18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Kabaretu polskiego prawa ciąg dalszy...
Cytat:


Prokuratura domaga się aresztowania mieszkańca Zakopanego, który pociął nożem dwóch mężczyzn, którzy wtargnęli do jego mieszkania. Policja: - Obrona konieczna została przekroczona.

Zakopiańska prokuratura zapowiedziała, że złoży zażalenie na postanowienie sądu, który nie zgodził się już raz na tymczasowe aresztowanie Marcina N. 34-letni mieszkaniec Zakopanego poważnie ranił nożem dwóch mężczyzn, którzy wtargnęli do jego mieszkania, wybijając wcześniej szybę w oknie cegłówką.

Śledczy przedstawili w poniedziałek Marcinowi N. dwa zarzuty spowodowania ciężkich obrażeń ciała zagrażających życiu. Grozi za to do 10 lat więzienia. Prokurator chciał też aresztu dla mężczyzny, ale sąd jego wniosek odrzucił i nakazał jego zwolnienie.

- Złożymy zażalenie na tę decyzję. Mamy na to siedem dni, ale wcześniej prokurator prowadzący śledztwo chce przesłuchać pokrzywdzonych* - poinformował Zbigniew Lis, prokurator rejonowy w Zakopanem.

Do mieszkania Marcina N. przy ul. Kościeliskiej w Zakopanem w sobotę wieczorem próbowało wtargnąć dwóch mężczyzn w wieku 29 i 30 lat. Gdy właściciel lokalu nie chciał ich wpuścić, rozbili szybę w oknie i weszli do środka.

Wtedy Marcin N. sięgnął po nóż i zaczął zadawać nim ciosy na oślep. Bójka przeniosła się na ulicę. Gdy na miejsce przyjechała policja, wezwana jeszcze w trakcie awantury przez 34-latka, przed budynkiem stała już karetka. Lekarz pogotowia udzielał pomocy jednemu z mężczyzn, drugiego kierowca taksówki zawiózł wcześniej do szpitala. Obaj mają ciężkie obrażenia ciała i wciąż przebywają w szpitalu. Prokuratura nie chce na razie wyjawić przyczyny konfliktu między obu mężczyznami.

Jak się jednak okazuje, 34-latek już wcześniej kilkakrotnie wzywał policję (miał m.in. twierdzić, że czuje się zagrożony). Funkcjonariusze twierdzą, że były to interwencje nieuzasadnione.

Policja pytana, czy zachowanie mężczyzny nie spełniało ram obrony koniecznej, odpowiedziała, że w tym przypadku obrona konieczna została przekroczona. Rany, jakie Marcin N. zadał mężczyznom, zagrażały ich życiu, poza tym 34-latek atakował ich, gdy już opuścili jego mieszkanie i rzucili się do ucieczki.


*Zwróćcie uwagę, że bandytów włamujących się do cudzego domu nazywa się "pokrzywdzonymi"
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,11566301,Napadli_go_w_domu__w...
Zgłoś
Avatar
mr eko 2012-04-19, 18:16 1
Włamując się do mojego domu wypowiadasz mi wojnę, a na wojnie można umrzeć- proste
Zgłoś
Avatar
Bałnsujdziwko 2012-04-19, 18:23
no ja pierdole co za kraj jakby temu debilnemu prokuratorowi ktoś wtargnął na chate próbował go zabić on by wygrał tą walke to znając nasze prawo by kurwa medal jeszcze dostał za obrone życia.
Zgłoś
Avatar
dwakilo 2012-04-19, 18:29
BongMan nie napisałeś jeszcze dzisiaj nic złego o kibicach mendo.
Zgłoś
Avatar
pakicito 2012-04-19, 18:35
nie dziw, że w więzieniach głosowali na po
Zgłoś
Avatar
duchh 2012-04-19, 18:39
sprawa z 2005 roku

"Właściciel domu jednorodzinnego w Skórzewie (Wielkopolska) zastrzelił z własnej broni osiemnastoletniego włamywacza, poinformował w sobotę rzecznik prasowy Komendy Miejskiej w Poznaniu - Andrzej Borowiak. "

"Sąd Okręgowy w Poznaniu uniewinnił Piotra J., oskarżonego o zabójstwo Adriana K., który usiłował włamać się do jego mieszkania. Rodzina zastrzelonego w podpoznańskim Skórzewie włamywacza domagała się uznania, że mężczyzna jest ofiarą zabójstwa, a nie - jak przyjęła prokuratura - obrony koniecznej. Sąd uznał, że to oskarżony jest zabójcą, ale nie poniesie odpowiedzialności karnej. "

nie mam pytań
Zgłoś
Avatar
Sarkos 2012-04-19, 18:54 2
nefilion napisał/a:

Welcome in Poland



"Welcome to Poland", jak już.

W momencie przekroczenia progu domu przez kogoś niepożądanego powinna być możliwość użycia WSZELKICH środków w celu obrony, łącznie z kulą w łeb.
Zgłoś
Avatar
Luksus40percent 2012-04-19, 19:13
Znam Majcę jak każdy zakopiańczyk i wiem że przekroczył wszystko co konieczne!
Zgłoś
Avatar
Azzazel 2012-04-19, 19:24
Narzekacie na Polskę, a przecież wszędzie indziej za granicą prawo jest jeszcze surowsze. W Polsce możemy się bronić, a w takich Niemczech przekroczenie obrony koniecznej jest gdy nie uciekasz. W Holandii sprzedawca złapał i przytrzymał złodzieja do czasu interwencji policji, to go oskarżyli o porwanie. W Wielkiej Brytanii (bodajże) pies pogryzł złodzieja, to oskarżono właściciela o trzymanie niebezpiecznych zwierząt. I tak dalej i tak dalej. Więc odczepcie się od Polski.
Zgłoś
Avatar
a................0 2012-04-19, 19:28 1
duchh napisał/a:

sprawa z 2005 roku

"Właściciel domu jednorodzinnego w Skórzewie (Wielkopolska) zastrzelił z własnej broni osiemnastoletniego włamywacza, poinformował w sobotę rzecznik prasowy Komendy Miejskiej w Poznaniu - Andrzej Borowiak. "

"Sąd Okręgowy w Poznaniu uniewinnił Piotra J., oskarżonego o zabójstwo Adriana K., który usiłował włamać się do jego mieszkania. Rodzina zastrzelonego w podpoznańskim Skórzewie włamywacza domagała się uznania, że mężczyzna jest ofiarą zabójstwa, a nie - jak przyjęła prokuratura - obrony koniecznej. Sąd uznał, że to oskarżony jest zabójcą, ale nie poniesie odpowiedzialności karnej. "

nie mam pytań



Ja też nie mam pytań ani zastrzeżeń, tak właśnie to powinno wyglądać. Nie rozumiem tylko absurdalnego oskarżenia rodziny włamywacza (przeczytałem artykuł), no ale to inna sprawa.
Zgłoś
Avatar
Piterek_19 2012-04-19, 20:13
Z przeczytanej relacji wynika, że faktycznie doszło do przekroczenia obrony koniecznej, a przekroczenie miało charakter ekscesu ekstensywnego (gonił ich z nożem, jeszcze poza domem). Jak praktyk radzę robić co potrzeba w domu ( i tu raczej nie będzie mowy o przekroczeniu), ciąć, gryźć, siekać itd. ale radzę nie ścigać napastników.
Zgłoś
Avatar
bravoteampolska 2012-04-19, 20:46
Velture napisał/a:

W takiej sytuacji wlasciciel mieszkania powinien:
a) bronić się czując zagrożenie własnego życia jak mu 2 bandytów wchodzi przez okno do domu
b) zadzwonic na policje i udawać martwego do czasu ich przyjazdu
c) zapytać się napastników czy pomóc im w wynoszeniu rzeczy z domu i samemu pociąć się nożem aby przypadkiem bandyci nie zwychneli sobie nadgarstków od bicia go.


d)Udostępnić żonę do gwałtu w miedzy czasie ładując majątek do auta przestępców .
e)Przed brutalną śmiercią dokonaną przez włamywaczy powinien opłacić wszystkie rachunki
Zgłoś
Avatar
MadDave 2012-04-19, 21:53 1
najlepiej jest zajebać takiego włamywacza i ukryć /zjeść/spalić /dać wygłodniałym świniom/utopić , to przynajmniej uniknie się tego całego procesowego bałaganu i przy okazji ma się alibi gdyż taki włamywacz nie powie że idzie do Kowalskich kraść ... a okno wybiły dzieciaki , zamek rozwiercił ślusarz
Zgłoś
Avatar
beeveer 2012-04-19, 22:55
" przez takich jak wy, ludzie plują mi na mundur!!! "
Zgłoś
Avatar
N................a 2012-04-19, 23:48
Znowu domorośli prawnicy niemający pojęcia co to jest obrona KONIECZNA.
Jak można mówić o obronie koniecznej, kiedy napastnicy chcieli spierdolić? Słusznei został oskarżony.
Zgłoś
Avatar
sorra18 2012-04-20, 4:20 1
Daj sie zajebac albo idz siedziec o to jest pytanie. Ew daj to czego chca zrob po lodzie i zyj zgiety w pol nadstawiajac odbytnice calemu swiatu. PL Polska ojczyzna moja.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie