki Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 20:29
📌 Konflikt izrealsko-arabski (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:01
Bojówka na sportowo
interferometr • 2013-06-11, 15:30
Temat na czasie - sezon zawodów pożarniczych OSP w pełni
Filmik jak to nasi sąsiedzi to robią:


Dla poprawienia humoru dupnym spinaczom, zapodam drugi filmik, że jednak nie zawsze wychodzi tak pięknie:
Zgłoś
Avatar
l................e 2013-06-11, 17:09
Z Tym, że to raczej nie wygląda na OSP ( pierwszy film ), a raczej PSP. Znaczy się budowa całej linii różni się od tej którą my składaliśmy jak startowałem w zawodach.
Zgłoś
Avatar
interferometr 2013-06-11, 23:11
oni mają inne zasady budowania linii gaśniczej oraz linii ssawnej.
Poza tym tu liczy się tylko czas, a nie wykonanie (bez punktów karnych)
Zgłoś
Avatar
ulifont 2013-06-12, 13:04
nie lubie czechów - celowo z małej
Zgłoś
Avatar
skaM 2013-06-12, 13:05
dokładnie, ten pierwszy i drugi filmik jest zawodowców, najprawdopodobniej czechy. U nas zawody są na innych zasadach
Zgłoś
Avatar
sauerps 2013-06-12, 13:33 7
W OSP u nas w PL (a przynajmniej u mnie w regionie) wygląda to tak, że są dwie roty w każdej startują 2 osoby. Do tego motopompista do obsługi motopompy jak sama nazwa wskazuje, jeden od głównego węża podłączanego od motopompy do węża zakończonego rozdzielaczem i gość na rozdzielaczu (czyli puszczanie wody na pierwszą i drugą rotę (linie).
rozdzielacz

Druga rota startują dwie osoby a nie tak jak widać na filmiku 3. Następna sprawa, że smok
nie jest od razu podłączony do ssawnego (ten zielony wąż)

więc jest trochę więcej pierdolenia żeby to wszystko zebrać do kupy, podłączyć do motopompy, polecieć jeszcze z wężami i prądownicą

żeby rozwinąć całą linię do końca i strącić cel. Dlatego trwa to trochę dłużej i wygląda mniej więcej tak
(filmik z YT) akcja od 0:50 druga rota barwy niebieskie, pierwsza barwy czerwone

Tak leci druga rota, więc roboty trochę więcej i inne zasady jak widać Wiem co mówię Mam nadzieję, że dobrze wytłumaczyłem jak się gdzieś pogubiłem to proszę mnie poprawić
Zgłoś
Avatar
Johanes 2013-06-12, 14:01
Może ktoś pokrótce napisać jakie są zasady w tych zawodach? Kto się szybciej podłączy? Kto szybciej wypompuje wodę? Pytam serio.
Zgłoś
Avatar
sauerps 2013-06-12, 14:05 1
Johanes napisał/a:

Może ktoś pokrótce napisać jakie są zasady w tych zawodach? Kto się szybciej podłączy? Kto szybciej wypompuje wodę? Pytam serio.

liczy się czas spięcia całej linii od motopompy do samego końca (dwie roty) i strącenie strumieniem wody celów (tarcz) dopóki cele nie są strącone czas jest liczony, po strąceniu strumien wody kieruje się w górę sygnalizując tym wykonanie zadania Więcej masz na filmiku który wrzuciłem
Zgłoś
Avatar
wesyl 2013-06-12, 14:09
Piwo za dobry Fun
Zgłoś
Avatar
Shaint 2013-06-12, 15:48
Czemu ten jeden kawałek musi być zamoczony w całości?
Zgłoś
Avatar
rchemik 2013-06-12, 16:26 2
Pierwszy filmik przedstawia tzw. Wolna Amerykanke czyli nie wazne jak byle jak najszybciej(biega sie tak na zawodach w czechach przewaznie) zas filmik Polakow to zgodny z regulaminem bieg bojówki (dodam tylko ze slaby, my biegamy duzo lepiej)

A czemu ten jeden kawalek jest zamoczony?? Ogolnie czeskie pompy maja bardzo wolne ssanie wiec zalewaja pompe woda zeby nie tracic czasu na ssanie wody. Nasze pompy MP 03/05 po przerobieniu na sportowo ssa ok 2-4 sec wiec nie trzeba ich zalewac pozdro

Aha i dodam ze nie jest to zaden film zawodowcow, 3 lata temu bylem na zawodach w czechach i dziewczyny biegaly na poziomie 15-16 sec(caly bieg) my na slabszej pompie mielismy czas 18 sec ( tydzien treningow)
Zgłoś
Avatar
b................i 2013-06-12, 16:36
Ja byłem zawsze na rozdzielaczu Ehhh to były czasy
Zgłoś
Avatar
Cupcio007 2013-06-12, 20:08 1
Pierwsza rota pozdrawia !! hehe
Zgłoś
Avatar
dev78 2013-06-12, 20:51
Nieważne co i nieważne jak, ale widać pasję szacun
Zgłoś
Avatar
arthovv 2013-06-13, 10:32
A.J.K.S napisał/a:

Z Tym, że to raczej nie wygląda na OSP ( pierwszy film ), a raczej PSP. Znaczy się budowa całej linii różni się od tej którą my składaliśmy jak startowałem w zawodach.



Masz rację różni się, ale to jest OSP. Sam jestem w OSP i startuję w zawodach, w Czechach poprostu bojówka wygląda inaczej, raz byli u nas gościnnie to wiem na żywo fajnie wygląda, no i dużo szybciej im to idzie niż nam. Ale przygotowan jest wiecej, i muszą być staranniejsze. Fakt linia wygląda troszkę inaczej, to co jest na podeście jest już całkiem inaczej... A pompy trzeba przyznać mają zajebiste:)
Zgłoś