18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Wyglądało to dziwnie i zarazem komicznie - opowiada jeden ze studentów, świadek całego zdarzenia. - Szybka popisówka policji. Po 20 minutach było już po sprawie. Do tego funkcjonariusze byli chamscy.

9 maja o godz. 17.30 tuż obok ogrodzonego miasteczka akademickiego podjechał policyjny van. Wyskoczyło z niego ośmiu funkcjonariuszy z "trójki", którzy wystawili mandaty studentom za picie piwa i... parkowanie samochodów. To już tradycja, że studenci zbierają się wiosną między akademikami.

- To pierwszy taki incydent odkąd pamiętam - twierdzi Sebastian Nieradkiewicz, zastępca przewodniczącego Uczelnianej Rady Samorządu Studentów PCz. - Zdumiewa także to, że policja wypisywała mandaty nie tylko za picie piwa, ale zaparkowane samochody na pasie zieleni. To teren uczelni, nie ma tu znaków drogowych, od lat studenci parkują w ten sposób - zauważa.

Nieradkiewicz był świadkiem całego zajścia i jak twierdzi, nikt nie zakłócał porządku. Choć policja ma prawo interweniować na terenie miasteczka akademickiego, jest ciche przyzwolenie na picie piwa na tym obszarze.

Z naszych informacji wynika, że akcja policji nie była przypadkowa. Podobno kilka godzin wcześniej Maria Nowicka-Skowron, rektor Politechniki, spotkała się z przedstawicielami częstochowskiej policji, którego wynikiem mogła być właśnie ta interwencja.

Czy między władzami PCz, a samorządem studenckim jest jakiś konflikt, który mógł być przyczyną policyjnego nalotu? - Nie zawsze zgadzamy się z władzami naszej uczelni, jeśli chodzi o kwestie finansowe - przyznaje Nieradkiewicz. - Władze Politechniki podchodzą do budżetu bardzo rygorystycznie. My chcemy, żeby studenci mieli jak najwięcej atrakcji. Ale nie nazwałbym tego konfliktem.

Uczelniana Rada Samorządu Studentów PCz zapowiada, że wystąpi z oficjalnym pismem do rektora, w którym będzie domagać się wyjaśnienia całej sytuacji.

źródło: wczestochowie.pl/kategoria//14503,nalot-policji-na-miasteczko-akademic...

Brawa dla bezmyślnej i bezdusznej psiarni. Gratulacje należą się również Pani rektor za takie chujowe podrygi

Zgłoś
Avatar
gambiterv 2013-05-10, 11:28
Treść komentarza został ukryta - użytkownik otrzymał ostrzeżenie za ten wpis.
Avatar
tysonic 2013-05-10, 11:31 60
gambiterv napisał/a:

I kurwa prawidłowo. A psiarnią możesz sobie dom rodzinny nazywać pierdolony nierobie.

Jak sie prawo w Polsce nie podoba to wypierdalaj już do UK zanim zasilisz rzesze bezrobotnych studentów.



Na szczęście prawo mówi również, że ty możesz najwyżej mu lachę opierdolić, a nie rozkazywać.
Zgłoś
Avatar
gambiterv 2013-05-10, 11:32 6
Na szczęście prawo mówi że twoja stara robi to o wiele lepiej :]
Zgłoś
Avatar
Leti 2013-05-10, 11:33 9
gambiterv napisał/a:

I kurwa prawidłowo. A psiarnią możesz sobie dom rodzinny nazywać pierdolony nierobie.

Jak sie prawo w Polsce nie podoba to wypierdalaj już do UK zanim zasilisz rzesze bezrobotnych studentów.





i idź dalej tynki narzucać...
Zgłoś
Avatar
gambiterv 2013-05-10, 11:36 3
Oooo widzę studenciak fight.... może Ty skończ pierdolić i idź studiować politologie czy inne gówno po którym grzecznie staniesz w kolejce do pośredniaka.
Zgłoś
Avatar
Leti 2013-05-10, 11:45 3
Wolę polibude... jeżeli uważasz, że wpierdalanie mandatów za picie piwa w miasteczku akademickim jest czymś oczywistym i tak powinno być to nie wiem czego tu szukasz... widocznie nie zasmakowałeś życia studenckiego, a browarki walisz przed kompem w domowym zaciszu... super. Idź dalej tyrać tam gdzie tyrasz... mogę tylko spekulować, że skoro nie studiujesz to w wieku 24 lat możesz: a) robić w firmie ojca b) robić na budowie c) pójść do szkółki policyjnej po maturze.

Nie wiem nie chce oceniać... jednak dalej uważam, że studia są wporzo, a i wypicie piwa przed , w trakcie lub po zajęciach na trawce nie jest niczym nagannym i nie powinno byc w taki sposób karane...
Zgłoś
Avatar
gracii 2013-05-10, 11:47 4
Brawo Policja! To że ktoś studiuje (cokolwiek) nie oznacza że nie obowiązuje go prawo.
Studenciaki nie dość że korzystają z naszych pieniędzy to jeszcze żądają przywilejów. Jak łamiecie prawo to liczcie się z konsekwencjami.
Zgłoś
Avatar
gambiterv 2013-05-10, 11:48 1
A może frytki do tego ?
Zgłoś
Avatar
Leti 2013-05-10, 12:05 10
gracii napisał/a:

Brawo Policja! To że ktoś studiuje (cokolwiek) nie oznacza że nie obowiązuje go prawo.
Studenciaki nie dość że korzystają z naszych pieniędzy to jeszcze żądają przywilejów. Jak łamiecie prawo to liczcie się z konsekwencjami.



w jaki sposób korzystam z twoich pieniędzy ?
co dajesz do budżetu państwa co miesiąc ?

skończ dupcyć, ok ? to że ktoś studiuje nie znaczy że nie pracuje.
tak samo jak reszta obywateli płacę państwu pierdoloną daninę.
za resztę sobie żyję... nie wiem w którym momencie korzystałem z twoich pieniędzy.

jeżeli masz na mysli zniżki studenckie... to wiesz, zniżki mają: emeryci, renciści, uczniowie, małe dzieci i ... studenci. No tak, zajebać wszystkich..
Zgłoś
Avatar
gambiterv 2013-05-10, 12:09 2
A jak kurwa myślisz z czego ta uczelnia sie utrzymuje ?
Zgłoś
Avatar
sulik 2013-05-10, 13:00 4
o kurw widze ze gambiterv rozpaczal swoja prywatna wojne. troche to wyglada jak leczenie kompleksow
Zgłoś
Avatar
fixa 2013-05-10, 13:50 4
Leti, Ty chyba się z choinki urwałeś, koszt utrzymania jednego studenta na studiach wyższych zależnie od kierunku wynosi od 10 000 do 30 000 pln ZA ROK. Więc nie pierdol, tylko grzecznie do nauki, żeby potem ten dług społeczeństwu spłacić.

A co do mandatów to dura lex, sed lex, teren miasteczka akademickiego to takie same miejsce jak każde inne, jest zakaz picia to jest i tyle. Jak Ci te ograniczenia tak przeszkadzają to jedź do UK, zapłacisz za studia 6000 funtów za rok, to zobaczymy jaki będziesz mądry: studiazagranica.pl/strona.php?m=studiowanie&p=anglia&co=koszty... A i oferta na zmywak będzie pod ręką jakby coś nie poszło po Twojej myśli
Zgłoś
Avatar
CzaszekGocz 2013-05-10, 14:05
@gambiterv
Pewnie sam jesteś szkiełem i bronisz ich tylko dlatego by usprawiedliwić swój wybór zawodu, zmień go to Ci ulży. Tak wracając do tematu to jeśli nie zakłócają porządku i zostawiają po sobie czysty trawnik to nie widzę nic złego w napiciu się w upalny dzień piwka zamiast soku (nie mówię o waleniu wódy).
Zgłoś
Avatar
Leti 2013-05-10, 14:06
fixa napisał/a:

Leti, Ty chyba się z choinki urwałeś, koszt utrzymania jednego studenta na studiach wyższych zależnie od kierunku wynosi od 10 000 do 30 000 pln ZA ROK. Więc nie pierdol, tylko grzecznie do nauki, żeby potem ten dług społeczeństwu spłacić.



taki stary a taki głupi... -,- . przepraszam za to stwierdzenie ale nie mogłem się powstrzymać ... płace 1500 zł za semestr... pracuje na pełny etat, z umowa na czas nieokreślony... kurwa dalej za mało pompuję w to państwo ?? może mam jeszcze oddac to co mi zostanie??

Spłacić dług społeczeństwu ? za studiowanie ? to jest jakieś chore co ty mówisz... państwo samo płaci studentom którzy mają wyniki na kierunkach zamawianych, z własnej woli płaci, bo brakuje w państwie ludzi o konkretnych specjalizacjach. Z takiego stypendium można całkiem spoko wyżyć ( jak an studenta )

Jasne pozamykać wszystkie uczelnie wyższe bo utrzymanie studenta za duzo kosztuje... btw. czy to wina studenta że nie może pracy po szkole znaleźć ?
Zamieńmy te budynki na kościoły albo centra handlowe... to bd lepiej dla państwa -,-
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie